Babam arada bir gidip içki içer

Babam arada bir gidip içki içer. Annem bu durumdan çok rahatsızdır. Bu ay babam Maaşını aldığı gibi gidip içki içip bitirmiş ve çok az para bırakmıştı. Annem o gece çok sinirlendi. Bütün gece söylenip, ağlayıp durdu. 2 gün geçti. Hala küstüler. Annem 15:30 civarı yatak odasına uzanmaya gitti. Yarım saat sonra Babanı çığlık çığlığa çağırdı. Bahçe camının altından arabalar geçtiğini söylüyor bağırıp duruyordu. Sonra kaldırdık. Yüzünü yıkadık. Oturdu. Çok korkmuştu. Babama söyleniyordu. Bir yandanda ağlıyordu. Sonra sakinleştirdik. İkimize de sarıldı. Dışarı çıkıp hava alalım biraz dedim. Sonra dedi. Bende psikoloğa gidelim dedim. Hayır gerek yok ben düzelirim dedi. Sonra şehirden uzaklaşalım deyince tamam dedi. Sonra benimde içimde kaldı ve sizden yardım istedim. Lütfen acil yardım edin ne yapmalıyım.

Not: 3 Gündür baş dönmesi şikayeti vardı. Doktora gidince sinüzit tetikliyor olabilir dedi. Belki ilgisi vardır...

babanız düzelirse o da düzelir gibi görünüyo burdan efenim.Kadıncaazı delirtmeden kendine çeki düzen versin.

Geçmiş olsun.

Öncelikle doktora gitmesi en uygun olanı ama bu arada baba da
kendine çekidüzen vermeli ve aile sorumluluğunu üstlenmelidir.
Aksi halde sıkıntılar gittikçe büyür.
Bunu da sanırım düzene sokacak sizsiniz..

İçkinin marifeti.
Bu melaneti savunanlara gelde şaşma.

Kardeşim Allah yardımcınız olsun. Babanızın alkol almayan temiz arkadaşlara ihtiyacı var. Onların babanızı o ortamdan alıp, içindeki manevi boşluğu giderecek gıdaları yedirmeleri, içirmeleri lazım.
Kalıcı çözümü ben burda görüyorum.

içki içme adabı denen bisey vardır
çok içip huzuru bozacak kadar cıvıtıyosan içmeyeceksin hiç
komaya girmek için içki içilmezki
burdaki sorun babanın aşırı derecede alkol tüketmesi gibi görüküyor
bu konuda baba ''baba'' gibi davranmalı

güzelde bi söz vardır
hoca osurursa cemaat sıçar
buda o hesap

çoğu hastalığın sebebi
sinir strestir
annenin sağlık sorunlarıda buna bağlanabilir