Atatürk Diktatör Olmak Zorundaydı Yoksa Cumhuriyeti Kuramazdı

Allaha da acımasız megolamanyak diyor ateistler bunu da tartışalım istersen.
Neden hani fikirlere saygı hani tartışın bakalım nereye varacaksınız.
İstediğiniz kadar tartışın .Atatürk diktatör değildi.Artı herşey saptırılmaya başlandı.bu cesarete sahip insanlar.
Buyrun neyi tartışırsanız tartışın gerçeği değiştirmez.Diktatör olmayan adamı da ne yaptınız
 
atatürkün neyini tartisacaksiniz sise kurmus oldugu cumhuriyetimi, bagimsiz bir
vatan teslim ettiginimi herkesi dininde dilinde serbet yasal hak tanidigi icinmi
yargiliyacaksin.,bakin hür bir vatantassin istedigin gibi yargiliya biliyorsun onun
getirdiyi yasalarla bu gün variz kimsenin dini inancinida hic kimse sorgulayamaz
kendi sapkaniza sahip olun baskalarinin isinede karismayin .
 
selam ederim;

ataturk sizin sapkaniz diil topluma mal olmus bir insandi. o kimseye ait degildir. ateistleride tartisiriz niye tartismayalim muhterem. kizacak bisey yok bunda. sizin atanizsa bizimde atamiz sorgulamak gunah degildir. biz ataturku degil ondan sonra yapilan anlamsiz yaptirimlari tartisiyoruz.

tutuculugunuzdan vaz gecin bu gericiliktir.
 
Size uygun gelmeyen gericilik mi oluyor.Bakın beni ne kadar okuduğunuzu şöyle anladım.
Aİşine geldiği gibi anlamayın
Allahı tartışın o zaman dedim ateistl,ği değil.
Sizin farklı olduğunuzu düşünmüştüm ama beni yanılttınız.
Gerici ,tutucu diye beni yargıladınız.Lütfen sakin olun.
 
selam ederim;

dostum ben taraf degilim. kisileri tartismak yerine fikir ve ideolojilerini tartisarak ileriye goturme taraftariyim. dusunmeden biat etmek yerine dusunerek dogruyu bulma, hep birlikte ortada bulusma taraftariyim. ben farkli degilim herkez gibi hata ve noksanlari olan bir kulum. ataturku cok severim fakat mesele ataturk degil onun anlasilamamis olmasidir. tipki muhammedimiz gibi zorlastirilmistir anlayislari. sizi kirdiysam uzgunum arkadasim selam ederim
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Zavallı “eğitim mahkûmları”, hayatlarının en güzel, en eğlenceli olması gereken yıllarını, daha sonra unutacakları bir sürü saçmalığı öğrenmek, ciddi bir “beyin yıkamasından” geçmek, kişiliklerini, tek tip adam yetiştiren “tornaya” teslim etmek için harcayacaklar.

Mecburen...!!! Eğitim insanoğlunun doğumundan itibaren " teneşire " yatana dek zaten var...Ve her dönem de " beyin yıkamasından " geçerek tek tip adam yetiştiren eğitim enstrumanı mevcut...Eğitim zaten " İstenilen davranışları kazandırma süreci " dir...!!! Ne demekmiş " İSTENİLEN DAVRANIŞLARI ..." İstenilmeyen değil...Eğitimin tüm çeşitleri,branşları için de bu böyledir...Hangi tür eğitimi düşünürseniz düşünün sonuç bir nevi " Beyin Yıkamak " olacaktır...

Gidecekleri okulların birinci amacı, onlara “ulu önder” Atatürk’ün müthiş bir adam olduğunu, hiç hata yapmadığını ve Türkiye’yi sadece Atatürk’ün yaptıklarını tekrar etmenin kurtaracağını ezberletmek, zihinlerine bu yalanı kazımak olacak.

