• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

ATATÜRK"ün çocuğu neden yok?

gökan

Acemi
Üye
Büyüklerimden duyduğum kadarıyla atatürk körocakmış. yani çocuğu olamıyomuş...

pandura

Tecrübeli
Üye
atatürkün 70 milyon çocuğu var
kim demiş körocakmış diye

sinan_cino

Acemi
Uzaklaştırıldı
Ömrünü vatanı,milleti uğruna adamaktan fırsat bulamamıştır çocuk yapmaya...

Belki biyolojik olarak bir çocuğu olmadı;fakat tüm Türk gençliği onun evladı sayılır.Zira bir babanın evladına verebileceği en anlamlı ve en büyük hediyeyi vermiştir bizlere:bağımsızlığımızı,şerefimizi,Türklüğümüzü...

Zaten soyadından da anlaşılmıyor mu tüm Türk Milleti'nin atası,babası olduğu???

sinan_cino

Acemi
Uzaklaştırıldı
aslında bu konuda söylentiler de yok değil.Abdurrahim Tuncak'ın Atatürk'ün kendi çocuğu olduğu bazı çevreler tarafından iddia ediliyor.Atatürk Abdurrahim'i 6 yaşında bu benim evlatlığım diyerek eve getirnmiş,tabi o zamanlar böyle birşey (yani gerçek çocuğu olduğu) kimsenin aklına gelmemiş ama yılla geçtikten sonra Abdurrahim'in Atatürk' e olan inanılmaz benzerliği ister istemez bu konuyu gündeme getirmiş.Tabi bi akrabasının çocuğu da olabilir ama sanırım konuyu kesinliğe kavuşturacak bir belge ya da kanıt yok,sonsuza giden bir sır anlayacağınız..
Ya arkadaşlar çocuğu olsa ne olmasa ne?Olsaydı baştacı mı etcektik yani?O da bizim gibi sıradan bir vatandaş olacaktı..Bence tartışılması gereken daha önemli konular var;manevi evladı olduğumuzu iddia eden bizlerin onun adına ne yaptığımız gibi...

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Siz ATatürk olsaydınız çocuk sahibi olur muydunuz ? Açıkcası ben olmazdım . Her şekilde tehdit unsuru olarak kullanılabilecek bir koz vermiş olurdum beni içten bitirmek isteyen düşmanlarıma . Dahası ben öldükten sonra , tıpkı osmanlıda olduğu gibi babadan oğula geçen bir kılıf biçip onu yeni atatürk gibi lanse edebilirlerdi . Ki bu durumda da karşı durulan herşey sil baştan yaratılır ve onca çaba boşa gitmiş olurdu . O sebeple bence bilakis seçilen bir tavırdır yüce önder tarafından çocuksuzluğun seçilmesi .

sinan_cino

Acemi
Uzaklaştırıldı
Siz ATatürk olsaydınız çocuk sahibi olur muydunuz ? Açıkcası ben olmazdım . Her şekilde tehdit unsuru olarak kullanılabilecek bir koz vermiş olurdum beni içten bitirmek isteyen düşmanlarıma . Dahası ben öldükten sonra , tıpkı osmanlıda olduğu gibi babadan oğula geçen bir kılıf biçip onu yeni atatürk gibi lanse edebilirlerdi . Ki bu durumda da karşı durulan herşey sil baştan yaratılır ve onca çaba boşa gitmiş olurdu . O sebeple bence bilakis seçilen bir tavırdır yüce önder tarafından çocuksuzluğun seçilmesi .
Söylediğinde gerçeklik payı yok değil ama büyük işler başaran,tüm dünyayı kendine hayran eden o büyük insanın,babasının yaptıklarına karşı duracak karakterde bir çocuk yetiştireceği düşünülemez

