• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Başbakan'ın 'satırlı' kahramanından kadınlara tekme!

Okunuyor :

SOSYALİST

Bağımlı
Üye

Taksim ve çevresinde polis saldırılarına, satırlı palalı gruplar da eşlik ediyor.
Şimdiye kadar iki farklı görüntüde, polisle grupların organize çalıştığı belgelendi.
Palalı 'kahramanlar' kadınlara saldırdı.

Talimhane'de saldırganlar, kadın-erkek eylemcilere pala ve tekmeyle saldırıyor:

Polisin bu kişileri gözaltına almamasına ve saldırılara göz yummasına vatandaşlar böyle tepki gösterdi:
İstiklal Caddesi'nde eylemcilere sopa sallayan ve polisin yanından ayrılmaya cesaret edemeyen "Tayyip'in askeri", polisle samimi şekilde görüntülendi:
Başka bir karede ise saldırganlar böyle görüntülendi:

http://haber.sol.org.tr

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Palalı saldırganın kurbanı yaşadıklarını anlattı

Taksimde polislerin gözü önünde elinde palalarla halka saldıran kişilerin darp ettiği genç kadın yaşadıklarını soLa anlattı.

Biber gazı çok yoğunlaşmıştı ve açık alanda sıkışmıştık. Tam olarak hatırlamıyorum, söyleyen kişiyi göremedim ama kafeye girmeyin, buraya sığınmayın diye bir adam bağırdı. Yanımda maske ve baret gibi korunabileceğim şeyler yoktu. Sol taraf tamamen biber gazı doluydu. Ben de nefessiz kalınca kararsız kalarak, hatta mecburen ağzımı kapatıp Talimhane tarafına doğru ilerledim.

Dumandan ve gözüm yandığı için çok fazla önümü göremiyordum. Biraz koşunca bana yaklaşan bir grup gördüm. Küfür edip saldırıyorlardı. Önce biraz tedirgin oldum. Hemen sağa dönüp sığınabilecek yer bulmaya çalışacaktım. Köşeye yaklaştığımda bana doğru gelip gelmediğini anlamaya çalıştım ve şaşkınlıkla duraksadım. Tam o sırada palayla sırtıma vurdu. Acıdan nefesim kesildi ama korkmadım 'ne yapıyorsun' dedim. Üzerime yürüyüp, küfür etmeye devam ederek sırtıma tekme attı.

Annemler o sırada ablamlarla birlikte Halk TV izliyorlarmış. Taksimde olduğumu bildiklerinden beni ve olayları merak ediyorlardı. Annem benim görüntülerimi izlemiş ama benim olduğumu fark edememiş. Bu çocuklara yazık diye üzülürken ablam görüntüdeki kişinin ben olduğumu fark etmiş. Annem epey paniklemiş, korkmuş ve bana ulaşamayınca sinir krizi geçirmiş.

Yaşadıklarımla, gördüklerimle zaten bildiğim şeyleri, ülkemizdeki nefret suçlarının ne boyutta olduğunu daha yakından gördüm. Türkiyenin adaletine güvenmek istiyorum ama halen Ethem Sarısülük, Abdullah Cömertin katilleri serbest. Ayrıca direnişte birçok kişi yaralandı ve bunları yapanlar bulunmadı. Bu adaletsizlik beni daha da yaralıyor. Ailem de bu kişilerin gerekli cezayı almasını istiyor.
haberin detayı:sol.org.tr

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Palalı saldırganlar serbest bırakıldı!

Dün Taksim Talimhane'de bazı göstericilere pala ve döner bıçaklarıyla saldırdıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 4 saldırgan, mahkeme tarafından serbest bırakıldı. haberind etayı: sol.org

Moderatör tarafında düzenlendi:

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Bir palalı da Ankara'da!

Eskişehir’de "kimliği belirsiz kişiler" tarafından dövülen Ali İsmail Korkmaz’ın hayatını kaybetmesi Ankara’da da protesto edildi. Protestoya elinde pala olan bir adam saldırdı.

Dikmen'de halk Ali İsmail Korkmaz için eylem yaptı. Yürüyerek Kızılay'a inmek isteyen gruba, polis barikat kurarak yürüyüşlerine izin vermedi. Bu arada yolun trafiğe kapatılması üzerine çıkan tartışmada araçlardan ellerinde palalarla inen bazı kişiler göstericilere saldırdı. Olaylara polisin müdahale etmediği görüldü.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Bir zamanlar çakı bulundurmak suçtu.
AKP iktidarında çakı bulundurmayı bırakın, Satır ve Palalarla saldırmak bile suç olmaktan çıkmıştır..

kirmizigül

Kıdemli
Üye
ayni görüntüleri bende itledim anlamadigim birsey varsa balayla insan dövmek suc deyilmis
sokakta yürümek yasak yasal olan insan haklari ve düsüncelerini özgürce ifade etmek yasak,dir düsüncesine kapildim dogrusu.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
sokakta yürümek yasak yasal olan insan haklari ve düsüncelerini özgürce ifade etmek yasak,dir düsüncesine kapildim dogrusu.
Haklısın kırmızıgül.

İktidarın anlayışı şu yöndedir:

Şayet iktidar yanlısıysanız;
HAKLISINIZ, SUÇSUZSUNUZ, GÜNAHSIZSINIZ, MAĞDURSUNUZ... adam kesmiş olsanız bile.

Muhalifseniz;
HAKSIZSINIZ, YANLIŞSINIZ, KÖTÜSÜNÜZ, TERÖRİSTSİNİZ... öldürülseniz, sakat bırakılırsanız, kolluk kuvvetlerince sürekli dövülseniz bile.

Anlayış böyle işte.
Bu anlayışı gömünceye kadar mücadeleye devam...

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Yurtdışına kaçtı!

Beyoğlu Gezi Parkı protestolarında kameralara yakalanan, palalı saldırgan Sabri Çelebi’nin yurtdışına çıktığı belirlendi.

Sabri Çelebi’nin, yurtdışına Atatürk Havalimanı’ndan çıktığı anlaşıldı. Palalı saldırgan 10 Temmuz Çarşamba günü Türk Hava Yolları'nın 16.30 uçağıyla Kazablanka'ya uçtu.10 Ağustos gününe dönüş bileti aldığı öğrenildi. haberin detayı: gazetevatan.com

Üst Alt