Bana aşkı anlatır mısın? Hamdi ülker'in yeni romanı

EĞİTİMCİ YAZAR
HAMDİ ÜLKER
“BANA AŞKI ANLATIR MISIN?” ADLI ROMANINI TANITTI…

Sözlerine “Kötü aile yoktur” diye başlayan Hamdi Ülker; bugün bir aileye sahip olan insanların ailelerinin değerini bilmelerini söyleyerek başladı.
2011 yılı içerisinde “1914 90 000 Sarıkamış” adlı bir roman yayınlayan Eğitimci Yazar Hamdi Ülker 2012 yılı Mart ayında Mola Yayınlarından piyasaya çıkan “Bana Aşkı Anlatır mısın?” adlı romanının tanıtımını yaptı. Hali hazırda basılmayı bekleyen “eski bir eşkıyanın hayatını konu alan” bir romanı ve bir de hikâye kitabı olduğunu belirten yazar, roman ve hikâyelerinde toplumsal olayları değişik bakış açısı ile irdelediğini belirtti.
Hamdi Ülker; yeni romanının toplumdaki birçok soruna dikkat çektiğini vurguladı. Yazar, konu ile ilgili şunları söyledi.
“Bana Aşkı Anlatır mısın?” öncelikle bir aşk romanıdır. Yetiştirme yurdunda büyümüş ve öğretmen olmuş bir genç kız ile bir şairin aşkını anlatmaktadır. Ailevi ve ticari sorunlar yaşayıp, huzur arayışı içerisine giren bir şair ile aile ortamından uzak yurtlarda büyümüş, sıcak bir aile ort***** özlem duyan bir genç bayanın Beyoğlu’nda bir barda kesişen yolları, Azeri bir kadının onların bakışlarında fark ettiği ışıltı ve şairin aşk dolu dörtlükleri ile gerçek aşka dönüşmektedir.
Hem bedenen hem de ruhen ikinci hayatlarını yaşayan bu iki insanı aşka sürükleyen bu duygular onların kendi gerçeklerine ulaşabilmeleri için yollarına bir ışık olmuştur.
Ülkemizdeki yetiştirme yurdu gerçeğine ve orada büyüyen insanların topluma adapte olmaya çalışırken yaşadıkları sıkıntılara dikkat çeken bu roman aynı zamanda aile hayatının inceliklerine ve kutsallığına da dikkat çekmektedir…
Yazar; bu romanın bugün iyi yada kötü bir aileye sahip olan insanların ailelerinin değerini bilmeleri yönünde çok önemli toplumsal ve sosyal mesaj olduğunu söyledi. Günümüzde özellikler gençlerin yaşadıkları sorunları bahane ederek ailelerinden koptuklarını bu yüzden de birçok psikolojik ve sosyal çöküntülere maruz kaldıklarının altını çizen yazar; baba özleminin, annenin yokluğunun ne demek olduğunu bilmeyen yada bu duyguları yaşayanların neler çektiklerini merak eden özellikle gençlerin bu romanı mutlaka okumalarını tavsiye etti.
İddialı ve alanında bir ilk olan bu roman; akıcı üslubu, şiirlerle desteklenmiş metin özelliği ile okuyucuların sıkılmadan zevkle okuyacakları lirik bir anlatım özelliğine sahiptir. Mola Yayınlarından piyasaya çıkan bu romanı tüm kitapçılarda bulmak mümkün olacaktır.

Mola Yayınlar Erzincan Satış Noktaları
KİTAPÇI
Er merkez AVM Kat 2 No. 35
Üniversite Kitap evi
Ordu İş Merkezi 1. kat
 

Ekli dosyalar

  • 10234009.jpg
    10234009.jpg
    67.1 KB · Bakış: 22
  • Etiketler
    hamdi ülker
  • Üst Alt