• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Atatürk Diyor ki;

• Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 34
  • Görüntüleme 9K

Okunuyor :
Atatürk Diyor ki;

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

“Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları!
Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz...
Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.
Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.”

“Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir.
Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir.
Türk dili, dillerin en zenginlerindendir.
Yeter ki, bu dil şuurla işlensin.
Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti,
Dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.”

“Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir. ”

Marasal Mustafa Kemal.....

Atatürk'ü Anma - Anıtkabir Sanal Ziyaret

simqe

Kıdemli
Üye
Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.”

Yorulmak bize yakışmaz,mopsy paylaşım için çok teşekkürler..

Apollonius

Tecrübeli
Üye

Kara Kalpaklı

Amatör
Üye
Apollonius sende cagdas modern laik ve demokrat müslümanlardansın galiba ..Seni cözemediM
Bana Nutuk yetti ve icraatları tabi

Apollonius

Tecrübeli
Üye
Apollonius sende cagdas modern laik ve demokrat müslümanlardansın galiba ..Seni cözemediM
Bana Nutuk yetti ve icraatları tabi
Hakkında kötü söz söyleyemeyecek kadar iyi tanıyorum :)
Ayrıca müslüman olmak Atatürk hakkında kötü düşünmeyi mi gerektiriyor? Bu da mı imanın şartı? O müslüman değil miydi? Müslümandı iyi biliyorum ama olmasa bile bize ne :) İcraatları beni ilgilendirir ve takdir ediyorum. Yobazlık ile dindarlık arasında çok fark vardır. Atatürk dindarların kapısını açıp yobazların kapısını tam olarak olmasa da kapatmıştır. En azından önünü kesmiştir. Hem bu yüzden hem de milli meselelerdeki kararlarından dolayı takdir ediyorum.

Kara Kalpaklı

Amatör
Üye
Desene bastan apollonius neyse süpme kalmadı artık icimde ..İcratlarını takdir ediyorsun demek Ya sen islami bilmıyorsun yada atayı ve icarratlarını kavrayamıyorsun
Şimdi İslamı ve İnkilapları karsilastır
İstersen karsilastırmayı ben yapayım
Her karsilastırma icin sana ayet yazayaım
Taguttan baslayabiliriz yada bilirsiN ...

Apollonius

Tecrübeli
Üye
Desene bastan apollonius neyse süpme kalmadı artık icimde ..İcratlarını takdir ediyorsun demek Ya sen islami bilmıyorsun yada atayı ve icarratlarını kavrayamıyorsun
Sevgili Kara Kalpaklı. Bir insanın icraatlarını takdir ediyorum demek, "onu gözümde yücelttim yaptığı her şey süperdir" demek değildir. Olumlu icraatlarını takdir ediyorum. Benim gözümde olumlu icraatları daha çoktur. Ben kimsenin hatasız kul olduğunu düşünmem. O saçma düşünce evliyacılara mahsustur. Ben insanları eleştirmem, icraatlarını eleştiririm. Hristiyanların Papasının iyi bir şey yaptığını duysam "helal olsun adama" derim. Çok sevdiğim bir insanın da kötü bir şey yaptığını duysam sadece o yaptığı kötü işi kınarım. Kişiler üzerine konuşmak gereksizdir. Allah'a şükür hiç bir insana tapmadığım gibi hiç bir insandan da nefret etmiyorum.

Son düzenleme:

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Once gercek kara kalpakli:

Sonra boyle bir konu islenmisti baslik adresini vereyim oraya yazarsiniz!

http://www.supermeydan.net/forum/forum325/thread55537.html

CB.3mRe

Amatör
Üye

Bu vücud var oldukça, bu beyin düşündükçe, kanımızın son damlasına kadar, bugune kadar olduğu gibi yorulmadan, ÇATLAK SESLERE aldırmadan, yürüyoruz ve yürüyeceğiz...

Üst Alt