Babalarınız belli oldu diye mi Atatürk'ten rahatsızsınız?

İlahiyat Profesörü Yaşar Nuri Öztürk, her cuma olduğu gibi bugün de Saba Tümer'le Bugün programında izleyicilerin sorularını yanıtladı.

Saba Tümer'le Bugün programında izleyicilerin sorularını yanıtlayan İlahiyat Profesörü Yaşar Nuri Öztürk, bir seyircinin "Mehdi kimdir, insan mıdır, ne zaman gelecek?" sorusu üzerine adeta küplere bindi.

Mehdi diye bir kavranım İslamiyet'te olmadığını söyleyen Öztürk, Mehdi kelimesinin Hıristiyanlıktan geldiğini ve "aydınlık önderi" demek olduğunu söyledi.

NİYE ATATÜRK'TEN RAHATSIZ OLUYORLAR?

Dinde bunun temsilcisinin HZ. Muhammed olduğunu ve kitap olarak temsilcisinin Kuran'ı Kerim olduğunu belirten Öztürk, "Mesih inancı kurtarıcı inancıdır; Emevi, Abbasi, Arap imparatorluklarının altında inim inim inleyenler bir kurtarıcı aradılar ve bunu çıkıp da Anadolu Kurtuluş Savaşı gibi mücadeleyle elde edemediler. Niye böyle Atatürk'ten rahatsız oluyorlar? İşi böyle gizeme mucizeye oralara havale etmedi. Çizmelerini giydi çıktı milletin önüne. Dedi ki 'Ey millet mücadele edeceksin yoksa ırzın, namusun gider.'

Biz Mustafa Kemal derken, Mustafa Kemal benim babamın oğlu mu? Bana ev mi verdi, apartman mı verdi, han mı verdi hamam mı? Tam tersine Mustafa Kemal'i sevmemek her şeyi kazandırıyor bugün insanlara. 24 saat Mustafa Kemal'e küfür tezgahı kurulmuş Türkiye'de. Örtülü açık, sinsi, mertçe."

BABALARINIZ BELLİ OLDU DİYE Mİ MUSTAFA KEMAL'DEN RAHATSIZSINIZ?
Cumhuriyet döneminde Mehdi var ise bir de Deccal lazım, Deccal kim o da Mustafa Kemal. Mustafa Kemal kadar taş düşsün sizin boynunuza. Babalarınız belli oldu diye mi Mustafa Kemal'den rahatsızsınız? O olmasaydı kazanacağınız bir tek şey buydu, babalarınız belli olmayacaktı.

HOCAM SİNİRLENMEYİN
Sunucu Saba Tümer ise Yaşar Nuri Öztürk'ün bu sözlerinden sonra "hocam sinirlenmeyin" diyerek başka bir izleyicinin sorusuna geçti


yurtgazetesi
 
biz ,nankör bir milletiz o günleri yasayan insanlar anlatiyor efsana felen deyil
bu kadar gercegi unutan bir toplumda baska ne beklenebilir. vatanin nasil kurtarmis oldugunu anlatiyorlar.
 
R

redyellow

Ziyaretci
Mustafa Kemalden, Atatürkden değil Atatürkün istismar edilmesinden rahatsız insanlar, yaşar nuri halt etmiş, sırf gündeme gelebilmek için çırpınıyor, sivri şeyler söylüyor ama geçti o devir, o devir 28 şubatta idi, artık yaşar nuri gibiler para etmiyor!

Babam felan sayesinde belli oldu diyenin Annesinden şüphesi vardır! Bu sözü şiddetle reddediyorum, inanıyorum ki Atatürk kalka bu sözü duysaydı bunu söyleyenin suratına tükürürdü!

Türk milleti büyük bir milletir, adı mustafa olur ali olur mehmet olur ama bir önderi olur ve kurtuluş savaşını kazanırdı bağımsızlığını kazanırdı, kimse Atatürkü istismar etmesin hele hele bu şekilde edep dışı konuşmasın.
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
Türk Milleti dünyanın en asil milletidir. herkes buna katılır, hatta tarihten TÜRK kelimesini silin bir şey kalmaz. ancak bir ülkenin Cumhurbaşkanı TBMM açılışında 57 dakika konuşur ve bir kez TÜRK kelimesini kullanmaz ise bir Başbakan Türklüğü etnik ve kültür kökenlerine göre ayırırsa HERKES HER ŞEYDEN ŞÜPHE DUYAR!
 
Üst Alt