• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Başak Burcunun Olumsuz Yönleri

Okunuyor :
Başak Burcunun Olumsuz Yönleri

İnci

Kıdemli
Üye
İhtiyaçlarını ve duygularını kafalarının içinde bir türlü tam olarak oturtamadıklarından sürekli kendilerini eleştirir, mükemmel olmadıklarını düşünebilirler.
Nasıl biri olduğunuzdan daha çok, nasıl olmanız gerektiğini düşünür, boş yere kendinizi üzebilirsiniz.
Sürekli başkalarının yükselişine tanık olur. Radikal gelişimlere kapalı durabilirsiniz. Bu yüzden de çoğunlukla ikincil roller üstlenebilirsiniz.
Kendinizde ve başkalarında sürekli eleştirecek bir şeyler bulur, her uyarıya açık ve sinirli bir biçimde tepki gösterebilirsiniz.
Reddedilmekten hiç hoşlanmaz, kırılmaktan oldukça korkabilirsiniz.
Gereksiz bir sürü işi üstlenir, sonra da zamansızlıktan şikayet edebilirsiniz.
Çoğu zaman utangaç, oldukça huzursuz, sağı solu belli olmayan bir insan haline gelebilirsiniz. Kendi öneminiz hakkında net bir fikriniz yok gibidir. Birileri iyi olduğunuzu söylese bile buna inanmakta zorluk çekebilirsiniz.
İlla herşeyi düzene sokmak, pürüzleştirmek zorunda gibisinizdir. Size göre mükemmelliğin sınırı yok gibidir.
Yeni bir gelişmeye ancak yıllar sonra alışabilir, herşeyi didiklemeden rahat edemeyebilirsiniz.
Herkesin kendisini eleştirerek doğruyu bulması gerektiğine inanır. Kusurları, aksaklıkları herkesten önce görür, bu yüzden de rahat edemeyebilirsiniz.
Yardım etmeye bayılır, hatta bu yüzden gereksiz yüklerin altına girebilir. Bu yardımı istemediklerinde oldukça sıkılabilir bu kişileri anlamakta zorluk çekebilirsiniz.
Genellikle hataları, yanlışlıkları olan kişilerle ilişki kurar, onları düzeltmeye kalkışırsınız. Fakat partnerlerinizin çoğunluğu inatçı ve kendini kusursuz gören tiplerdir. Bu yüzden ilişkilerde kurban durumuna düşebilirsiniz.
Herşeyi mutlaka doğru, faydalı şekilde yapmaya çalışır. Bu yüzden hayatın tadını çıkarmakta geç kalabilirsiniz.
İçe kapanmaya yatkınsınızdır. Bazen kendi kendinizi bilerek cendereye sokabilirsiniz.
İçinizden geldiği gibi davranamaz, herşeyi kontrol etmek ihtiyacı duyabilirsiniz.
Kendinizi ve başkalarını olduğu gibi kabullenmekte zorluk çekebilirsiniz.
Eksiklerinizi, insanlara özverili davranarak, hizmet ederek veya onların yükselmelerine yardımcı olmaya çalışarak kapatmak istersiniz. Oysaki yükselmesi gereken kişi sizsinizdir. Fakat bunu yapmaya yanaşmazsınız.
Detaylarda kaybolmadan bütünü görmeye çalışmanız gerektiği halde bunun tam tersini yaparak zaman kaybedebilir, sonra da zamanınız kalmadığından dolayı endişelenebilirsiniz.
 
Üst Alt