ateizme tokat gibi

tunakan

Uzaklaştırıldı
bir konu açılıyor, konunun özü bir video! ve bu videolu konu için birisi 4 ileti yazmış ve bu iletilerde aşağıdakiler yazıyor. yorum Forum üyelerine kalmıştır.

-videoyu izlemedim
-sn saygı timsali tunakan.okumayın benim iletilerimi efenim.
-Kısa ve öz yazmayı tercih ediyorum bendeniz."leb" deyip bırakıyorum arif olan leblebi anlasın diye.
-efenim lafı neden hep tersinden anlamayı seçiyorsunuz.
-üff sn tansx sizin mızmızınızla uğraşamam.by efenim.

şu olayı sitemizdeki herkesin bilmesini istiyorum. Kimseyi düşüncesinden dolayı suçlamam, kızmam, sen napıyorsun demem. Sadece ve sadece kendi düşüncelerimi yazarım. Hiç kimseye de şahsi yanıt vermem, bay/bayan X sen şunu dedin bunu yaptın gibisinden.

Bana böyle bir eleştiri geldiğinde, asla o kişiye yanıt vermem. Umursamam! Bu nedenle bana şahsi sorular yöneltmeyiniz, sizden ricam budur. Hepinize iyi günler dilerim.

Devamı: http://www.supermeydan.net/forum346/thread78902.html#ixzz25n2VpMxO

size şahsi sorum değil de ; kendi merakım.neden bendenize şahsi cevap verme gereği duydunuz ki?..Benim iletilerimi DAHİ okuduğunuzu söylemişsiniz.bende okumaya değer bulmuyorsanız okumayın dedim.hala okuyorsunuz ben napiim.

.Geçmişte silah zoruyla mı müslüman oluyodu ki insanlar.İslam nasıl geldiyse Kıyamete kadar aynen geçerlidir efenim.Bir taş oynatamazsınız.

ne mızmızı efendim laf söylediniz açıklama istedik :)) açıklama olmayacaksa herkezin ağzı var konuşsun dursun. demek islamiyet savaşlarla yayılmadı öylemi? internettenmi yayılmış peki nasıl olmuş merak ettim.

tunakan

Uzaklaştırıldı
sn tansxx; tarık bin ziyad endülüs'te 95.000 kişilik orduyu misket oyununda yenerek fethetmiştir, yoksa bilmiyormuydunuz. ))))))))))))) ))))))))) ))))))))) === ))))))))) === )))))))))

tunakan

Uzaklaştırıldı
en ahlaksız insan bile güzel ahlakın ne olduğunu bilir. örneğin bi hırsız,kendi malının çalınmasından hoşlanmaz,dolayısıyla hırsızlığın kötü olduğunu bilir.bir zampara,annesine asılınmasını hoş karşılamaz,dolayısıyla zamparalığın kötü olduğunu bilir.
kısaca ahlak kurallarının tümünü,sana yappılmasını istemediğin şeyi sende başkalarına yapma diye özetlemek mümkündür efenim.
dolayısıylan ortaya çıkmıştır ki,herkes ahlak kurallarına gereksinim duyar. ahlaksızlar bile.:prv:

taharetsiz kadın totoşunu, bu konuya taşıyanlara ithaf olunur!!!

iyide efenim hırsızın hiç mi suçu yok demiş hoca nasreddin.
sinekli toto bu konuya neden taşındı;başörtülülere bitli denildiği için.
ha isim vermesek iyisi belki ama o sinekli hatuna sineklerden daha büyük ayıp olarak pkk lı olması yeterde artar.resim falanda koymadım.
He bu arada bu kadar sıkı takipcim olduğunuzu bilmiyordum:prv:.
hala okuyonuz ben napiim.E okuyun bari..

