• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Atatürk'ün Sofrası!

Okunuyor :
Atatürk'ün Sofrası!

ajan

Tecrübeli
Üye
rivayetlere fazla takılmayın derim size...
zira yobaz kısmı pek sever bu efsaneleri üretmeyi..
bence süper bir yorum olmuş tebrik ederim en azından ders vermeye çalışan bir öğretmen edası yok bu yorumda...

ancak bende de bu yobaz kısımla uğraşma takıntısı var...bekliyorum bi sazan düşsün diye gele gele bilge öğretmenlerimiz geliyor :(

suur_r

Amatör
Üye
sn ajan..söz ettiğiniz kişi. Mustafa Kemal Atatürk..
şahsi olarak "adam iyi içiyormuş bea" gibi bir ifadeyi hoş bulmadım.Atatürk'e sokak ağzı ile hitap etmenizi hoş karşılayamadım..
kusura bakmayın ... konu Atatürk'ün içmesi yada içmemesi değil..
şahsi olarak içmesi ile ilgilenmiyorum.. rakı yerine ayran içiyor olsaydı ve cümle yine kullanılsaydı yine hoş karşılamazdım...
ben kendisini her hangi bir kişi olarak algılayamıyorum ve herhangi biri gibi "adam" diye ifade edilmesini doğru bulmuyorum..
yazdıklarımıda duyduğum saygı ve aşırı sevgi yüzünden yazıyorum :) umarım yalnış anlaşılmam..
Sayın ajan arkadaşımız..
Sizin yorumunuzu okumamış anlaşılan..
Direk Türkçe dil bilgisi dersine girmiş kendince.. hemde cümleye büyük harfle başlamadan ve içiyomuş (içiyormuş olmalı) diyerek ayrıca bea ne anlama geliyor bileniniz varmı?

Atatürk'e sokak ağzı ile hitap etmenizi hoş karşılayamadım..
ben kendisini her hangi bir kişi olarak algılayamıyorum ve herhangi biri gibi "adam" diye ifade edilmesini doğru bulmuyorum.."daphne"

Sayın ajan
asıl takılmanız gereken cümleler bunlardı !
sayın kırmızıgülün .. Türkçe dilbilgisi değil..

ajan

Tecrübeli
Üye
Sayın ajan arkadaşımız..
Sizin yorumunuzu okumamış anlaşılan..
Direk Türkçe dil bilgisi dersine girmiş kendince.. hemde cümleye büyük harfle başlamadan ve içiyomuş (içiyormuş olmalı) diyerek ayrıca bea ne anlama geliyor bileniniz varmı?

Atatürk'e sokak ağzı ile hitap etmenizi hoş karşılayamadım..
ben kendisini her hangi bir kişi olarak algılayamıyorum ve herhangi biri gibi "adam" diye ifade edilmesini doğru bulmuyorum.."daphne"

Sayın ajan
asıl takılmanız gereken cümleler bunlardı !
sayın kırmızıgülün .. Türkçe dilbilgisi değil..
çok teşekkür ederim değerli katılımınız için.. :)

suur_r

Amatör
Üye
çok teşekkür ederim değerli katılımınız için.. :)

rica ederim sayın ajan

"bi rivayete göre 1 tane beyaz leblebiyle bi 35 lik içermiş...adam iyi içiyomuş bea :)))" ajan

şu cümleyi kurarak;

"bende de bu yobaz kısımla uğraşma takıntısı var" ajan

yobazlarla ne kadar uğraşma takıntınız olduğunu göstermiş oldunuz ..

eмiLy

Kıdemli
Üye
Konu: Atatürk'ün Sofrası
Sayın Ajan'da ''tarzı'' olduğu şekilde esprili bir dille yorum getirmiş..
Amacının Ata'ya saygısızlık olduğunu hiç sanmıyorum..
Ki zaten tüm yorumlarını ve yaptığı çıkışları bir bütün olarak değerlendirerek kendisi hakkında bir fikir yürütmüş olsaydınız, o cümledeki ''adam'' kelimesine bu kadar takılmazdınız...
Burada Atatürk'e saygı duyuyormuşcasına yorumlar yapan, aslında kurduğu bu Cumhuriyet'i yıkmak isteyen o kadar çok üye var ki sadece kelimelere takılmazsanız bunları görebilirsiniz; bu kişileri görebilmek ve oyunlarını bozabilmektir -burada ya da hayatta- Atatürk'ün ilke ve inkilaplarına, bize bıraktığı mirasına sahip çıkmak, bence................