Tabii ki eğitimin bu bölümü derdin aslı....ATATÜRK...!!! Küçükken bizler Hz.Peygamberimizin de hiç hata yapmadığı " yalanı " ile yetiştiriliyoruz...Ama büyüyünce araştırmaya,sorgulamaya başlayınca O'nun " ilah " değil insan olduğunu ve O'nun da hata yapabileceğini ve hatta yaptığını öğreniyoruz...Bu da beyin yıkamak mıdır,bunu da eğitimden çıkartalım mı...? Sokaktaki vatandaşın ne Atatürk ile ne de Hz.Peygamber ile bir derdi yok...Derdi olanlar zaten gerilenler....

Fiziğin, coğrafyanın, biyolojinin, kimyanın “millisi” nasıl oluyor?

Nasıl " Robert Koleji " mezunusunuz anlamadım...!!! Vatandaşlığın " millisi " olur...İyi bir vatandaş olabilmenin yolu da " CEHALETİ " yok edebilmektir.Sadece " İKİ YUMURTA HESABI " yapabilen...Sadece ikamet ettiği şehir,ilçe,köyündeki " DERENİN,TAŞIN " adını bilen başkaca da hiç bir şey bilmeyen....Çok basitçe hayatın organizasyonunu bilmeyen....İnsanın,canlıların neler yaptığını,nasıl oluştuğunu bilmeyen...GÜDÜLECEK VATANDAŞ mı arzularsınız Sn.Ahmet Altan...!!! Her ülkenin kendine göre bir " Eğitim Politikası " vardır....Bu politikanın ismi de yaşadığımız ülkemizde " MİLLİ EĞİTİM " politikasıdır...Müsbet bilimler de yaşadığın ülkeye vatandaş yetiştirmenin İÇERİĞİDİR...

Bu ülkedeki her ırktan, her dinden, her mezhepten çocuğun “tek elden ve tek merkezden”eğitilmesi anl***** geliyor.

Bu konuyu eleştirirken dikkat ettikleriniz var mıdır...? İşin sadece " milliyet " kısmına mı bakıyorsunuz yoksa eğitimde " ENDİREKT " baskın kurum olan DİYANET kurumunun oynadığı rolü de düşünerek mi söylüyorsunuz...???

Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki “Talim ve Terbiye Kurulu” denen yerde sekiz on adam oturur, bu ülkedeki çocukların neler öğrenmesi ve neleri de “asla” öğrenmemesi gerektiğine karar verirler.

Evet ,bu eleştiriye ise sonuna dek katılırım...Yıllarca " Pir Sultan Abdal " edebiyat kitaplarına giremedi...Neden : YASAKLI idi...!!! Evet haklılar ne gerek var ki Pir Sultan Abdal'ı tanımaya,Börtlüce Mustafa'yı , Şeyh Bedrettin'i...tanımaya.Ne gerek var ki " Atatürk'ün Gençliğe Hitabesini " öğrenmeye....Ne gerek var....???

Bir Türk cihana bedeldir”, “Ne mutlu Türküm diyene”, “Varlığım Türk varlığına armağan olsun” türünden bir “faşizm parfümü” ciltlerinin altına enjekte edilir, artık hayat boyu o kokudan kurtulamazsın.

Milliyetçiliği bırakalım ,yani Milli Eğitim politikasını bırakalım da , çözüm nedir peki ,ne tür politika izleyelim ayrılıkçı mı-birleştirici mi...Yani Ulusalcı mı yoksa Kavimci-Cemiyetçi- Ümmetçi mi...Hangisi...???

Hep biz haklıyızdır, hep biz güçlüyüzdür.

Bırakın “Ermeni soykırımı” lafını “Ermeni meselesi” diye bir olayı bile duymazsın okulda, sonra büyüyüp de bir yerde “Türkler Ermenileri öldürtmüş” sözüyle karşılaşınca da “yalan bu” diye bağırırsın
.

