• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Audi’nin yeni Hibrit Konsepti A3 E-Tron

Okunuyor :
Audi’nin yeni Hibrit Konsepti A3 E-Tron

İ

İNCİ

Ziyaretci
Audi’nin yeni Hibrit Konsepti A3 E-Tron Evdeki Prizde Şarj Ediliyor, İnternete Bağlanıyor.

Audi teknolojisinin son ürünü olan konsept hibrit araç A3 e-tron Concept, 211 beygir güç üreten 1.4 TFSI motor ile 27 beygirlik elektrik motorunu birleştiriyor. Evdeki prizlerde şarj edilebilen A3 Concept, sadece elektrikli motoruyla 54 kilometre yol yapabiliyor.

“Teknoloji ile bir adım önde” felsefesiyle hareket eden Audi’nin, geleceğin hibrit teknolojilerini geliştirmek için başlattığı e-tron araştırmalarının son örneği, A3 e-tron Concept tanıtıldı. Audi’nin tanıdık ve belli başlı tasarım noktaları korunarak baştan aşağı yeniden tasarlanan Sedan araç, benzinli ve elektrikli iki motor barındırıyor.

Dört çekişli
Audi A3 sedan konsepti üzerine tasarlanan ve 4,44 m uzunluğu, 1,84 genişliğine rağmen 1,39m yüksekliği ile dinamik bir tasarım hattına sahip olan Audi e-tron Concept, 4 silindirli, turbo şarjlı 1.4 TFSI motoru ile 211 BG’lik bir güç üretiyor. Aracın arka koltuklarının altına yerleştirilen lityum-iyon pillerin çalıştırdığı elektrik motoru da 27 BG’lik bir güç ortaya koyuyor. Konsept Audi, toplam 238 beygir gücüyle, 0’dan 100 kilometreye 6,8 saniyede ulaşıyor. 7 ileri Stronic şanzımanı, gücü dört tekerleğe de iletiyor.

Ultra Hafif
LED farları ve ön ızgarası ile bir sanat eserine benzeyen konsept araç, Audi’nin alüminyum teknolojisi ile ultra hafif, sadece 1720 kilogram ağırlığında. Start-Stop sistemin de bulunduğu Audi e-tron Concept, pilleri hareket halindeyken tekerleklerin ürettiği kinetik enerji ile şarj ediyor. Ayrıca araç, ev prizlerinden de direkt olarak şarj edilebiliyor. Konsept Audi, sadece elektrikli motoruyla 54 kilometre yol yapabiliyor.

iPad için özel bölme
Audi’nin bu son konsept aracında eğlence ve bilgi sistemleri de unutulmamış. WLAN noktası ile yolculara internet erişimi sağlayan Audi e-tron Concept, ayrıca aracın Google’a bağlanarak müzikten güncel haritalara ya da yol bilgilerine kadar birçok veriyi elde etmesini sağlıyor. Arka koltuklarda ise iPad’in dik olarak yerleştirilebileceği bölümler bulunuyor.

Audi'nin yeni konsept aracı A3 e-tron'un detayları açıklandı. İşte yeni Audi harikası!

Audi yeni hibrit konsept arabasının detaylarını Auto Shanghai Kongresi'nde açıkladı. Hibrit konsept aracın en çok şaşırtan özelliklerinden biri de otomatik olmayan yedili vitesi. Ayrıca araç arkadaki koltukların altındaki 12 kWh lityum iyon pillerle çalışıyor.

211 turbo motora sahip konsept Audi'nin 20 kilowatt elektrik motoru da bulunuyor. Araç yalnızca elektrik gücüyle çalışırken 54 km yol gidebiliyor. A3 e-tron ismiyle anılacak olan konsept aracın boyutları ise şu şekilde; 1.8 metre genişlik, 4.2 metre uzunluk ve 1.5 metre yükseklik.

LED farların yanında aracın kapı kollarının dokununca kendisini ortaya çıkartması da bir Audi araca sahip olmanın verdiği diğer güzelliklerden.


veteknoloji.com
 

Ma-i Nisan

Tecrübeli
Üye
Tam hanimlara gore bir araba.
Ne zaman bir Audi A3 arabasi gorsem Nazli yari hatirlarim. .....

Audi A6 serisi ise tam beylere gore. Ama tek gecerim PASSAT.
 

Kadim

Tecrübeli
Üye
Bence bunlar hikaye... İnsanoğlunun yapamayacağı bir teknoloji yok.... Öylesine akıl almaz şeylerle çalışan arabalar hayal değil....
 
Üst Alt