• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Ata'mızın beğendiğiniz sözlerini yazınız..

  • Konbuyu başlatan simqe
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 60
  • Görüntüleme 22K

Okunuyor :
Ata'mızın beğendiğiniz sözlerini yazınız..

Yürekli10

Acemi
Üye
BEN SPORCUNUN ZEKİ, ÇEVİK AYNI ZAMANDA AHLAKLISINI SEVERİM

Bir tanım bu kadarmı mükemmel yapılır.
Bu cümledeki zeki, çevik ve ahlak kelimelerinden birini çıkardığınızda cümle eksik oluyor ve sporcu olmanın bütünlüğünü kaybediyor.
 

simqe

Kıdemli
Üye
Osmanlı tebaasından olan Ermeni unsurları, gördükleri teşvik ve yardımın neticesiyle de, milli namusumuzu yaralayacak taşkınlıklardan başlı****** nihayet hazin ve kanlı safhalara girinceye kadar küstahane tecavüzlere koyuldular.
Vatanın parçalanması söz konusu ve karar olarak, Doğu Vilayetleri'mizde "Ermenistan", Adana ve Kozan havalisinde "Kilikya" adı ile yine Ermenistan; bu milletin, esarete, kölelik payesine indirilmesi ve nihayet bu devletin tarih sayfasını kapatarak ebediyet mezarına defnetmek gibi, insaniyet ve medeniyetle ve hele milliyet esaslarıyla bağdaşmayan emeller kabul ve onay yeri bulmuş ve görülüyor ki, tatbikat devresi de başlamıştır.
Bir istila fikri besleyen Ermeniler, Nahcivan'dan Oltu'ya kadar bütün İslam ahaliye baskı ve bazı mahallerde katliam ve yağma yapıyorlar. Sınırlarımıza kadar İslamları mahva mahkum ve göçe mecbur ederek Doğu Vilayetleri'miz hakkındaki emellerine doğru emniyetle yaklaşmak ve bir taraftan da 400 bin olduğunu iddia ettikleri Osmanlı Ermenisini bir dayanak olmak üzere memleketimize sürmek istiyorlar.
memleketimizde külliyetli yabancı parası ve birçok propagandalar cereyan ediyor. Bundaki gaye, pek aşikardır ki, milli hareketi neticesiz bırakmak, Yunan, Ermeni emellerini ve vatanın bazı mühim kısımlarını işgal gayelerini kolaylaştırmaktır.
(23 Temmuz 1919)
 

Ayş@n

Amatör
Üye
Sağlam bir gençlik, Türkiye’nin mayasıdır.
Genç düşünceli demek, gerçek düşünceli demektir.
Türk genci, devrimlerin ve demokrasinin sahibi ve bekçisidir.
Her çeşit spor çalışmalarını, Türk gençliğinin ulusal eğitiminin ana ögelerinden saymalıdır.
Düşünce gelişmesine olduğu gibi beden gelişmesine de önem vermek ve özellikle, ulusal karakteri derin tarihimizin esinlettiği yüksek derecelere çıkarmak gerekir.
Gençler, siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile, insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en değerli sembolü olacaksınız.
Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.
Türk çocuğu, çok zekisin!
Ama zekanı unut!
Her zaman çalışkan ol...
 

simqe

Kıdemli
Üye
Bugünkü Türk milleti siyasi ve içtimai camiası içinde kendilerine Kürtlük fikri, Çerkezlik fikri ve hatta Lazlık fikri veya Boşnaklık fikri propaganda edilmek istenmiş vatandaş ve millettaşlarımız vardır. Fakat mazinin istibdat devirleri mahsulü olan bu yanlış adlandırmalar, birkaç düşman aleti mürteci, beyinsizden başka hiçbir millet ferdi üzerinde üzüntüden başka bir tesir yapmamıştır. Çünkü bu millet fertleri de umum Türk camiası gibi aynı müşterek maziye, tarihe, ahlaka, hukuka sahip bulunuyorlar. Bugün içimizde bulunan Hristiyan, Musevi vatandaşlar, mukadderat ve talihlerini Türk milletine vicdani arzularıyla bağladıktan sonra kendilerine yan gözle, yabancı gözüyle bakılmak, medeni Türk milletinin asil ahlakından beklenebilir mi?
 

Kaygısız

Amatör
Üye
Atatürkün Millete vatana söylediği sözleri diye bir konu açtım arkadaslar,eğer Öğrenmek isteyenler var ise bir sözünü olsun öğrenmeliler bence diye dusunuyorum.. =)

Dunyada en hakiki Mürşit İlimdir,Fendir.. :)
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
''Ben manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır...'' M.K.ATATÜRK
 

simqe

Kıdemli
Üye
Tarih yazmak,tarih yapmak kadar önemlidir.Yazan yapana sadık kalmazsa değişmeyen hakikat insanı şaşırtacak bir nitelik alır
M.Kemal Atatürk
 
S

SAHARAY

Ziyaretci
"Biz, sürekli gerçeği arayan ve onu buldukça ve bulduğumuza inandıkça açıklamaya yüreklilik gösteren kişiler olmalıyız."

Atatürk
 

ResuLL

Tecrübeli
Üye
OSMANLI TARİHİ

« … Osmanlı tarihi baştan nihayetine kadar hakanların, padişahların, şahısların, en nihayet zümrelerin hal ve hareketlerini kaydeden bir destandan başka bir şey değildir..."

17.02.1923, İzmir İktisat Kongresinin Açış Söylevi.
Atatürk
 
Üst Alt