• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Balkonunuz İçin Yaz fikirleri!

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Balkonunuz İçin Yaz fikirleri!

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Havalar ısındı. Artık yavaş yavaş balkon keyfi de başladı. Balkonunuzda bahçe havası yaratmanızı sağlayacak fikirleri geliştirebilirsiniz.

Yazın renklerini taşıyan, cıvıl cıvıl desende, çiçekli iki masa örtüsü çok işinize yarayacaktır. Örtülerden birini, balkon demirinin üstüne örtün. Böylece sokağın karmaşası veya karşı apartmanın çatısı manzaranız olmayacaktır. Diğerini masanıza örtün.

Yere birkaç minder atın. Birkaç saksı çiçeği, akşam saatleri için küçük bir lamba balkonunuzun bütün havasını değiştirecektir.

Evde kullanmadığınız eski sepetleriniz var mı? Üzerlerini sevdiğiniz renklerde akrilik sprey boyalarla boyayın. İçlerine saksılar oturtun. Bu sepetleri ister masanızın üstünde, ister yerde kullanın, çok şık duracaktır.

Eski eşya satanlarda rahatlıkla bulabileceğiniz veya evinizde atıl duran kuş kafesleri, balkonda çok işinize yarar. İki tane kuş kafesini, balkonunuza uygun renge boyayın. İçlerine minik saksılar yerleştirin.

Dilerseniz, koyacağınız çiçekleri, aşağı doğru sarkan modellerden de seçebilirsiniz. Kafeslerinizi balkonun uygun yerlerine karşılıklı olarak tavandan asın. Karşı komşu da görünce bayılacaktır.

Kullanmadığınız eski çantalarınızı atıyor musunuz? En renkli olanını seçin. İçine küçük iki vazo koyun. Dilediğiniz çiçekleri içlerine yerleştirin. Görünüşlerine hayran kalacaksınız.

Eğer balkonunuz küçük ve sizin çiçeklerinizi sergileyecek yeriniz yoksa, üzülmeyin! Öncelikle çiçeklerinizi saksılarını da içine alacak küçük metal kovalara koyun. Kovaların tutma yerlerinden şık kurdeleler geçirin. Bu kurdeleler yardımıyla saksılarınızı duvarlara asın. Ancak kurdelelerin ağırlığı taşıyacağına emin ol. Zaman zaman da değiştirmeyi unutmayın.

Balkonunuza gelen ve çiçeklerinizi bir türlü rahat bırakmayan kuşlardan sıkıldınız mı? O zaman çiçeklerinize yakın bir yerlere bambu ziller asın. Hem rüzgarda birbirine çarparak ses yapacak, hem kuşların gelmesini engelleyecektir. Farklı renk ve biçimlerde bulabileceğiniz masa zillerini de asarak aynı işi görebilirsiniz.

MSN Kadın
 
Üst Alt