Atatürk'ün Meclis Açılış Konuşması

Atatürk’ün Meclis Açılış Konuşmasından ( 1 Kasım 1937)

“Dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet idaresindeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır.
Bunun kapsadığı prensipler ,idarede ve siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır.
Fakat bu prensipleri gökten indirildiği sanılan kitapların dogmaları ile asla bir tutulmamalıdır.
Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.”

[video=youtube_share;lYRlzAsfpdY]http://youtu.be/lYRlzAsfpdY[/video]

kaynak

1931 tarihli Lise 2 Orta Zamanlar ders kitabından alıntı:

atadin1.jpg

Simdi sen bunlari yazarak Atatürk Ataist ve inancsiz mi demek istiyorsun, yoksa aslinda Atatürk te Komünist ti mi demek istiyorsun... ?

Atatürk ün inancli ve müslüman biri olduguna dair o kadar sana belge sunabilirim ki , son zamanlarin kitabi ; ** Ezber Bozan kitap** sana yeter...
sadece gördügün yeri okusan yeter

ATATÜRK İLE ALLAH ARASINDA: "Ezberleri Bozan Kitap"

buradaya bakiver

komando kardes, atatürkün inancsiz oldugu yanliz zamana ve zemine göre müslümanlarin hosuna gidecek tavirlar aldigi malumumuz... yok sen daha ille müslümandir diyeceksen sen bilirsin....

komando kardes, atatürkün inancsiz oldugu yanliz zamana ve zemine göre müslümanlarin hosuna gidecek tavirlar aldigi malumumuz... yok sen daha ille müslümandir diyeceksen sen bilirsin....

Benim ve benim gibi birçok kişinin malumu değil sevgili forumdayım, siz bu kanıya nasıl vardınız,Argumanlarınızı yazarsanız bizde bilgi sahibi oluruz..

Sn YukseLL, bu konuda bir ingiliz gazeteciye yazdığı mektuplar vardır. Ayrıca bir insanı kuran okurken görmek onun dindar olduğu anlamına gelmiyor. Ben de kuranı defalarca okudum ve sonuçta bunun bir insan yazması olduğu sonucuna vardım. Kaldı ki, benim anlamadığım bir nokta da şu; neden bir taraf Atatürk'e dinsizlik yakıştırması yaparken diğer tarafta onu dindar gösterme çabası içine girer. Bize ne Atatürk'ün neye inandığından ya da inanmadığından. Önemli olan ne yaptığıdır gerisi laf.

Bu arada bu sansürleme olayına bir çözüm bulunamaz mı? Kötü bir şey yazılmadığı halde kelime içindeki heceleri siliyor

Bakin iste yazilani istediginiz gibi algiladiginizdan proplem cikiyor.. Ben demedim ki dindar...! Inancli ve müslüman dedim...

Bizim inancimiza göre birisi Elhamdülillah Müslümanim diyorsa bize göre o müslümandir.. islamin gereklerini yapar yapmaz 4 / 4 lük yapar yada arada-bir yapar veya hic yapmaz... bu tamamen kisi ile Allah arasindaki bir meseledir...

Peki sizin elinizde bir done varmi Atatürkün ben Azaistim dedigine dair..?

Üst Alt