• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Atatürk köşkte Kur'an okuturdu

• Konbuyu başlatan Venhar
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 30
  • Görüntüleme 5K

Okunuyor :
Atatürk köşkte Kur'an okuturdu

uzak yollar

Tecrübeli
Üye
Bu duanıza katılıyor... ve amin diyorum
Ben katılmıyorum,Kuran okutmak hiç bişeyi değiştirmez,önemli olan Kuranın emirlerini yerine getirmektir.Kuralları yerine getirlmeyen bir kitabın okutulmasında kazanılacakhiç bir değer yoktur.Allahın hükümranlığıının anlatıldığı bir kitapta,Allahın ilahlığına ortak olanların alnı secdede çürüse ne fayda.Adam diyorki,ben gökten indiği sanılan kitaplara iman etmiyorum,burda kuran okutmasını maharet gibi gösteriyorsunuz.Çok garip bir yaklaşım.

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Ben katılmıyorum,Kuran okutmak hiç bişeyi değiştirmez,önemli olan Kuranın emirlerini yerine getirmektir.Kuralları yerine getirlmeyen bir kitabın okutulmasında kazanılacakhiç bir değer yoktur.Allahın hükümranlığıının anlatıldığı bir kitapta,Allahın ilahlığına ortak olanların alnı secdede çürüse ne fayda.Adam diyorki,ben gökten indiği sanılan kitaplara iman etmiyorum,burda kuran okutmasını maharet gibi gösteriyorsunuz.Çok garip bir yaklaşım.
Kuran okutmak hiç bişeyi değiştirmez,önemli olan Kuranın emirlerini yerine getirmektir.Kuralları yerine getirlmeyen bir kitabın okutulmasında kazanılacakhiç bir değer yoktur
Bence haksızlık yapıyorsunuız ... kşinin ne zaman nerde kazanıp ve kaybedeceğini sizden çok daha iyi bilen biri var ... lütfen zilzal suresini bir kez daha okuyun derim .

tntcool

Kıdemli
Üye
Atatürk olmasaydı heralde biz de Araplar gibi önce İngilizlerin hükümranlığına girip sonra İngiliz ve Amerikan güdümlü bir hanedan ile sözde bağımsız bir ülke olacaktık. Tabi ki şeriat ile yönetilecektik ve bu durum kendini ''hak aşığı'' olarak gören arkadaşlar için paha biçilmez olacaktı.

Allah'a çok şükür ki O bize Atatürk gibi bir dahi gönderdi ve şu anda ülkemizdeki herkes dinini özgürce yaşayabiliyor.

Venhar

Üye
Allah'a çok şükür ki O bize Atatürk gibi bir dahi gönderdi ve şu anda ülkemizdeki herkes dinini özgürce yaşayabiliyor.

Masterlord

Kıdemli
Üye
Atatürk olmasaydı heralde biz de Araplar gibi önce İngilizlerin hükümranlığına girip sonra İngiliz ve Amerikan güdümlü bir hanedan ile sözde bağımsız bir ülke olacaktık. Tabi ki şeriat ile yönetilecektik ve bu durum kendini ''hak aşığı'' olarak gören arkadaşlar için paha biçilmez olacaktı.

eğer Atatürk olmasaydı
başka devletlerin işgali altında yaşayacaktık ve asla bağımsız olamayacaktık

bazı arklar seriat ı ülkenin yıkılma pahasına bile olsa destekliyolar
yani dini yaşamak onlar için okadar önemli
ancak bağımsız olmayan bir ülkede dini istedigin gibi değil hiç yaşayamassın

namaz kılıyon diye gelir ABD yada ingiliz askeri kafana sıkar
müslümansın diye kızına karına tecavüz ederler
yanlışlıkla savaş uçakları evini bombalar
sonra 10 saniyeliğine bi yabancı yetkili çıkar (tenezzül ederse oda) özür diler

ya böyle din çok güzel yaşanır dimi
din tmm çok önemli bir kavram, Allah inancı iyi hoş hersey güzelde
onlar kadar hatta daha önemli seylerde var
bağımsızlık onur gurur seref namus gibi kavramlar
kurtuluş savasında ölenler yanlızca şehit olmak için ölmedi, anasının bacısının namusunu ülkesinin serefini düşündüğü için öldü....

''hak aşıklığı'' buysa
ben aşık değilim arkadas

önce Vatan sağolsun
sonra Müslümanım

bağımsız olmayan bi ülkede dinin bi önemi yoktur zaten
bunuda 1.ci dünya savası sonunda dedelerimiz ninelerimiz net olarak gördü

Venhar

Üye
Birileri kalkıp birilerinin müslüman veya değildir sonucuna varıyor ve bunu da dillendiriyor ise onlar da " Allah " ile bir tutuyorlar demektir kendilerini,bu da ateistlikten de beter,ŞİRK tir,şeytanın özelliklerinden KİBİR li davranıştır

Sn bursalı, inşallah bu yazdıklarınızı beni baz alarak yazmadınız...sanmıyorum ama yinede öğrenmek istiyorum lütfen açıklarmısınız

B

bursali68

Ziyaretci
Sn bursalı, inşallah bu yazdıklarınızı beni baz alarak yazmadınız...sanmıyorum ama yinede öğrenmek istiyorum lütfen açıklarmısınız
Kesinlikle sizi baz alarak yazmadım Sn.MEKSELİNA.Bu konuda müsterih olunuz.

Açıklamaya gayret edeyim,birinin inancını belirlerken bulabileceğimiz görünürdeki doneler mevcuttur,ancak zahiri kalan yani görünmeyen imanı,Allah'tan korkusu,diğer bir deyişle TAKVA derecesini bilemediğimizden şu iyi / bu kötü müslümandır diyemeyiz.Sadece görünüre göre bakabildiğimizden,sadece " müslüman " gibidir diye kendi kendimize ancak yorum yapabiliriz/düşünebiliriz ki dillendirmek dahi bana göre sakıncalıdır.Bunu tartma imkanına sahip değiliz.

İşte kendini bu tartı merciinde görenler " Yaradan'ın " hüküm vericilik özelliğine soyunuyorlar ki bu da Yaradan'a has bir özelliktir.Bundan dolayıdır ki " Allah " olmaya sanki özeniyorlar gibi bir durum ortaya çıkıyor.

Ve ayrıca müslümanın , müslüman mı değil mi " şöyle " anlaşılır diyenler de sanki bu özellikleri başkalarından daha iyi biliyorlarmış havasına bürünüyorlar ki bu da şeytanın özelliği olan KİBİR dir.

Tabii böyle olunca öyle bir çizgi çıkıyor ki ortaya o şahıslar bir ucu Allah,diğer ucu şeytan olan ince bir çizgi/çubuk haline bürünüyorlar.İşte bu da,gizli de saklanan ve açığa çıkması kolay olmayan ŞİRK olgusunu karşımıza çıkarıyor.

Sn.MEKSELİNA aslında o kısacık yazımda şimdi yazdığımın içeriği barınıyor,inşaallah anlatabilmişimdir.

Sağlıcakla kalınız.

Venhar

Üye
Açıklamanız için tşk ederim ... sn bursalı

Üst Alt