Sn.Ahmet Altan ,siz çocuklarını " BİZ SÖMÜRGECİ ÜLKEYİZ " diye yetiştirdiğini duydunuz mu İngiltere'nin,Fransa'nın...? Almanların çocuklarına " BİZ YAHUDİLERİ KESTİK / SOYKIRIM UYGULADIK " diye yetiştirdiklerini gördünüz mü...??? Amerika'lıların çocuklarını , IRAK'ta , AFGANİSTAN'da,VİETNAM'da...o ülkenin insanını kıyımdan geçirdik diye yetiştirdiğini mi sanıyorsunuz...??? Öyle yetiştirmiş olsalar " kendilerini bulunmaz HİNT KUMAŞI görürler mi...?

Bu eğitime göre “dindarlar” yobazdır, Batı kültürünü ve demokrasisini beğenenler “züppedir” ama Batı müziği dinlemeyen ve Batılı gibi giyinmeyenler de “gericidir”, Tanzimat bir felakettir...

Aynı zamanda bu eğitime göre " inanmayanlar - farklı inançları olanlar " KAFİR dir...Değil mi Sn.Ahmet Altan....??? Buraya " parmak basamaz , yazamazsın " değil mi...Yoksa parmağını ve kalemini kırarlar...Ancak " rüzgara göre " yazarsın...!!!

Türkiye’de sorunun “özü”, bizi çocukluğumuzdan itibaren zehirleyen bu eğitim ve bize ezberletilen yalanlardır, bu “milli” eğitimi “gerçek” bir eğitime dönüştürmeden de yaratıcı ve özgür bireylere sahip, gerçekten demokrat bir toplum haline gelmek, emin olun, çok zordur.

Bu açıklamayı herkes aynı şekilde yapabiliyor.Önemli olan detaydır.Yani bu paragrafta söylenenleri nasıl gerçekleştirirsiniz...Aslında konunun özü bu...!!!

Sn.Ahmet Altan " Kırmızı Koltuk " programını yaparken bu eleştirileri bu kadar " rahat ve geniş " yapabiliyor muydun...Yapamıyordun değil mi...Nedeni meydanı boş bulman mı,yoksa reyting mi...??? Dedim ya ancak rüzgara göre yazarsın...!!!

Sağlıcakla kalınız...
 
selam ederim;

sayin bursali gelisinize sevindim size selam ederim.

zaman ileriye gitmektedir. sancili bir dönemden geciyoruz. hersey sonunda hayra ulasacaktir zaman icinde. kabugunu kiriyor butun dunyada insanlik, yakinda yeni bir cag baslayacak. serin kanli olup kirici olmadan tartisalim yeterki.
 
Son düzenleme:
B

bursali68

Ziyaretci
selam ederim;

sayin bursali gelisinize sevindim size selam ederim.

zaman ileriye gitmektedir. sancili bir dönemden geciyoruz. hersry sonunda hayra ulasacaktir zaman icinde. kabugunu kiriyor butun dunyada insanlik, yakinda yeni bir cag baslayacak. serin kanli olup kirici olmadan tartisalim yeterki.

Pardon Sn.tansxx...??? Açtırmayalım kutuyu , söyletmeyelim kötüyü , ne dersiniz...?

Sağlıcakla kalınız...
 
Pardon Sn.tansxx...??? Açtırmayalım kutuyu , söyletmeyelim kötüyü , ne dersiniz...?

Sağlıcakla kalınız...

selam ederim;

dostum size ithafen yazmadim, genel olarak bende dahil hepimiz icin yazdim. basta isminizi anmam size selam verme istegimdendi alindi iseniz kusura bakmayin. kutular acilsin kapansin ama sonucta kimse kirilmasin. turkiye degil butun dunya bir donemden gecmektedir. sonunda elbet feraha ulasacagiz. zit fikirler tartisildikca ortak bir cikis bulunacaktir, uzun yillarin birikimi olan tartisilamayan konular tartismaya acilmistir su gunlerde, bu bir baslangictir. durup dusunme zamanidir. gerginlikler deşarj olmaktadir. sonuda hayirdir. demek istedigim buydu ;)
 
Üst Alt