baba ne kadar haklı ?

selam ederim;

veli diyoki beni koruyun ozaman tehdit ediliyorum, tehdit eden kim? baş örtüsünden dolayı diyanet işleri (dolayısı ile KUR'AN ) . peki devlet ne diyor okulda kapanamaz layiğiz. koruyun ozaman bakalım veliyi kim koruyacak? diyanetin görevi değilmi gerekli açıklamayı yapması. yapamıyor çünkü layiğiz. laiklik ne? din ve devlet işilerinin birbirinden ayrılması. çocuğu okula göndermiyor başı açık olacak diye veliler. şimdi baba korkuyor günaha girmekten. peki çocuğun doğru yolda doğruyu öğrenebilmesi için gereken eğitimi alamamasıda günah değilmi? günah değilmi bu çocuklarımıza?

bunun üstesinden kim gelecek? kim haklı? spiker bile cevap veremiyor hak karşısında. layiğiz burası laik bir ülke diyip duruyor. iyide hep aynı sözleri söylemek sorunları çözmüyorki. bu kör düğümü kim çözecek?

herkez elini vicdanına koysun ortada büyük bir sorun var. baskı ile olmaz bu işler. doğruyu bulmak için birlik ve beraberlik içinde düşünüp karar vermeliyiz. diyanet bir an önce elini taşın altına koymalı gerekli çözümü bulmalı ve öneriler sunmalı devlete. olmaz olamaz diye diretmek ile sorun ortadan kalkmıyor görüyorsunuz.
 
Dikkat ederseniz Türkiyede son 10 -15 yil haric geriye döndügümüzde belkide 40-50 yil 1950 lerden itibaren diyelim bu tesettür meselesinde bilhassa köylerimizde basin kapanmasi vardi, ama kadin atardi yazma denilen seyi basina öylesine yari acik yari kapali adet halinde idi, kadinin basinda örtü denilen seyin olmasi..

Son 10 - 15 yilda bu basörtüsü bu baskilar yasaklar yüzünden kadinlarda neden örtünmeliyizi sorgulama ardindan nasil örtünmeliyizi arastirmaya sevk etti... aslinda milletin bilinclenmesi bilhassa bizim ülkemizde o seye karsi konan yasak ve baski ile dogru orantili.. Yasak ve baski arttikca kisilerin o seye karsi ilgisi hemde bilinclenerek sorgulayarak artiyor...

birkac ay önce ayni seyleri ben burada yazmistim, 13 yasinda kapanana kendi iradesi ilemi..? diye soranlar ayni yastaki kapanmamis kiz icinde sormadigi sürece millet ülkenin yasalarinada, laiklik denen lastigimsi bir olguyada dost degil git gide düsman olacak..
Durum ortada ....
 
Kadin spiker öyle zannediyorum ki o gece uyuyamamistir, adami rezil etme laiklik ile yasa (!) larla ilgili iki kelime atarim , nasil olsa köylü Memet aga cevap veremez bende laikligi sakiz gibi cigneyenlerden iyi puan alirim...! diye düsünürken E$ekten düsmüse dönecegini nereden bilebilirdi ki...!:malesef:
Zavalli KAdin :alkis:
 
Üst Alt