• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Barış Akarsu(1979-2007)

  • Konbuyu başlatan Bay X
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 15
  • Görüntüleme 9K

Okunuyor :
Barış Akarsu(1979-2007)

Bay X

Kıdemli
Üye
Hatice hanım ve Selahattin beyin 29 haziran 1979 da zonguldakta bir erkek bebekleri oldu. 1979 yılı barış yılı ilan edilmişti ve bebeklerine barış ismini koydular. 1982 yılında doğan kız kardeşi nesrin ile aile amasrada yaşamlarına devam etti. Amasrada denizle haşır neşir büyüyen ve okul yıllarınıda amasrada geçiren barış akarsu için deniz ve kumsallar her zaman çok önemli oldu. Flüt çalarak başladığı müzik sevgisi mızıka ve kumsallarda çalınan gitar ile devam etti. Karadeniz Ereğlisinde, antalyada, ankarada zaman zaman amatörlük, zaman zaman müzisyenlik yapıp yaşam kavgası verirken tvlerde gördüğü akademi türkiye yaroşmasına birazda arkadaşlarının ısrarıyla son gün katılmaya karar verdi. Yaroşmalara karşı olduğunu her zaman belirtsede yaşamada verilecek eğitim, katılmaya karar vermesindeki en büyük etken oldu. Türkiyenin en çok sevdiği barış akarsu 2004 temmuzda yarışmayıda birincilikle bitirdi ve istanbula yerleşti.

Yarışmadan sonra 14 ocak 2005 tarihinde prdöktörlüğünü Serdar Öztop`un yaptığı ve Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya çıkardığı "Islak Islak" albümüyle müzik dünyasına profesyonel bir giriş yaptı. Islak Islak albümündeki ıslak ıslak, kimdir o, amasra, mavi parçalarına klip çekildi ve klipler çeşitli tv kanallarında yayınlanmaya devam ediyor. 17 Ağustos 2006 tarihinde Ayhan Orhuntaş ve Ergin Altınel prodüktörlüğünde gerçekleştirilen ikinci albümü "Düşmeden bulutlara koşmam gerek" Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya çıktı. 10 yeni ve 1 coverden oluşan albümde söz ve bestesi BARIŞ AKARSU`ya ait "Yeter be" ve "Ben" adlı iki eserde bulunmaktadır. İkinci albümünden; Vurdum en dibe kadar, Yaz demedim parçalarına klip çekildi ve yayınlanmaya devam ediyor.

Müzik dışında projelerede imza atan BARIŞ AKARSU Star TV de yayınlanan YALANCI YARİM dizisinin başrolünde oyuncu kimliğiyle evlerimize konuk olmuştu!

Yarışmadan itibaren oluşan ve BAG (Barış`ı anlayanlar grubu) adını alan fan grubunu büyük sevgi dolu ailem diye tanımlayan BARIŞ AKARSU USDER tarafından sosyal kalkınma ve dayanışmaya verdikleri öneme göre verdikleri ödüllerde ROCK dalında en iyi şarkıcı, FUTURE dergisi yılın en sevilen rock sanatçısı ödülünü, CEM KARACA özel ödülünü aldı.

Doğum gününü kutlamak için gittiği Bodrum'da Torbalı kavşağında 30 Haziran Cuma günü meydana gelen trafik kazasında Yoğun Bakım ünitesine kaldırılıp 5 gün direnebildiği yaşam savaşına yenik düşerek 5 Temmuz Perşembe günü saat 21.00'da aramızdan ayrıldı!

05.07.2007
 

Bay X

Kıdemli
Üye
Barış Akarsu Şarkıları

GÖZLERİN

ISLAK ISLAK

AMASRA
[youtube]1HiDp4FqcIQ[/youtube]
VURDUM EM DİBE KADAR
[youtube]SpjwfOyk87c[/youtube]
 

PinkDaYs

Amatör
Üye


Barış Akarsu Biyografi


29 Haziran 1979 da Zonguldak'ta dünyaya gelir. Annesi Hatice Hanım ve Babası Selahattin Bey'dir.

İlk, orta, lise eğitimini küçük yaşlarda yerleştikleri Amasra'da tamamlar. Lisedeyken yelken sporuna gönül verir ve bu sporu Amasra Yelken Klübü'nde profesyonel olarak yapmaya karar verir.

Müziğe ilgisi küçük yaşlarda başlar. İlkokuldayken elinde blok flüt sokakta dolaştığını söyler. Ama esas müzikle tanışması Amasra'ya gelen müzisyenlerden etkilenerek çalmayı öğrendiği klavye gitar ve mızıkası iledir. Evlerinde Ruhi Su, Cem Karaca sürekli dinlenen sanatçılardır. Barış Akarsu, o dönemlerde dinlemeye başladığı 70'lerin 80'lerin rock, hard rock ve heavy metal grup ve sanatçılarını hala dinlemeye devam eder.