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Tabii ki bu da doğru olabilir sevgili sinan cino ama karakter babadan oğula geçmiyor ki ... Aksi bir durumun - o ya da bu şekilde olduğunu düşünün - bunca fedakarlıkla meydana getirilen büyük bir olgunun bir anda çöküşü olmaz mıydı ? İşte bence ulu önder bu ihtimalleri de düşünerek hareket etmiştir . Elbette bu benim fikrim ve sizin dediğiniz de yine mantıklı ve olası bir neden . Doğrusunu kim bilebilir ki ? ... :)

talop32

Acemi
Üye
ewet sanırım biraz geç olcak ama arkadaşlar. atatürkün çocuğunun olmamasının sebebi üye olduğu cemiyettir arkdaşlar ittihat ve terakki cemiyetini bilirsiniz. atatürkün zamanında ülkeyi bulunduğu durumdan kurtarmaya çalışanların arasında o cemiyette vardı. ve en büyük pay atamızdan sonra o cemiyetindir... amacına ulaşınca tekrar yeraltına çekildi ... herneyse gelelim saadete o cemiyetin kuralları vardır arkadaşlar örneğin evli olmayacaksın ve doğal olarak çocuğunda olmayacak sakın bunu saçma olarak değerlendirmeyin bunun nedeni eğer bu şartların bulunmadığı biri o cemiyette bulunursa zaafiyeti ortaya çıkar bu nedenle atatürkün çocuğunun olmayışının sebebi o cemiyete üye olmasıdır...isteyene her türlü ispat edebilirim arkadaşlar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
ewet sanırım biraz geç olcak ama arkadaşlar. atatürkün çocuğunun olmamasının sebebi üye olduğu cemiyettir arkdaşlar ittihat ve terakki cemiyetini bilirsiniz. atatürkün zamanında ülkeyi bulunduğu durumdan kurtarmaya çalışanların arasında o cemiyette vardı. ve en büyük pay atamızdan sonra o cemiyetindir... amacına ulaşınca tekrar yeraltına çekildi ... herneyse gelelim saadete o cemiyetin kuralları vardır arkadaşlar örneğin evli olmayacaksın ve doğal olarak çocuğunda olmayacak sakın bunu saçma olarak değerlendirmeyin bunun nedeni eğer bu şartların bulunmadığı biri o cemiyette bulunursa zaafiyeti ortaya çıkar bu nedenle atatürkün çocuğunun olmayışının sebebi o cemiyete üye olmasıdır...isteyene her türlü ispat edebilirim arkadaşlar...
Burda ispat et delilin neyse arkadaşımda hepimiz görelim değilmi..

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Arkadaşlar öncelikle Acayip Atatürk tutkusu olan bir insan olarak Atatürk neden çocuk yapmadı sorusuna cevap vericeğim bildiğim kadarıyla eğer Atatür ün çocuğu olsaydı yeniden padişahlık dönemine geçiş yapılacağını düşünerek yapmamış olabilir ki zaten hepimiz ATA MIZIN birer öz ve öz evlatlarıyız ve asla tayyibe saygı duymayacağım!!!

tansxx

Kıdemli
Üye
selam ederim;

cumhurbaşkanı ile atatürkün kıyaslanmasına teşvik eden düşünceyi sorgulamak gerekir. kıyaslanıyor olması bile başarıdır fikrimce.

Karamanoglu

Acemi
Üye
İttihat ve Terakki Cemiyeti'ne ilintilendirilmiş Atatürk'ün çocuğunun olmaması. Ancak Atatürk, İttihat ve Terakki'den ayrılmıştır. Öyle olsaydı bile ayrılmış olmasından dolayı bi çocuk sahibi olmama engeli ortadan kalkmış oluyor. Ancak; neredeyse hayatının tümü savaş meydanlarında geçmiş bir askeri,n Cumhuriyet'in ilanı ile Milleti'ni devrimlerle yeniden çağa uydurmak adına geceli gündüzlü çalışan birinin herhalde çocuk yapmaya vakti olmamıştır. Ki zaten Gazi'nin Latife Hanımla evliliği de pek uzun sürmemiş akabinde Atamız bir daha da evlilik düşünmemiştir. Genel kanının "hepimiz Atatürk'ün evladıyız" olması da mutluluk verici. Bizden sonraki nesilleri de inşallah Atatürk'ün evladları olarak Milletimize kazandıracağız.

