• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Baharın Coşkusu!

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Baharın Coşkusu!

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!
Evinize baharın coşkusunu taşımak için, renk ve desen kombinasyonlarını kullanabilirsiniz.

Evinizde kullandığınız renkler, baharın müjdecisi olsun istiyorsanız, içinizi açan tonlara yönelin. Bazı renkler üstünüzde temizlik ve doğallık hissi uyandıracaktır.

Renklerin hayatımız üzerinde çok etkili olduğunu biliyoruz. Bunu evinizin içinde kullanmak ise, zamanınızı daha keyifli yaşamanızı sağlayacaktır.

Güne canlı ve hayat dolu bir başlangıç yapmak için, yatak odanızda sarı ve kırmızıyı kullanabilirsiniz.Mavi, banyoda kullanıldığında huzur ve sakinlik çağrıştırır.
Çocuk odalarının ise neşeli olması tercih edilir. Bu yüzden, renkli ama uygun tonlardan bir kombin oluşturabilirsiniz.

Mutfakta kullanılacak renkler, neye yönelmek istediğinizle ilgilidir. Çok yemekten kaçınıyorsanız, kırmızıdan uzak durun çünkü kırmızı iştah açar. Yeşil, yaratıcılığa destek verir. Mutfakta farklı lezzetler yaratmayı seviyorsanız, bu rengi kullanabilirsiniz.

Çalışma alanlarında genelde toprak renkleri tercih edilir ancak siz evinizin çalışma köşesinde rahatlıkla pembeyi kullanabilirsiniz. En yatıştırıcı renklerden biri olan pembe, sinirli anlarınız için en iyi seçim olacaktır.

Bu genel bilgiler ışığında bir değişiklik yapmak isterseniz, öncelikle dikkat etmeniz gereken noktalar var. Bir odanın rengine tek başına karar veremezsiniz. Zemin, kapı ve pencere doğramaları gibi, sabir elemanların rengine dikkat etmeniz gerekir.

Duvarlarda kontrast kullanmak, genellikle iyi sonuç veriri. Ancak bu uygulamayı yaparken, mekanın orantısını göz önünde bulundurmalısınız. Aksi halde, odayı olduğundan daha dar veya geniş gösterebilirsiniz. Bu detaya duvar kağıdı uygularken de dikkat etmek gerekir.
Aydınlık ve ferah tonları, özellikle evin dar ve ışık almayan bölümlerinde kullanın. Aynı rengin farklı tonlarıyla da kontrast yapabilirsiniz.

Evde hareket sevenler için, turuncu iyi bir seçim olabilir. Turuncu, sıcak ve enerjik bir renktir. Alternatif renklerle bir arada kullanarak, değişik etkiler yaratabilirsiniz.
MSN Kadın
 
Üst Alt