avukatın yaptıkları

İcra davaları ve alacak davalarım için baronuza kayıtlı olarak ticari hayatına devam eden bir avukatlık bürosuna vekalet verdim. bazı çeklerdeki imzaya itiraz etiğimizden dolayı icranın durması ve iptal davası için çek bedelleri ve + %15 teminat mahkeme veznesine depo edildi, ve duruşmalar başladı.
Duruşmalar uzadıkça avukatlık bürosuna sordum, durum nedir diye, bilgi taleplerime henüz sonuçlanmadı, adli tıpta, vs. gibi mazeretlerle 16~28 ay aralığında dolaştık durduk, en sonunda adliyeye işim düştü meraktan bir bakmak istedim, görevliler dosyalara bakarak davaların birisinin 14 ay önce kesinleştiğini ve dosyaya depolanan 26.105,00 TL nin avukatım tarafından alındığını, diğer dosyaya baktığımda ise bu davanın da 28 ay önce sonuçlandığını ve 7.500,00 TL nın avukatımın yanında çalışan yardımca avukatına verdiği yetkiyle alındığını söylediler ve para iade tutanaklarından birer suret tarafıma verdiler,
Aynı konuda İstanbul adliyesinde toplam tutarı 80.000,00 TL olan 3 dava daha devam etmektedir, duruşmaların devam ettiğini söylüyor, mahkeme ve dosya numarasını istiyorum ama vermiyorlar, muhtemelen bu davaların da bitmiş olabileceği ve avukatlık bürosunun teminat ve çek bedellerini alarak beni dolandırdığını düşünüyorum, ayrıca 102.500,00 TL de avukatlık ücreti ödemiş olmama rağmen tarafıma hala makbuz yada fatura gönderilmemiştir.
Araştırmalarım sonucu avukatlık bürosunu açan avukatın daha önce evrakta sahtecilikten yargılandığı ve ortağının avukat olmadığı, mahkeme katipliği yaparken sahtecilik nedeniyle işten uzaklaştırıldığı bilgisine ulaştım.
Şaşkınlık içerisindeyim.
her geçen gün biraz daha çamura batıyorum gibi geliyor bana, halen devam eden özel davalarıma da bakıyorlar ama tensip tutanakları, duruşma tutanakları ve durum raporlarını istememe rağmen bugün yarın deyip geçiştiriyorlar, neler yapabılırım, azledersem sonuç daha kötü olur mu, veya vekâletnamelerimdeki ahz-kabza yetkisini iptal ettirerek yeni vekalet versem yasal sorun doğar mı, yasal haklarımın korunup korunmadığını, savunmamın gereği gibi yapılıp yapılmadığını nasıl öğrenebilirim, karıştım kaldım. bana yardım edin lütfen.. saygılar sunarım
 
Üst Alt