• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Atatürk'ü "Tanrılaştırma" Yarışı...

Okunuyor :
Atatürk'ü "Tanrılaştırma" Yarışı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Arkun

Tecrübeli
Üye
Atatürk zamanında bir sürü komutan vardı. Niye bir başkası değil de Atatürk önderlik yapmıştır ? Düşünmek lazım.

Bir başkası olsaydı Atatürk için yapılan olumsuz eleştriler onun için yapılırdı. (emin olun )

Avrupa bize Atatürk'ü unutturmaya, ondan uzaklaştırmaya çalışıyor. Bu gayretler içimizdeki bazı insanlara da sirayet etmiş durumdadır.

Kimsenin DÜMEN suyuna kapılmamamız lazım...
neden atatürk yaptı onu da vahdettine sormak lazım anadoluya gönderen o
avrupa gazeteleri ile devlet adamlarıyla atatürkü destekleyen sözler söylemişlerdir avrupa ile at başı gidenler atatürkçülerdir

ajan

Tecrübeli
Üye
Atatürk zamanında bir sürü komutan vardı. Niye bir başkası değil de Atatürk önderlik yapmıştır ? Düşünmek lazım.

Bir başkası olsaydı Atatürk için yapılan olumsuz eleştriler onun için yapılırdı. (emin olun )

Avrupa bize Atatürk'ü unutturmaya, ondan uzaklaştırmaya çalışıyor. Bu gayretler içimizdeki bazı insanlara da sirayet etmiş durumdadır.

Kimsenin DÜMEN suyuna kapılmamamız lazım...
düşünmek mi lazım ?! düşünmek ve arkun ?! zor...

tntcool

Kıdemli
Üye
avrupa gazeteleri ile devlet adamlarıyla atatürkü destekleyen sözler söylemişlerdir avrupa ile at başı gidenler atatürkçülerdir

Neden Vahdettin Atatürk'ü seçti de başkasını seçmedi acaba ?

Söz başkadır, politika başka. Atatürk'ü avrupa devlet adamları övmüştür ama bizim bilinçaltımıza politikalarıyla saldırıp Atatürk'ü unutmamızı, onun ilkelerinden sapmamızı hedeflemektedirler.

Arkun

Tecrübeli
Üye
başarılı bir komutan olduğu için seçmişti ben başarılı bir komutan olmasına hiç bir şey söylemiyorum tebrik ediyorum takdir ediyorum fakat ordunun malı olması gereken şan ve şöhreti kendine mal ettiği için kızıyorum. aynı şekilde onu ilahlaştıranları peygamber ilan edenleride kınıyorum bu derece ileri gitmelerine ne gerek var anlayamıyorum...

carloss

Kıdemli
Üye
ülkeyi kurtarmak için kanını canını vermekten çekinmeyen askerler de müslüman dı ve şehitlik makamı için üç dakika içinde öleceklerini bile bile ölüme gittiler senin gibi tanrı tanımaz bir nesil için değil atatürk denilen peygamberin içinde değil tabiki
Bu vatanın bir karış toprağı için bile şu canımızdan geçeriz. Atatürk'ün peşinden gidenler vaktiyle kendilerinden sonra gelecek nesil; padişahın, şıhın, şeyhin, bulgarın, yunanın kölesi olmaması için gittiler. Özgürlükleri için vatanları için gittiler.

Cennet garantili ölüm sadece sizin gibilerin peşinden koşacağı bir hayal.

ajan

Tecrübeli
Üye
bak bak bak...bak sen zihniyete bak...Atatürk'ü anadoluya gönderen vahdettindi... :) yani şey mi demek istiyosun ; vahdettin olmasaydı benim adım yorgo olabilirdi...vay be ne vahdettinmiş...ne büyük komutanmış...ne büyük dehaymış...biz bu vahdettinin dehasını anlayamadık arkun kardeşimiz vahdettinin büyük deha olduğunu bize gösterdi :) god bless you arkun :) bravo arkun ben seni destekliyorum yürü be !!

carloss

Kıdemli
Üye
Vahdettin, Atatürk'ün bir kurtuluş mücadelesi başlatacağını bilseydi, Atatürk'ü anadoluya yollar mıydı ?

tntcool

Kıdemli
Üye
Atatürk kendisine hiçbir şey maletmemiştir. Milleti onu yüceltmiştir.

Tabii ki Atatürk ilahlaştırılamaz, ama onun bu millet üzerindeki hakkı da yenemez...

Arkun

Tecrübeli
Üye
Bu vatanın bir karış toprağı için bile şu canımızdan geçeriz. Atatürk'ün peşinden gidenler vaktiyle kendilerinden sonra gelecek nesil; padişahın, şıhın, şeyhin, bulgarın, yunanın kölesi olmaması için gittiler. Özgürlükleri için vatanları için gittiler.

Cennet garantili ölüm sadece sizin gibilerin peşinden koşacağı bir hayal.
sana bu gün özgürlüğünü sağlayan cennet garantisini almış ölümsüzler oldu onlar için vatan kutsaldı uğrunda ölmek şehitlikti
namusu,şeref,haysiyet,hürriyet senin bilmediğin kadar değerliydi onlar için ve bu uğurda ölmeyi makamların en yücesine çıkmak olarak bildiler
çok kişi gördüm vatan millet sakarya deyip askerden kaçıyordu,ölmekten korkuyordu çünkü ahıret inancı ya yok ya da çok zayıftı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt