• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Ateistlerin Dini Konularda Konuşmasını Doğru buluyor musunuz.

Okunuyor :
Ateistlerin Dini Konularda Konuşmasını Doğru buluyor musunuz.

Ateistlerin dini konulardaki tartışmalara katılıp kendi görüşlerini anlatmalarını :

• Kullanılan toplam oy
    26
  • Anket kapatılmış .

ramo7

Acemi
Üye
Nerden ALLAH'mı gönderdi bu belgeyi, bende müminim ama bunun oranını ancak ALLAH bilir veya insanları serbest bırakısın kimliklerine bu ibareyi hiç bir şeyden çekinmeden yazarlar o zaman genelleye bilirsin. Bu şekilde zandan ibarettir.

alone

Tecrübeli
Üye
Ateistlerin fikir beyan etmelerinde bir problem yok fakat iş kendi görüşlerini kabul ettirmeye gelince değişiyor..olmayan inanışlarının neyini kabul ettirmeye çalışacaklar merak ediyorum.ortada elle tutulur birşey yok maalesef...

Ma-i Nisan

Tecrübeli
Üye
Ateistlerin fikir beyan etmelerinde bir problem yok fakat iş kendi görüşlerini kabul ettirmeye gelince değişiyor..olmayan inanışlarının neyini kabul ettirmeye çalışacaklar merak ediyorum.ortada elle tutulur birşey yok maalesef...
Rahmetli N.F. KISAKÜREK kainatın öncesine ve sonrasına "HİÇ" diyen atizme şu manidar cevabı veriyor;

" Başı HİÇ, sonu HİÇ olanın ortasında varlık olurmu HİÇ?" demiş.

Allah akıl fikir versin.

sailor

Amatör
Üye
Herkes kendi dini konusunda birşeyler söyleyebilir. Bu yanlış değildir. Bence yanlış olan insanların herşeye kanması. Kanmalarının nedenide dinlerine bağlı olmamasıdır. Hem zaten günümüzde de çoğu insan özentiliği yüzünden sürekli din değiştiriyor.Bu gün satanist yarın ataist. Yani insanlar kendi dinleri hakkında konuşsalarda onların dinlerine geçecek olan özenti insanlardır. Ben kendi dinimde özenti insan istemem açıkçası.

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
Forum Meydanı'nda herkesin fikir beyanı mümkündür. yeter ki saygı, anlayış ve dürüstlük çevresinde olsun. Ateistler -dikkat ediyorum da- inanç konularında yeterli ve gerekli saygıdan uzaklar. Adeta insanların inançlarına dalgacı bir havada yaklaşıyorlar. Tahfif ve tahkir ederek değerlendirme yapıyorlar. Aslında bu da kendilerinin nasıl bir bakış açısına sahip olduklarını ortaya koyar. Muhakkak ki iddialarına gerekli yanıtlar veriliyor fakat iddialarını sanki gerçekmiş gibi başlıklara yazmaları açık bir densizliktir. Mesela bir bakıyoruz bir başlık açılmış: ''Kur'an'daki Yanlışlar'' Şimdi bu başlığı, sadece bu başlığı okuyan kişi ne der; 'Demek ki Bazı yanlışlıklar var' diye kafa karışıklığına sebeb olmuş olur. Yani bu kimselerin daha saygılı ve dikkatli olmaları gerekir. Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya bir şey demiyoruz ama haddini de aşmamak gerekir. Akşam olur salyangozlarını toplar gider; millete 'Salyangoz yemedikleri için küfür ederse' işte o zaman olmaz, olmaaaz!!!:malesef:

sevmekesas:eek:k:

Üst Alt