• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

ATATÜRK"ün çocuğu neden yok?

Okunuyor :
ATATÜRK"ün çocuğu neden yok?

G

güney

Ziyaretci
belki çocuğu olsaydı, halkımız tarafından bu kadar sevilen bir kişinin çocuğu olarak oda türkiyenin başına geçebilirdi ve türkiye' de demokrasinin yerleşmesini engelleyebilirdi. çünkü türk milleti saltanat rejiminden yeni çıkmıştı ve zaten bu rejimde de hükümdarlı babadan çocuğa geçiyordu.
(biliyorum düşük bir ihtimal ama belki böyle bişey düşünmüştür) ama yinede bilmiyorum niye acaba..
Sevgili arkadaş;kesinlikle düşük bir ihtimal olmaktan öte imkansız bir şey olur bu.Zira "ATATÜRK"devrimleri ni incelediğinizde çok açık görürsünüz.Ben naçizane onun çocugununda tıpkı bizler gibi devrimci ve de cumhuriyetçi olacagına inanıyorum.

serseriGececi

Acemi
Üye
Yav Arkadaşlar Ölmüş Adamı bu kadar Kurcalamayalım günahtır yok çocugu niye olmamıs yok şu yok bu Belki Adam Kısırdı kimene.

pandura

Tecrübeli
Üye
Atamız tabi çocuğunun olmasını istemiştir.
ama doğacak çocuğunu nasıl bir ülkede büyütmenin hesabını yaparak bunu hep ertelemiş
çocuklara güzel bir toprak,ülke verebilmek için canla başla savaşmıştır
ama atatürk'ün manevi çocukları ona herzaman mutluluk vermiş oda çocuk özlemini azda olda dinidrmiştir

BİZ HEPİMİZ ATATÜRK'ÜN ÇOCUKLARI DEĞİLMİYİZ?

carpediemcan

Tecrübeli
Üye
Atatürk engellemiş olsaydı diğer çocuklarında doğmasını istemezdi.bukadar bencil bir insan değil.ama bu zamanda ATAmıza sahip çıkalım arkadaşlar..

pandura

Tecrübeli
Üye
ben atatürk bencil bir insan demedim sadece orada ertelemiş yerine engellemiş kelimesini kullanmışım ve bu yanlışımı hemen düzettim
zaten atamız bu kadar mücadele etmeseydi bizde şuan burda olmazdık
atamıza sonsuz saygııı

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Yav Arkadaşlar Ölmüş Adamı bu kadar Kurcalamayalım günahtır yok çocugu niye olmamıs yok şu yok bu Belki Adam Kısırdı kimene.
Şuanda yaşadığın ülkeda rahat rahat yaşıyorsan,geziyorsan bu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN eseridir.Atatürk'ün yaşadığı zamanla bizim yaşadığımız zamanı kıyaslayamazsın bile.Kendini bu ülkeye feda etmiş bir ULU ÖNDER hakkında kısırdı falan diyede yorum yapamazsın.O kadar savaşın,düşmanın ortasında birde çocuk yapmayı düşünemezdi dimi.
Bu yüzden kesin artık Atatürkün çocuğu neden olmuyor yorumunu.Ben şuanda 2 çocuğumla bilgisayarımın başında rahat rahat oturuyorsam ATATÜRK'ÜN sayesindedir.sizinde.Tartışıcak,konuşucak başka konu bulamadınızmı .

pandura

Tecrübeli
Üye
ATAMIZA BİRAZ SAYGI LÜTFEN
BİZ ŞUAN ONUN HAKKINDA YORUM YAPACAĞIMIZA BİR DAKİKA SAYGI DURUŞUNDA DURMAMIZ GEREKİR
VE HERKESİ SAYGI DURUŞUNA DAVET EDİYORUM VE BU KONUYA BİR NOKTA KOYUYORUM

Karakarizma

Kıdemli
Üye
Yaaa yorumları okudum da zaten kimse Atatürk'e birşey dememiş ki. Sadece neden çocuk sahibi olmadığına dair bazı öngörüler yazılmış...
Ama sonlara doğru yine bir konu dikkatimi çekti. Önce belirtryim amacım Atatürk'ü eleştirmek değil ve olamaz zaten.
Yıllarca Atatürk diyerek büyüdüm ve Atatürk sevgisini ve ona olan sonsuz saygım ile... ve hala öyledir Atatürk sevgisi kalbimin bir yerinde yerini kaybetmeden korur.
Ama demek istediğim olay şudur. Bir insanı bizler buradan katı kurallar ile korumaya çalışır isek bence o insana zarar vermekten ileri gitmiş olamayız.

Atam sen rahat uyu. Çocuğun olsa da olmasada...

Üst Alt