Antalya'da animatörlük ve müzisyenlikten sonra Karadeniz Ereğlisi'ne gelerek burada 4 yıl boyunca çesitli barlarda, yerel televizyon ve radyolarda programlar yapar. Bu dönemde televizyonda gördüğü Akademi Türkiye yarışmasının tanıtım reklamları dikkatini çeker ve bu yarışmaya katılır.

2004 Temmuzda Akademi Türkiye Yarışmasını 1. olarak tamamlar. Yarışmadan sonra uzun süredir gelmeyi ve yaşamayı düşündüğü İstanbul'a yerleşir ve müzik çalışmalarına burada devam eder. Akademi Türkiye Yarışmasından hemen sonra yurdun dört bir yanında sayısı 100'ü geçen çesitli konserler verir.

14 Ocak 2005'te Seyhan Müzik'ten Sedar Öztop'un prodüktörlüğü ile yaptığı ilk albümü Islak Islak’ı piyasaya çıkarır. Bu albümden aynı yıl içerisinde Islak Islak, Kimdir O ve Amasra parçalarına klip çeker ve bunlar televizyonlarda müzik kanallarında yayınlanır.

17 Ağustos 2006 da Seyhan Müzik etiketli aranjör ve yönetmenliğini Ayhan Onurtaş,Ergin Altınel ve Ercüneyt Özdemir in yaptığı "Düşmeden Bulutlara Koşmak Gerek" isimli ikinci albümü çıkardı. İlk klip parçasını da albümün ilk parçası olan "Vurdum en dibe kadar" isimli çıkış parçasına çekti.

2006 yazında başladığı "Yalancı Yarim" dizisi ile gönüllere taht kurdu. Oynadığı "Tarık" karakteriyle müzisyenliğinin yanında oyunculuktada iddialı olduğunu gösterdi.

2007 Kral Tv Video Müzik Ödüllerinden En iyi Rock Sanatçısı Ödülünü aldı. Ayrıca Barış Akarsu, USDER tarafından "sosyal kalnma ve dayanışmaya verdikleri öneme göre" verilen ödüllerde "Rock Dalında En İyi Şarkıcı Ödülü'nü" , FUTURE dergisinin "Yılın En Sevilen Rock Sanatçısı Ödülü'nü" ve "CEM KARACA Özel Ödülü'nü" aldı.

Ve Bodrum'da geçirdiği trafik kazası sonucu 6 günlük uzun bekleyişin ardından komadan çıkamayarak arkasında bir çok sevenini yalnız bırakarak 4 Temmuz 2007 gecesi hayatını kaybetti!..

Barış Akarsu Diskografi
Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek

Albüm Çıkış Tarihi :2006
Müzik Şirketi :Seyhan Müzik


Şarkı İsmi
Vazgeçme
Kayboldum
Rapatma(Vira Vira)
Otomobil Uçar Gider
Yazdan Kalma
Zümrüt-ü Anka
Ben
Ölüm (Kayboldum)
Yalan Dünya
Yeter Be
Vurdum En Dibe Kadar

Islak Islak

Albüm Çıkış Tarihi :2005
Müzik Şirketi :Seyhan Müzik


Şarkı İsmi
Gözlerin

Barış Akarsu Resimleri

 

pandura

Tecrübeli
Üye
yattığı yer cennet olsun
çok genç aramızdan ayrıldı.
fotoraflarını görünce tüylerim diken diken olduu
:Triste:
 

PinkDaYs

Amatör
Üye
Barış Akarsu - Islak Islak

[YOUTUBE]WqYPvbUHFd0[/YOUTUBE]

Barış Akarsu - Vurdum En Dibe Kadar

[YOUTUBE]SpjwfOyk87c[/YOUTUBE]

Barış Akarsu-Kimdir O

[YOUTUBE]iEp7t75Vd-Q[/YOUTUBE]
 

PinkDaYs

Amatör
Üye
Barış'a Annesinden Yürek Burkan Şiir...

Barış Akarsu anısına hazırlanan "Ayrılık Zamansız Gelir" adlı albümde, Hatice Hanım, oğlu Barış için şiir yazdı.

Geçtiğimiz yaz geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Barış Akarsu anısına hazırlanan "Ayrılık Zamansız Gelir" adlı albümde, Hatice Hanım, oğlu Barış için şiir yazdı.


Albümde belgesel de var Bodrum'da geçirdiği trafik kazası sonucu genç yaşta hayata veda eden Barış Akarsu için hazırlanan "Ayrılık Zamansız Gelir" adlı albüm çıktı.


Genç şarkıcının ailesinin isteği üzerine hazırlanan albümde, Barış'ın seslendirdiği şarkıların yanı sıra konser ve klip görüntülerinin de yer aldığı 96 dakikalık DVD formatında hazırlanmış bir de belgesel yer alıyor.


