• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

ATATÜRK"ün çocuğu neden yok?

Okunuyor :
ATATÜRK"ün çocuğu neden yok?

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Arkadaşlar öncelikle Acayip Atatürk tutkusu olan bir insan olarak Atatürk neden çocuk yapmadı sorusuna cevap vericeğim bildiğim kadarıyla eğer Atatür ün çocuğu olsaydı yeniden padişahlık dönemine geçiş yapılacağını düşünerek yapmamış olabilir ki zaten hepimiz ATA MIZIN birer öz ve öz evlatlarıyız ve asla tayyibe saygı duymayacağım!!!
 

tansxx

Kıdemli
Üye
selam ederim;

cumhurbaşkanı ile atatürkün kıyaslanmasına teşvik eden düşünceyi sorgulamak gerekir. kıyaslanıyor olması bile başarıdır fikrimce.
 

Karamanoglu

Acemi
Üye
İttihat ve Terakki Cemiyeti'ne ilintilendirilmiş Atatürk'ün çocuğunun olmaması. Ancak Atatürk, İttihat ve Terakki'den ayrılmıştır. Öyle olsaydı bile ayrılmış olmasından dolayı bi çocuk sahibi olmama engeli ortadan kalkmış oluyor. Ancak; neredeyse hayatının tümü savaş meydanlarında geçmiş bir askeri,n Cumhuriyet'in ilanı ile Milleti'ni devrimlerle yeniden çağa uydurmak adına geceli gündüzlü çalışan birinin herhalde çocuk yapmaya vakti olmamıştır. Ki zaten Gazi'nin Latife Hanımla evliliği de pek uzun sürmemiş akabinde Atamız bir daha da evlilik düşünmemiştir. Genel kanının "hepimiz Atatürk'ün evladıyız" olması da mutluluk verici. Bizden sonraki nesilleri de inşallah Atatürk'ün evladları olarak Milletimize kazandıracağız.
 

tansxx

Kıdemli
Üye
selam ederim;

onu anlamak, onun çocuğu olmaktan daha kıymetlidir. başarılı ilim ve bilim insanlarımızı yurtdışına kaçırıyorken, değerli fikir insanlarımız hapislerde yada sürgünlerde can veriyorken, tüm türkiye atatürkün çocuğu olsa ne yazar. savaşlarda başarı yalnızca atatürkün değil, aziz türk milletinindirde. hepimizin ataları birlikte kazanmıştır zaferleri. bu tarz düşüncede olanlar kendi atalarını gerçekten üzüyor bilginiz olsun.

atatürkün hayatındaki önemli fikir insanlarının, öğretmenlerinin adı sanı bilinmiyor bile bugün. ne büyük eksiklik bizim için. atatürkü atatürk yapan değerler yalnızca savaşlardaki üstün becerisimiydi? kitaplar yazmıştır geometri ve matematik alanında. türklüğü faşist bir yaklaşımla değil, toplumu bütünleyen bir değer olarak savunmuştur. sonrakiler ne yaptılar? üzerine ne ekleyebildiler? işi faşizme götürüp darbelerle geçti neredeyse 100 yıl. halkçılık ilkesi hiçe sayıldı.

ancak bir sevgi ile yoğrulmuşuz "atam sen kalkta ben yatam". niye yatacaksınki onun yerine bu zaten mümkün değil. o zaten yapmış yapacağını sıra sende, sende bişey yap vatanına milletine faydan olsun niye yatıyorsun onun yerine. hiçbirşey yapamıyorsan yerli malı tüket. kültürüne sanatına diline sahip çık. varmı bunları yapan? kaç kişi var? ancak marş söylüyoruz "türküz bütün başlardan önde olan başlarız". buna inanıyormusunuzda söylerken gururlanıyorsunuz? o eskidendi dostlarım bugüne gelin biz ne yaptık? neyde öndeyiz? teknoloji, ilim, bilim, sanat hangisinde?

biraz düşünmek gerek gururlanmadan önce ne icat ettikte topluma ne kazandırdık 100 yılda.

buyurun dinleyelim ilerimi gerimi gittik 100 yılda. [video=youtube_share;U-fTzMO-1vk]http://youtu.be/U-fTzMO-1vk[/video]
 
Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Gencliginden beri yurdumuzu dusmanlardan kurtarmak icin savasmis bir anini bile bos gecirmemistir. Yasi buyuk oldugu icin savasamamistir bence.
 
H

hay hak.

Ziyaretci
bence olmaması allah tarafından zürriyeti kurumuş.zürriyetsiz birisi ve ayrıyeten din düşmanı iyikide olmammış ölüsü memleketin başına bela iken ektiği tohomu kim bilir dine naısıl saldırırdı.
 
K

karterfastt

Ziyaretci
bence olmaması allah tarafından zürriyeti kurumuş.zürriyetsiz birisi ve ayrıyeten din düşmanı iyikide olmammış ölüsü memleketin başına bela iken ektiği tohomu kim bilir dine naısıl saldırırdı.
Aklını güzel çelmişler.Şu anda iki durum var ortada.Ya ufaksın daha,ya da okumamışsın.Yanlış bilgi verme insanlara. Din düşmanı diyor bir de , ne desek boş sana aslında
 
3

3NJOOY

Ziyaretci
Öncelikle slm Atatürk'ün züriyetinin olmaması ayasofyaya bağlıdır şöle bağlıdır fatih sultan mehmet han aya sofrayı aldığında kim bu ibadet haneyi ibadete kapatırsa o kişinin züriyeti olmasın diye dua etmiştir ve Atatürk orayı müze yapmıştır saygılarla
 
Üst Alt