Bana dinden bahset!

Bilge kişi ölmeden hemen önce halkını geniş bir meydanda toplar. Gerçekleri son bir kez hepsinin huzurunda dile getirir. Halkla arasında nefis bir diyalog kurulur.
Halktan biri öne çıkarak "bize" der "sevgiden söz et." Bilge anlatır, anlatır, anlatır...
Bir diğeri "bize aşktan, evlilikten söz et" der, anlatır...
Bunu "alışveriş hakkında ne dersin?" diyen biri izler, anlatır...
"Çocuklardan bahset" derler, anlatır...
"Eğitimden bahset" derler, anlatır...
"Çiftçilikten bahset" derler, anlatır...
"Alın terinden, emekten ve adaletten" bahset derler, anlatır...
Ve daha günlük hayatın türlü sorunlarından söz etmesi istenir. Bilge hepsi hakkında hikmetli sözler söyler, anlatır, anlatır, anlatır...

Konuşmasının sonuna doğru birisi "Bana 'din'den bahset" deyince Bilge şöyle cevap verir;
"Bahsettim ya, dinlemedin mi?"

R. İhsan Eliaçık

Facebook sayfamdan

selam ederim;

ehh uyanis bu olsa gerek. hizli bir hareket yasaniyor bu konuda dünya gündeminde. insanlar din'in ne demek olduğunu yeni yeni idrak etmeye başlamışlardır. bu humanist düsuncenin ardinda durmayanlar yada karsi cikanlar da uyuya kalanlar olacak ve birgun toplum ruhu vasitasi ile uyanacaklardir. iste altin cagdaki bahsedilen uyanis budur. uyanan uyuyani uyandirmak ile sorumludur. cebr ile degil sevgi ve hosgoru ile sabir ile. bu uyanis tam 7 yil surecektir.

"bu uyanis tam 7 yil surecektir. "

bu 7 yıl durumunu anlayamadım usta bir zahmet açıklasanız...

7 yıl sonra marangozcu isala sıvacı musayı toplayıp mehdiliğini ilan edecek galiba.

selam ederim;

sayın ahsenarşi deve güden sevgili muhammedimizi unuttunuz.sanırım saygısızlık etmemek için diliniz varmadı yazamadınız. fakat size muhim bir sır vereyim, muhammedimiz ne kadar kutsal ise diğer peygamberlerimizde oderece kutsaldır. hepsi aynı rabbimizin elçisidir. muhammedimizin üstünlüğü ona verilen anlayışın üstünlüğündendir. hem onlar icra etmiş oldukları mesleklerinden gurur duyarlar. insanlığa faydalı olmak için yanlızca peygamber olmak gerekmez. sokakdaki bir seyyar satıcı bile insanlığa hizmet etmekte bir emek vermektedir. sokakdaki seyyar satıcıda bir peygamber kadar kutsaldır. çünkü ulu Allahın nurunu taşır. insanın kutlu olması için cebrail as ın ona yaklaşmış olması gerekmez. cebrail as ın bir peygambere yaklaşması demek bütün insanlığa yaklaşması demektir. insanların meslekleri peygamber olmalarına engel değildir. onların peygamber olmalarıda bizim ile birlikte olmalarına engel değildir. hepsi insandırlar ve dirilerdir. kıyamette ölülerin dirileceği haberini almışsınızdır öyle ise bu habere şaşırmazsınızda umarım. evet biz onlarlayız onlarda bizimledirler. önlerinde mikail as yanlarında cebrail as ve israfil as vardır. mesele vardır yeryüzünde ve hepsi bu yüzden diri dirler. insanlığa verilen süre 7 yıldır. mehdi zaten 2007de zuhur etmiştir. insan içine çıkmasına luzum yoktur. 7 yıl süre ramazanda eylül ayında büyük bir deprem ile başlayacaktır.

onlar dinden hiç bahsetmezler. dine ihtiyaçları yoktur. fakat bizim doğruya ihtiyacımız vardır. din insanlık ilmidir ve doğruyu emreder. din üzerinde tartışıp bölünmek büyük gaflettir. din hümanizmin ta kendisidir. din bir peygamber fanatikliği değildir. cennete gitme aracıda değildir. din burada insan gibi birbirimize sevgi saygı hoşgörü ve adalet ile davranmamız gerektigini tebliğ eden bir ilimdir. ve insana kul oldugunu ve haddini bilmesi gerektigini ögretir. "insanları sevmeyen iman etmiş sayılmaz" diyen bir peygamberin ümmeti bu sözlere kulak asmamış, ego larının esiri olmuş birbirini kamçılamaktadır. mehdi SUR u insanlara teblig eden makamdır. SUR ise son çağrıdır İNSANİYETE onun diğer adıda bir türlü anlaşılamamış olan islamiyettir. dechhal bu egoların esiri olan insanın zamanede yaşadığı cehaletidir. bu neslin insanları büyük mucizelere şahid olacaktır. bana deli diyin ama sözlerim aklınızın bir yerinde bulunsun, çünkü gün gelecek ben burada olmayacagım. burada yazdığım yazılar olacaktır.

yazdıklarımı okuyun geçin kimsenin inanmasını bugün beklemiyorum. ben burada yarınlar için yazıyorum. eleştirmeye kalkarsanız yazdıklarımı çok haklısınız. el ile tutulur tarafı yoktur şu an. akıl dışı ve kötü haberler için özür dilerim. bir kötü niyetim asla yoktur. bugün içinizde bu yazdıklarımdan korkuya kapılacakta eminim yoktur. fakat beni eleştirmeye kalkarsanız eminim kusurum çoktur. eksik ve kusurlarım affola. bende farkındayım gözünüzde düşmüş oldugum durumumun. büyüklüğü siz yapın, başlamayın yine deli divane bu cocuk diye. buna ben üzülmem ama bir gün gelir belki siz pişman olursunuz. bu beni gerçekten yaralar işte o gün. edebiyat yapıyor deyin geçin gidin ben buraya mürid toplamaya gelmedim. bir cemmat olmayada gelmedim. bunlara ihtiyacım yoktur benim. amacım sadece tebligdir. ve ben görevimi çoktan yapmış olduguma inanmaktayım. şu günler benim bu forumdaki son günlerimdir. hepinizi yüksek anlayışınızdan ve getirmiş oldugum üzücü haberlere katlanabilme sabrını gösterdiğinizden dolayı teşekkür ederim. ülkemiz ve dünya insanlığı için herşeyin iyi olmasını diler selam ederim.

