• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Atatürk'ü "Tanrılaştırma" Yarışı...

Okunuyor :
Atatürk'ü "Tanrılaştırma" Yarışı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

simqe

Kıdemli
Üye
Aklı başında hiçbir Atatürkçü, Atatürk'ü tanrılaştırmaz.

Buna ek olarak; kendisine "Bediüzzaman" diyen kişiyi tanrılaştıranlara ne demeli?

carloss

Kıdemli
Üye
Dinlere inanmadığımı belirmiştim. Hadi sizin ütopik düşünce şeklinizle gidelim; Atatürk kim tarafından gönderildi ? Tanrı, Allah sizdeki adı neyse onun tarafından. Peygamberiniz kimin tarafından gönderildi ? Aynı yerden. Peki güzel kardeşim Peygamber hangi millete geldi ? Araplara (Tabi siz bütün insanlığa diyeceksiniz) , sen nesin ? Türk. Soyun Osmanlıdan geliyor, arabistandan değil.

Mustafa Kemal Atatürk, Türk ulusunun özgürce yaşamasını sağladı mı ? Hepimiz biliyoruz ki sağladı öyle ise ben gönül rahatlığıyla diyorum ki; benim peygamberim o.

Tabi şimdi diyeceksiniz ki ; ''tek başına mı kurtardı bu ülkeyi''? Bu çocukça sorudan sıkılmadığınızı varsayarak cevap verelim, hayır kendine İNANAN milletle birlikte. Demek ki bir ortak nokta daha var, bir önderin önder olabilmesi için ona inanan insanların olması gerekiyor. Üstüne üstlük elinde tanrı tarafından geldiğini iddia ettiği bir kitap olmaksızın yaptı bütün bunları.

Evet, haklısınız yazının içinde biraz alaycılık var.

Arkun

Tecrübeli
Üye
Aklı başında hiçbir Atatürkçü, Atatürk'ü tanrılaştırmaz.

Buna ek olarak; kendisine "Bediüzzaman" diyen kişiyi tanrılaştıranlara ne demeli?
bediüzzaman zamnımızın müceddidir bu şu demek kulun Allah a karşı görevlerini hatırlatan,anlatan zamanın en büyük din alimidir peygamberlerin dine çağırış görevlerini yaparlar ama vahiy geldiğini söylemezler.
insanların ona saygı ve sevgileri bu yüzdendir ona ne allah derler ne de peygamber merak etmeyin müslüman insanlar bu konuda hadlerini bilir mesele haddini bilmeyen atatürke methiyeler dizen onu tanrılaştıran atatürkçülerdir

kur an ı gökten indiğine inanılan kitap olarak niteleyen bir liderin peşinden gidenlerde ona elbette tanrı diyeceklerdir

Arkun

Tecrübeli
Üye
Dinlere inanmadığımı belirmiştim. Hadi sizin ütopik düşünce şeklinizle gidelim; Atatürk kim tarafından gönderildi ? Tanrı, Allah sizdeki adı neyse onun tarafından. Peygamberiniz kimin tarafından gönderildi ? Aynı yerden. Peki güzel kardeşim Peygamber hangi millete geldi ? Araplara (Tabi siz bütün insanlığa diyeceksiniz) , sen nesin ? Türk. Soyun Osmanlıdan geliyor, arabistandan değil.

Mustafa Kemal Atatürk, Türk ulusunun özgürce yaşamasını sağladı mı ? Hepimiz biliyoruz ki sağladı öyle ise ben gönül rahatlığıyla diyorum ki; benim peygamberim o.

Tabi şimdi diyeceksiniz ki ; ''tek başına mı kurtardı bu ülkeyi''? Bu çocukça sorudan sıkılmadığınızı varsayarak cevap verelim, hayır kendine İNANAN milletle birlikte. Demek ki bir ortak nokta daha var, bir önderin önder olabilmesi için ona inanan insanların olması gerekiyor. Üstüne üstlük elinde tanrı tarafından geldiğini iddia ettiği bir kitap olmaksızın yaptı bütün bunları.

Evet, haklısınız yazının içinde biraz alaycılık var.
ülkeyi kurtarmak için kanını canını vermekten çekinmeyen askerler de müslüman dı ve şehitlik makamı için üç dakika içinde öleceklerini bile bile ölüme gittiler senin gibi tanrı tanımaz bir nesil için değil atatürk denilen peygamberin içinde değil tabiki

simqe

Kıdemli
Üye
atatürk sayesinde diyorsan yanılıyorsun müslüman ordumuz sayesinde başarıldı bu senin hiçe saydığın şehitlik makamı olmasaydı senin adın da mike olucaktı
siz bir hırsızla bu kadar övünüyorsunuz
ordunun bir zaferi varsa bu zafer orduya verilir komutana değil ama atatürk kendisi tek başına kazanmış gibi sizler sayesinde tanrılaştırarak kendini ordunun malı olan zaferi kendisine mal ederek hırsızlık yapmıştır
Burada ''hırsız''kim??bir açıklama bekliyorum..

el-Aciz

Tecrübeli
Üye
Ajan..

Firildak ali cengiz oyununu bu forumda senden iyi yapan varmi...?

Daha sen onursuzca attigin iftiraklari ispat edemedin yedigin bir ton lafa ragmen...

Birde utanmadan millete Ali cengiz oyunundan bahsedip yüzlerine bakabiliyorsun...

...Modifiye Abdulhey...!
Her girdiginde imzam sana selam veriyor haberin olsun...

ajan

Tecrübeli
Üye
atatürk sayesinde diyorsan yanılıyorsun müslüman ordumuz sayesinde başarıldı bu senin hiçe saydığın şehitlik makamı olmasaydı senin adın da mike olucaktı
siz bir hırsızla bu kadar övünüyorsunuz
ordunun bir zaferi varsa bu zafer orduya verilir komutana değil ama atatürk kendisi tek başına kazanmış gibi sizler sayesinde tanrılaştırarak kendini ordunun malı olan zaferi kendisine mal ederek hırsızlık yapmıştır
sevgili dindar forumdaşım neden konuyu saptırıp benim yazılarımın silinmesine sebep olursunuz..oysa ki ben şehitlik makamı ile ilgili herhangi bir kötü yorumda bulundum mu !!! ey dindar arkadaşım lütfen doğru dürüst okuyalım yazılanları aksi takdirde böle tatsız mevzuatlarla karşı karşıya kalıyorum...

ne diyor kutsal kitabımız "oku" diyo dimi ama sadece okumak yetmiyo dimi arkadaşım okuduğunu anlamakta gerekiyo takdir edersin ki...yorgo yorgo yorum yapma lütfen :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt