• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Aynaları Süsleyelim!

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Aynaları Süsleyelim!

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Evdeki aynalarınızın da zevkli bir dekorasyona ihtiyacı vardır. Neşeli, romantik, ağır veya renkli, aynanızı çeşitlendirebilirsiniz. Sabah uyandığınızda kendinizle ilk karşılaştığınız yerin enerji dolu olmasını istemez misiniz?

Aynalarınıza güzellik katmak için, dileğiniz kadar seçeneğiniz var. İşte size ipucu verecek birkaç öneri, gerisi sizin hayal gücünüze kalmış:

Romantizmin evin içinde hakim olmasını sevenler, bunu aynalarına da yansıtabilirler. Çiçeklerle bezeli bir ayna, banyoya her girdiğinizde size mutluluk verecektir.

Bunun için, birkaç yapışkanlı çiçek tüpü ve bir demet çiçeğe ihtiyacınız olacak. Aynanızın alt kısmına sırayla çiçek tüplerini yapıştırın. İçlerine renk renk çiçekleri koyun. Bu kadar basit ve kolay yapılan bir işlemin, banyonuza böyle bir hava vereceğini tahmin eder miydiniz? Aynanızın alt kısmında, makyaj malzemesi, diş macunu gibi eşyalarınız varsa, aynı uygulamayı, aynanın sağ veya sol tarafına yukarıdan aşağıya doğru yapıştırarak da uygulayabilirsiniz.

Evinizin bir odasında etnik izler istiyorsanız ve çok da abartılı olmasından çekiniyorsanız; fazla aksesuara ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz ve etnik izlerin esintisini rahatlıkla taşıyabileceğiniz en güzel obje aynadır.

Maskeleme bandı kullanarak, ayna çerçevesinin kenarlarını arzu ettiğiniz bölümlere ayırın. Her bölümü ayrı ayrı cam boyaları ile boyayın. Boya kurumadan bantları çıkarın. Boyanın tam anlamıyla kuruması için bir gün bekleyin.

Kırtasiye ve hobi marketlerden kolaylıkla bulabileceğiniz, boyutlu boyalardan elde edin. Boyadığınız bölümlerin üzerine, noktalar koyarak desen elde edin. Son olarak, kuvvetli boncuk yapıştırıcısı kullanarak taş, kristal, boncuk ya da pulları zevkinize göre istediğiniz bölümlere yapıştırın.

Evinizde hep bir akvaryum istediniz ama balıklara bakmak size zor geldi. Her seferinde almaktan vazgeçtiniz. Şimdi aynanıza denizin o büyülü dünyasını taşıyabilirsiniz.

Aynanıza yeşil, beyaz ve sarı renk cam boyaları kullanarak yosunlar yapın. Aralarına dekupaj kağıdından keseceğiniz birkaç balığı, dekupaj tutkalı ile yapıştırın. Birkaç yosunu daha balıkların üzerinden geçirerek boyayın. Kuruduktan sonra boyalı kısımları verniklerseniz, silinirken zarar görmesini engellersiniz. Birkaç dakikada hazırladığınız akvaryumunuz, sizi denizin derinliklerinde bir yolculuğa çıkaracaktır.
MSN Kadın
 
Üst Alt