Ateist tanrının varlığına ikna olmamış kişidir, bu videonunda bizi ikna ettiğini sanmak ve ''ateizme tokat gibi'' başlığı atmak olsa olsa bir komedidir. Ateist evreni neden sonuç ilişkisi içinde anlamaya çalışan kişidir. ''neden'' sorusuna kendilerince cevap veren ve bunu tanrının iradesine bağlayan teistlerin izahlarını kendisi için yeterli bulmamıştır. Sanılanın aksine Ateist tanrının yokluğunu ispata çalışan biride değildir. Çünkü ispat külfeti kendisine ait değildir. Ateist tanrının varlığı konusunu bu konuda ileri sürülen iddianın ''bilimsel bir hipoteze'' dönüşmesi halinde kendine muhatap alır. Ateistlere tokat atmak isteyenler tanrının varlığı iddialarını bilimsel bir hipoteze dönüştürmek ve bunu ispatlamak zorundadır. Aksi halde bu tür kasetlerle bize tokat atmak mümkün olmaz. Ama bizi bir hayli güldürür.

efenim Allaha inanan bilim adamlarıda var.o zaman onlar bilim adamı mı değil size göre,yoksa ilimleri mi ilim değil.
Kaldı ki,İman mevzuu kalple alakalıdır.
Sadece iman değil aslında herşey kalple alakalı.Önce kalp birşeye meyleder,Akıl ona göre fikir üretir..
Sana Allaha inanmak zor geliyor,Emir ve yasaklar ağırına gidiyorsa,Keşke olmasaydı keyfime göre takılsaydım meyli zamanla inkara dönüşür.aklın buna göre fikirler üretir.Bilim adamıydsan bilimide buna alet edersin.
Oysa nasıl göz görmek,kulak duymak için yaradıldıysa,Kalpte Allaha muhabbet için yaradılmıştır.Nasıl gözünle duyamaz,Kulağınla göremez,burnunla tad alamazsan,Kalbin Algısı olan Allahı bilmeyide başka hiç bir organınla bulamazsın.Kalp lazım efenim kalp.
Allahı bilimsel ispatlamaya çalışmam bendeniz.çünkü kendine ve çevresine bakıp(çünkü herşey bir ayet) Allaha intikal edemeyene ne bilimsel nede filimsel hipotezler Allahı bulduramaz.Allaha giden yol herkesin kendi kalbinde.Yolu tıkamışsa ve açmakta istemiyorsa ne yaparsan yap nafile.
yunus emre,"Her ne ararsan kendinde ara kudüste,Mekkede ,hacda değildir "der.Bendenizde;"her ne ararsan kendinde ara, bilimsel,Filimsel,tezde hipotezde,kanunda,teoride değildir diyorum efenim.

Bilim Allahın varlığı veya yokluğuyla ilgilenmez, Bilimin konusu doğruluğu ya da yanlışlığı ispat edilebilen konulardır. Bilim adamının inançlı ya da inançsız olması başka bir konudur. Benim yukarda yazdıklarınızla ilgili diyeceğim bir şey olamaz. Dikkat ettiyseniz ben ağırlıkla konu başlığıyla ilgilendim.
''Ateistlere tokat gibi'' sözünden anlaşılan ''öyle bir açıklama yapıyoruz ki artık ateistlerin söyleyeceği bir şey olamaz, tokat yemiş gibi gerçeği anlayacaklar'' dır. BUNUN MANASI ALLAHIN VARLIĞINI İNKAR EDİLEMEYECEK ŞEKİLDE İSPAT ETTİK DEMEKTİR.
Ben de lafları eğip bükerek güya bilimsel bir hava verilmeye çalışılmış bu kasetin bizim için sadece bir gülmece konusu olabileceğini bize tokat attığını sananlara anlatmaya çalıştım.
Bize tokat atma iddiasında bulunmayan inançlı insanlara benim diyeceğim bir söz yok. Daha önce söylediğim gibi bizim tanrının yokluğunu ispat etmek ve insanları buna ikna etmek gibi bir derdimiz yok. İşin tuhafı bu bizim ilgi alanımızda değildir. Biz ileri sürülen bir iddiayı kabul edilebilir ölçülerde bulmadığımızı söylüyoruz. Aslında sorun teistlerin bizim bu iddiayı kabul edilebilir ölçülerde bulmayışımızı anlayamamaları ve her fırsatta bize tokat atmak adına girişimlerde bulunmalarıdır. Bizim bu iddiayı kabul etmemiz yolundaki ısrarların bilimsel bir hipoteze dönüşmediği sürece bizim muhatabımız olamayacağını söylüyorum. Diğer tür çabaları birhayli komik ve zavallı bulduğumuda söylemeden geçemeyeceğim.

Üst Alt