Şiiri annesi okudu Barış Akarsu'nun çocukluk fotoğraflarının da yer aldığı albümün en anlamlı bölümü ise Akarsu'nun annesi Hatice Hanım'ın oğlu için yazdığı şiir oluşturuyor.


Acılı anne, albüm için kendi okuduğu şiirde, "Sensiz olmuyor be güzelim / Ne yapsan bilmiyorum kendimle savaşıyorum" diyor.


İşte o şiir;


Bir bahar akşamında yürüyorum tek başıma


Sahillerde bakınıyorum aşkımı aramaya


Gözlerim her yerde seni arar oldum


Daldı gözlerim ufuklara


Yıldızlardan sorar oldum


Sensiz olmuyor be güzelim


Bomboş sokaklarda yine tek başıma


Ne yapsan bilmiyorum kendimle savaşıyorum


Olmuyor sensiz olmuyor


Bomboş sokaklarda sensiz olmuyor


Hasretim özlemimsiniz


Her şeyim sizlersiniz


Hayat boyu yaşamımda en büyük mutluluğum


Çocuklarım sizlersiniz
 

Gül@y

Kıdemli
Üye
Barış'a Annesinden Yürek Burkan Şiir...

İşte o şiir;


Bir bahar akşamında yürüyorum tek başıma


Sahillerde bakınıyorum aşkımı aramaya


Gözlerim her yerde seni arar oldum


Daldı gözlerim ufuklara


Yıldızlardan sorar oldum


Sensiz olmuyor be güzelim


Bomboş sokaklarda yine tek başıma


Ne yapsan bilmiyorum kendimle savaşıyorum


Olmuyor sensiz olmuyor


Bomboş sokaklarda sensiz olmuyor


Hasretim özlemimsiniz


Her şeyim sizlersiniz


Hayat boyu yaşamımda en büyük mutluluğum


Çocuklarım sizlersiniz
Heralde bi anne için en zor şeydir bu dizleri yazmak neyapsınki evladını kaybetti,Allah sabır versin diyorum Ve Barış Akarsu'ya Allaht'tan rahmet diliyorum.Çok duygulu ve özel bi paylaşım olmuş PinkDaYs emeğine sağlık.
 

PinkDaYs

Amatör
Üye
Heralde bi anne için en zor şeydir bu dizleri yazmak neyapsınki evladını kaybetti,Allah sabır versin diyorum Ve Barış Akarsu'ya Allaht'tan rahmet diliyorum.Çok duygulu ve özel bi paylaşım olmuş PinkDaYs emeğine sağlık.
Annesi İçin Çok Zor Bir Durum Bu Dizleri Yazarken Kimbilir Ne Haldeydi?...Allah Kimsenin Başına Vermesin.BARIŞ Dünyaya Yanlışlıkla Gelen Bir Melekti Cennetine Geri Döndü....Barış'ı Saygıyla Anıyoruz....

Ayrıca Teşekkür Ederim.Konuyu Begenmene Sevindim.
 

Suzz

Acemi
Üye
Mekanı cennet olsun, gelecek vaadeden bir sanatçıyıdı, severdim kendisini. Her Taksim'e gittiğimde mutlaka görürdüm yolda, çok da mütevazi kendi halinde bir çocuktu. Çok üzülmüştüm kaybettiğimizde :(
 

Y.E.K.

Altın Üye (Haziran 2008)
Üye
Kemikleri sızlatan karar!


Barış Akarsu Torba Kavşağı'nda geçirdiği bir trafik kazası sonucu ölmüştü. Mahkemenin kararı kemiklerini sızlattı. Bakın neydi?

Trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Barış Akarsu'nun yakınlarının Karayolları Genel Müdürlüğü aleyhine açtığı dava sonuçlandı. Sevilen şarkıcının kaza geçirdiği Torba Kavşağı suçsuz bulundu...
Şarkıcı ve dizi oyuncusu Barış Akarsu'nun yakınlarının Bodrum'da trafik kazasının meydana geldiği Torba kavşağının kusurlu yapıldığı iddiası ile Karayolları Genel Müdürlüğü aleyhine Muğla Ağır Ceza Mahkemesinde açtığı davanın sonuçlandığı öğrenildi.

Mahkemenin, açılan davada Karayolları Genel Müdürlüğü lehine karar verdiği, Akarsu'nun yakınlarının karara itiraz edeceği bildirildi.

Barış Akarsu'nun babası Selahattin Akarsu, alınan karara hukuki yollardan itiraz edeceğini belirterek, ''Olayda ihmali olanların cezalandırılması için mücadele etmeye devam edeceğim'' dedi. (MİLLİYET)

Bu arada, trafik kazası sonrasında Bodrum'da açılan davada mahkeme, kazaya neden olduğu öne sürülen kamyon sürücüsü hakkında 3 kişinin ölümüne neden olduğu iddiası ile 5 yıl hapis cezası kararı vermişti.
 
Üst Alt