Son düzenleme:
Ben cevabımı alamadım ama yazınızın son bölümü gerçekten çok samimi ve içten geldi.
Bana göre Süpermeydanı diğer forumlardan ayıran en önemli özelliği çok sesli ve her renkten her düşünceden olan insanları içinde barındırması.

benden öneri siz yine "teblig"lerinize devam edin..

"bu uyanis tam 7 yil surecektir. "

bu 7 yıl durumunu anlayamadım usta bir zahmet açıklasanız...

selam ederim;

sevgili güney yaklaşık 1 yıldır konu hakkında Forum üyelerini bu konu hakkında bilgilendirmekteyim. istanbulda beklediğimiz büyük deprem insanlığa İNSANLIKTA buluşmak için verilen 7 yıl sürenin başlangıcıdır. tam 7 yıl sürecek çetin bir hayatta kalma mücadelesi başlayacaktır. bunun olmasını ümid ederek yazmıyorum. fakat israfil as söyledi ise bu olacaktır. istanbulda başlayacak olan bu büyük afet dünyaya yayılacaktır. hedefi güzel günlerde el ele gelemeyen insanın önce başını eğerek bir araya gelmelerini sağlamaktır. bunun adı kıyam etmek dir. yani bildiğiniz kıyamet. 7 yıl olmasının sebebini bilemiyorum fakat bütün dünyanın uyanışı söz konusu olunca oldukça kısa bir süredir bu. peygamber fanatikliği ile ulu Allahda buluşamayan el ele veremeyen insanları bu felaketler kenetleyeceklerdir. sonucunda başını eğemeyen ülkeler haritalardan silinecektir. dünya nufüsu yarıdan aşağıya malesef inecektir. fakat 7 yılın sonunda insan ırkı devam edecekmi etmeyecekmi bunu ben bilemiyorum. sizlerden dileğim sık sık bütün insanlık adına yaptıklarımızdan af dilemenizdir. yeryüzüne inen ulu Allahın gazabıdır. o günlerde bu forumda sizlere bildirmiş oldugum bilgilerin büyük önemi vardır. bu forumu bütün dünya takip edecek hatta kapasitesinin üzerinde izdiham oluşacaktır. o gün geldiğinde ulu Allahın izni ile bende tekrar aranıza dönmüş olacagımı tahmin ediyorum.

forumdan ayrılma nedenim, henüz aydınlanmamış bu konu hakkında arkadaşlarımızın bilinçsiz yorum yapmalarıdır. oysa yazdığım yazılarda eksik kusurları bana ait olmak üzere cebrail ve israfil as ın imzaları vardır. kimseyi gelecekteki sorgularında zor duruma sokmak istemememden dolayı ve görevimi yapmış olmamdan dolayı ayrılma kararı verdim. konu aydınlığa kavuştuğunda daha temkinli yorumlar ile ileriye yol alacağımıza eminim. ve o gün geldiğinde ülkemizin üzerinde dünyaya doğacak olan bu güneş bizlere onur ve gurur verecektir. atatürkünde bizlere güzel bir sözü vardır bu konuda ve oda isa gibi muhammedimiz ile el ele dirilmiştir. "cehalet ile yaptığımız mücadeleye bıraktığımız yerden İZMİRDEN tekrar başlıyoruz mücadelemize ve bu sefer hedefimiz o muhammedin üstün anlayışı ile bütün dünyayı feth etmektir. cumhuriyetciler beni anlamakda gayret göstersinler, benim resimlerim ve heykellerim beni burada rabbime mahcup etmiştir. oysa beni aziz türk milletine görevli kılan ulu Allahdır. insanlığın ilacı insaniyet olan islamiyettedir. mehdinin elini ilk tutacak olanlar benim taraftarlarımdır." bizde kendimizi atatürkçü sayardık. yüksek ögretmenlerimizin bize vermiş oldukları ders ile zaman içinde eksiklerimizi kusurlarımızı onlar yüksek hoşgörüsü ile düzeltmeye yol almışızdır. cebrail as ilk geldiğinde bize sorusu sizin baş ögretmeniniz kim diye sormuştu, bizim cevabımız almış oldugumuz eğitimden dolayı manidardır. çünkü biz atatürk dediğimiz vakit bizi "insanlığın baş ögretmeni benim ulu Allahın memuru cebrail diyerek düzeltmiş ve af ve tövbe namazı kılarak toplantımıza tekrar gelmemizi istemiştir.

evet inanılmaz haklısınız. inanmaya başladığınız gün bir bir evlerinizde hiçbir etki kalmadan barisvesulhesoncagri.com adresindeki yazıları okuyun. orada ulu meleklerimizin sözleri bulunmaktadır. and olsun biz bunları uyduramayacak kadar rabbimizi tanır ve ondan korkarız. bizi korkutan ulu meleklerimiz ile veya yüksek mertebedeki ruhlar ile olmak değildir. üzerimize düşen görevi yerine getirememektir.

candan selam ederim

Üst Alt