Atatürk'ün ortaya çıkardığı gizli güneş

ATATÜRK VE HİTİTLER” kitabında; Tarihte hakettiği yeri bulamamış olan ve Anadolu’muzda ilk devleti kuran, birçok Anadolu insanının atası olması muhtemel Hititlerin, hiçbirimizin tahmin dahi edemeyeceğimiz, medeni yaşamları gözler önüne seriliyor.

Bilindiği gibi, Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük katkıları sayesinde Hitit medeniyeti hakkında birçok araştırmalar yapıldı. Atatürk Türk Tarih Kurumu’nu kurarak, Anadolu’da yaşamış eski uygarlıkların araştırılmasını sağlayarak, Hititler ve Sümerler gibi Türk kökenli olduğuna inandığı iki devlet için yurt dışına öğrenciler yollayarak tarihe ışık tutma konusunda büyük adımlar attı.

“İnsan, bugün bile birçok 21.yy ülkesinde olmayan özgürlük, temizlik ve medeniyete sahip, bu Anadolu devletinin adı anılmazken, aynı dönemde hüküm süren ve birçok konuda Hititlerden çok daha geri de bulunan Mısır’ın daha populer olduğuna üzülüyor. Atatürk’ün Hitit sevgisi ve merakı olmasaydı biz bugün Hititler hakkında bu kadar çok şey biliyor olamazdık.” diyen değerli yazar Kerim Özkan, kitabını dünyanın Hititleri daha iyi tanıması için yazdığını ve daha da yazmaya devam edeceğini belirtiyor.

“ATATÜRK VE HİTİTLER” kitabı, herkesin kütüphanesinde bulundurması gereken nadir eserlerden bir tanesi.
 

Ekli dosyalar

  • KAPAK.jpg
    KAPAK.jpg
    199 KB · Bakış: 7
Üst Alt