Azrail'i (as) sevmek

AZRAİL (A.S) ‘ SEVMEK
Toplumumuzda Azrail’e karşı bilinmez bir kızgınlık vardır..niçin kızılı Azrail’e? Oysa Azrail bir melektir.Günahsız,temiz bir melek…Kendi başına hareket etmiyor.Yaptıklarını Allah’ın emriyle yapıyor.Peki niye Azraile bu sevgisizlik?Canımızı aldığı için mi??
Oysa o canımızı almakla bize kötülük etmiyor.Niçin mi?Altınlarımız,mücevherlerimiz,elmaslarımız olsa,onları en güvenilir,en sağlam yerde korumaya çalışmaz mıyız?Ruhumuz da üzerinde titrediğimiz en değerli varlığımız.Onu rastgele bıraksak mı daha iyi yoksa emin ellere teslim etsek mi?İşte Azrail,o emin eldir…
Bütün meleklerimize selam olsun
 
selam ederim;

kızgınlıkdan çok alay konularına veya karikatürlere konu olmuştur hep o emin ruh. güzel bir başlık, zamanı gelince insanlar utanarak bu tutumlarından vaz geçecektirler.
 
malesef şu an için öyle.zamanı gelince,kendilerinden utanmalarının yanısıra, onun insanlara olan kırgınlığını da anlarlar umarım...
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Toplumumuzda Azrail’e karşı bilinmez bir kızgınlık vardır..

Hem dediğiniz gibi kızgınlık hemde kimsenin birbirine itiraf edemediği gizliden gizliye bir korku vardır Azrail As. karşı peki bu korku neden dir acaba ?
Korkulur çünkü malum günahlarımızın yükü ve huzuru ilahiden bir yere kaçamayacağımızın korkusudur bu
Rabbim o müthiş günde yardımcımız olur inş
olmasına olur da eee biraz da yatırım yapmak lazım dimi ama :)
 
selam ederim;

en uzun vadeli en akıllı yatırım işte budur. önce bunu idrak etmek sonrada hayatlarımızda icraata geçirmek.
 
çok doğru.ömrün de ölümün de hayırlısını versin Allah.ödevini eksiksiz yerine getiren öğrenciler olmamızı nasip etsin.hayat sınavımız iyi geçerse,mezuniyet ödülümüz cennet:) cenette giden yolda elimizden tutup da klavuzluk edecek olan,yol göstericimiz ise hz.Azrail as.
 
Üst Alt