tansxx

Kıdemli
Üye
selam ederim;

onu anlamak, onun çocuğu olmaktan daha kıymetlidir. başarılı ilim ve bilim insanlarımızı yurtdışına kaçırıyorken, değerli fikir insanlarımız hapislerde yada sürgünlerde can veriyorken, tüm türkiye atatürkün çocuğu olsa ne yazar. savaşlarda başarı yalnızca atatürkün değil, aziz türk milletinindirde. hepimizin ataları birlikte kazanmıştır zaferleri. bu tarz düşüncede olanlar kendi atalarını gerçekten üzüyor bilginiz olsun.

atatürkün hayatındaki önemli fikir insanlarının, öğretmenlerinin adı sanı bilinmiyor bile bugün. ne büyük eksiklik bizim için. atatürkü atatürk yapan değerler yalnızca savaşlardaki üstün becerisimiydi? kitaplar yazmıştır geometri ve matematik alanında. türklüğü faşist bir yaklaşımla değil, toplumu bütünleyen bir değer olarak savunmuştur. sonrakiler ne yaptılar? üzerine ne ekleyebildiler? işi faşizme götürüp darbelerle geçti neredeyse 100 yıl. halkçılık ilkesi hiçe sayıldı.

ancak bir sevgi ile yoğrulmuşuz "atam sen kalkta ben yatam". niye yatacaksınki onun yerine bu zaten mümkün değil. o zaten yapmış yapacağını sıra sende, sende bişey yap vatanına milletine faydan olsun niye yatıyorsun onun yerine. hiçbirşey yapamıyorsan yerli malı tüket. kültürüne sanatına diline sahip çık. varmı bunları yapan? kaç kişi var? ancak marş söylüyoruz "türküz bütün başlardan önde olan başlarız". buna inanıyormusunuzda söylerken gururlanıyorsunuz? o eskidendi dostlarım bugüne gelin biz ne yaptık? neyde öndeyiz? teknoloji, ilim, bilim, sanat hangisinde?

biraz düşünmek gerek gururlanmadan önce ne icat ettikte topluma ne kazandırdık 100 yılda.

buyurun dinleyelim ilerimi gerimi gittik 100 yılda. [video=youtube_share;U-fTzMO-1vk]http://youtu.be/U-fTzMO-1vk[/video]

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Masonların çocukları olmaz.

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Gencliginden beri yurdumuzu dusmanlardan kurtarmak icin savasmis bir anini bile bos gecirmemistir. Yasi buyuk oldugu icin savasamamistir bence.

H

hay hak.

Ziyaretci
bence olmaması allah tarafından zürriyeti kurumuş.zürriyetsiz birisi ve ayrıyeten din düşmanı iyikide olmammış ölüsü memleketin başına bela iken ektiği tohomu kim bilir dine naısıl saldırırdı.

K

karterfastt

Ziyaretci
bence olmaması allah tarafından zürriyeti kurumuş.zürriyetsiz birisi ve ayrıyeten din düşmanı iyikide olmammış ölüsü memleketin başına bela iken ektiği tohomu kim bilir dine naısıl saldırırdı.
Aklını güzel çelmişler.Şu anda iki durum var ortada.Ya ufaksın daha,ya da okumamışsın.Yanlış bilgi verme insanlara. Din düşmanı diyor bir de , ne desek boş sana aslında

3

3NJOOY

Ziyaretci
Öncelikle slm Atatürk'ün züriyetinin olmaması ayasofyaya bağlıdır şöle bağlıdır fatih sultan mehmet han aya sofrayı aldığında kim bu ibadet haneyi ibadete kapatırsa o kişinin züriyeti olmasın diye dua etmiştir ve Atatürk orayı müze yapmıştır saygılarla

Üst Alt