ATATÜRK'ÜM : Bilgi Yayınevi Yalçın Mıhçı

SABIRSIZLIKLA BEKLENEN ATATÜRK'ÜM ADLI KİTAP
BİLGİ YAYINEVİNDEN ÇIKIYOR.

Kubilay Sinema Filminde Atatürk'ü canlandıran sanatçımız
(Araştırmacı Yazar-Besteci-Müzisyen-Şair) Yalçın Mıhçı'nın yazdığı
ATATÜRK'ÜM adlı kitabı BİLGİ YAYINEVİ'NDEN çıkıyor.
Kitap İngilizce, Almanca ve Japoncaya çevrilecek.
Bilgi Yayınevi
Ayrıntılı bilgi için:

Yalçın Mıhçı Kimdir?
Ankara, Turkey
28 Şubat Merzifon doğumlu olan sanatçımız, biri konservatuar olmak üzere 2 üniversite mezunudur. Henüz üç yaşındayken, icrası son derece güç olan Türk Sanat Müziği eserlerini dinleyenlerin şaşkın ve hayran bakışları önünde hatasız söyleyerek yeteneğini belli etmiştir. İlk konserini 7 yaşında verip, ilk bestesini 12 yaşında ortaya koyan dahi sanatçımızın, söz ve müziklerinin tamamı kendisine ait olan 500' ün üzerinde bestesi mevcuttur. Bu ülkede gerçek sanatçılara değil, magazin dünyasının azsolistlerine değer verilmesine ve müzik piyasasındaki yozlaşmalara kızarak Amerika'ya yerleşmiştir. Amerika'daki kültür elçimiz olan sanatçımız, son 20 yılda Amerika'ya gelen en güzel ses seçilmiş ve Amerikalılara, yarısı Türkçe yarısı İngilizce olarak Türk sanat müziği konserleri vermiş, özellikle caz ve hicaz birleşimi olan eserleriyle Amerikan müzik endüstrisinde haklı bir yer edinmiştir.

WHY adlı şiiri Amerika'da yılın şiiri seçilmiş ve yine Yalçın MIHÇI tarafından bestelenen bu eser Beyaz Saray arşivlerine girmiştir.

Yalçın Mıhçı'nın ülkemizde ise piyasaya henüz yeni çıkarttığı "KUMLARA ŞİİRLER YAZDIM" adlı bir albümü mevcuttur... Sanatçımızın kitapevlerinde halen satılmakta olan " Şarkı Böyle Söylenir -kötü ses yoktur, kötü söylemek vardır " isimli bir de kitabı bulunmaktadır.Türk kültürüne verilecek en büyük hizmetin, eşsiz müziğimizi evrenselleştirerek dünyaya tanıtmak olduğuna inanan Yalçın MIHÇI, herkesi Türk kültürüne sahip çıkmaya ve bu büyük mücadelede elinden geleni ortaya koymaya davet ediyor.

Yalçın MIHÇI, hastalığı süresince Müzeyyen SENAR'ı hiç yalnız bırakmamış, defalarca Senar'ı ziyaret ederek vefa ve dostluğun en samimi ve içten örneklerini sergilemiştir. Yalçın MIHÇI, Senar için sözlerini yazıp bestelediği ve albümüne aldığı, " Müzeyyen Senar'a Saygı Klibi " olarak da tanınan eserini POPSTAR-ALATURKA yarışmasının finalinde okumuş ve çok büyük hayranlık toplamıştır.

" Çocukluğumdan beri Atatürk'ü, kalben içimde taşıdığıma inanıyorum. Atatürk'ü en güzel Atatürk oynar, ondan sonra da ben canlandırırım. " diyen Yalçın MIHÇI, 29 ekimde sinemalarda gösterime giren Kubilay Filminde Atatürk'ü canlandırmaktadır.

Atatürk founded the Turkish Republic and entrusted it to the Turkish youth. Yalçın Mıhçı as every Turk believes that his first duty is forever to preserve and to defend the Turkish independence and the Turkish republic. He is fully attached to the Atatürk's saying " Peace at home, peace abroad " by heart. " Only Atatürk plays the Atatürk role best " says Mıhçı " and after him, I do" he adds. He's playing Atatürk role in the Kubilay Film as known, and working on new projects related to cinema and music.

Bilgi Yayınevi, yalçın mıhçı, atatürküm, atatürküm, bilgi
 
ATATÜRK’ÜM KİTABI ÇIKTI / YALÇIN MIHÇI
Ne mutlu Atatürk’üm diyebilenlere!
Yalçın Mıhçı
Vatanı ve milleti için kazandığı olağanüstü başarılardan dolayı kendisini öven insanları, “Yapılanlar benim değil, Türk milletinin eseridir” diyerek susturan; Türk kadınını “Eller üstünde taşınmaya layıksın” diye yücelten; köylüye “Efendimiz” diyen; yoktan bir ülke, saygıdeğer bir ulus yaratan, “yedi düvel”i yenmekle kalmayıp liderlerini ayağına getirtecek vasıflara sahip olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, milletine adadığı yaşamıyla ilgili gerçekleri anlatmak için yazdım.
Çünkü ben, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir ferdiyim ve hem ülkeme hem de onu var eden Atatürk’e vefa
Etiketler: atatürk’üm, atatürküm, yalçın mıhçı, atatürküm kitabı, yalçın mıhçı kitabı, Atatürk benzeri, Atatürk filmi, Atatürk kitabı, yalcin mihci
 
Üst Alt