suur_r

Amatör
Üye
eмiLy;243878' Alıntı:
Konu: Atatürk'ün Sofrası
Sayın Ajan'da ''tarzı'' olduğu şekilde esprili bir dille yorum getirmiş..
Amacının Ata'ya saygısızlık olduğunu hiç sanmıyorum..
Ki zaten tüm yorumlarını ve yaptığı çıkışları bir bütün olarak değerlendirerek kendisi hakkında bir fikir yürütmüş olsaydınız, o cümledeki ''adam'' kelimesine bu kadar takılmazdınız...
Burada Atatürk'e saygı duyuyormuşcasına yorumlar yapan, aslında kurduğu bu Cumhuriyet'i yıkmak isteyen o kadar çok üye var ki sadece kelimelere takılmazsanız bunları görebilirsiniz; bu kişileri görebilmek ve oyunlarını bozabilmektir -burada ya da hayatta- Atatürk'ün ilke ve inkilaplarına, bize bıraktığı mirasına sahip çıkmak, bence................
haklı olabilirsiniz sayın emıLy ..
mesleğinizi icraa etmeniz de güzel.
ama ortada bir yalnış var.. ortada koskocaman bir saygısızlık var..
bu arkadaşın yazdığı cümle ile herhangi bir yobazın yazdığı arasında ne fark var, siz söyleyin..
buradaki bazı Cumhuriyet yıkıcıları yazsa zaten uyarma gereği duymayız.. açtığı konular itibariyle belli bir birikim yapmış ve neyin ne olduğunu bilen bir arkadaştan bu cümleleri okumak güzel olmamış ..
Atatürk ve sofrası, özel yaşamındaki seçimleri üzerinden saldırılarda bulunulan ve özel seçimleri yüzünden yobaz, işbirlikçi ve yıkıcı zihniyetin eleştirilerine yeterince maruz kalan bir alan.
ister yıkıcı olsun, ister yapıcı bazı özel konular vardır ki ne şaka, nede espri kaldırmaz..
sayın emıLy
siz arkadaşı çok güzel bir biçimde savunmaya çalışmış ve kendisi hakkında bir açıklama luzmunda bulunmuşsunuz fakat sayın ajanın kendisinin bu konuda bir gayreti yok.. sizin yazdığınız cümleleri kurabileceğine de inanıyorum.

el-Aciz

Tecrübeli
Üye
Atatürk ve sofrası, özel yaşamındaki seçimleri üzerinden saldırılarda bulunulan ve özel seçimleri yüzünden yobaz, işbirlikçi ve yıkıcı zihniyetin eleştirilerine yeterince maruz kalan bir alan.
ister yıkıcı olsun, ister yapıcı bazı özel konular vardır ki ne şaka, nede espri kaldırmaz..
sayın emıLy
siz arkadaşı çok güzel bir biçimde savunmaya çalışmış ve kendisi hakkında bir açıklama luzmunda bulunmuşsunuz fakat sayın ajanın kendisinin bu konuda bir gayreti yok.. sizin yazdığınız cümleleri kurabileceğine de inanıyorum.

Benim anlayamadigim , Atatürk'ün sofrasi ve sofrasindaki tercihleri " Özel Yasantisidir " " Özelidir " ki öyledir neden umuma acik yerde paylasirsiniz..?

Atatürk'ün özeline sizin sayginiz yok mu da burada desifre ediyorsunuz..? denilirse ne diyeceksiniz.?

Burada Ajan in yazdiklarina istinaden yaziyor degilim ama siz kendinizi savunurken Ajan'a isnat ettiginiz suclamanin mislisini bu arkadasimiza yapmis olmuyormusunuz..?

Sonuc itibari ile , yazmis oldugu cümlede Ajan'in kendine ait özel görüsüdür...

Nasil Atatürk sofrasinda Raki bulundurup iciyor olmasi kimseyi ilgilendirmeyecekse (ki ilgilendirmemeli ) Atatürk'ün özel hayati kapsaminda görülmeli ise (ki öyledir) , Ajan inda
yazdigini bu kapsamda degerlendirmek durumunda olmaniz gerekmezmi ?

Üst Alt