• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Ata'mızın beğendiğiniz sözlerini yazınız..

S

SAHARAY

Ziyaretci
"Biz, sürekli gerçeği arayan ve onu buldukça ve bulduğumuza inandıkça açıklamaya yüreklilik gösteren kişiler olmalıyız."

Atatürk

ResuLL

Tecrübeli
Üye
OSMANLI TARİHİ

« … Osmanlı tarihi baştan nihayetine kadar hakanların, padişahların, şahısların, en nihayet zümrelerin hal ve hareketlerini kaydeden bir destandan başka bir şey değildir..."

17.02.1923, İzmir İktisat Kongresinin Açış Söylevi.
Atatürk

B

bursali68

Ziyaretci
'Yüksel Türk!
Senin için yüksekliğin sınırı yoktur.'

Mustafa Kemal ATATÜRK

Buzkesen

Acemi
Üye
Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı kâfir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zannıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı İslâmların kâfirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır
Mustafa kemal ATATÜRK.

simqe

Kıdemli
Üye
Türk milletinin istidadı ve kesin kararı, medeniyet yolunda durmadan, yılmadan ilerlemektir."

simqe

Kıdemli
Üye
Benim Türk milletine, Türk cemiyetine, Türklüğün istikbaline ait ödevlerim bitmemiştir, siz onları tamamlayacaksınız. Siz de, sizden sonrakilere benim sözümü tekrar ediniz.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Son düzenleme:

ozkan1969

Amatör
Üye
Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı kâfir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zannıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı İslâmların kâfirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır.

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım.

simqe

Kıdemli
Üye
Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti bir kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.

simqe

Kıdemli
Üye
İki Mustafa Kemal vardır: Biri , et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

Yağız

Acemi
Üye
Gazi nin güzel sözleri yazmakla bitermi ?

1-) Memleketin ellide biri değil her tarafıda tahrip edilse, her tarafı da ateşler içinde bırakılsa,bizler bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız.

2-) Dünyada her millet, icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır.

3-) Türkiye Cumhuriyeti şeyhler,dervişler,müritler memleketi olamaz. En güzel tarikat, uygarlık tarikatıdır.

simqe

Kıdemli
Üye
‘İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan oluşur. Kabil midir bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki bir cismin yarısı toprağa bağlı kaldıkça, öteki yarısı göklere yükselebilsin? ‘
( M.K. ATATÜRK )

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

En onemli Sozu?
Tabiiki KENDISI........

Sen1Star

Acemi
Üye
“Bizim devlet idaresinde ki ana programımız CHP programıdır,bunun kapsadığı prensipler idarede siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır,fakat bu prensipleri gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır,biz ilhamlarımızı gökten ve gaipden değil doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.”

en begendigim sözü budur bir ateist olarak ulu önderimizle gurur duyuyorum
biz 2010 yılındayız ve ateist dedigimiz an düşman ilan ediliyoruz
degil arapçayı kaldırmak günümüzde din hakkında minik bir soru sorsak kafir zındık diye dışlanıyoruz

1920 li yıllarda osmanlı yobazlıgı pardon imparatorlugu içinde dogmus biri
nasıl bu kadar medeni laik ve uygar olabilmiş hala şaşıyorum

ATAmızın bir tek tel saçı için canımı hemen veririm

bir can neki onun fikirleri 90 milyonluk vatanıma ışık tutuyor
o olmasa suriye ırak iran gibi şii sünni alevi savaşı devam eder din için birbirimizi gebertir
trilyon yıl geçsede asla uygar olamazdık

konu dagıldı galiba evet dedigim gibi en çok üsteki sözlerini begeniyorum
biz ilhamlarımız kulaktan duyma dede den kalma veya varolmayan şeylerden almıyoruz

hayatın kendisinden alıyoruz.

Sen1Star

Acemi
Üye
ATATÜRK gibi 1 tane daha lider gelse türkiyeye ABD yi 2 ye katlamazsak hiç bişi bilmiyorum.

e tabi H.z tayip gibiler gelirse imam hatip okulları full cekerse geri vitese devam.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
İstiyoruz ki, yeryüzünde zulüm kalmasın.
Milletler arsında düşmanlıklar ortadan kalksın.
Dünyaya hakim olan ''kapitalizm'' illeti bir daha kalkmamak üzere uyusun.

En büyük düşman, düşmanların düşmanı ne falan ne de filan millettir;
bilakis bu, adete dünyaya hakim olan kapitalizm afeti ve onun çocuğu olan emperyalizmdir.

ra_kı

Acemi
Üye
HeRKeS iSTeDiĞiNi DüŞüNMeK,
iSTeDiĞiNe iNaNMaK,
KeNDiNe aiT SiYaSi BiR FiKRe SaHiP oLMaK,
SeÇTiĞi DiNiN GeReKLeRiNi YaPMak VeYa YaPMaMaK HaK Ve HüRRiYeTiNe SaHiPTiR.
KİMSENİN FİKRİNE VE VİCDANINA HAKİM OLUNUMAZ....

Üst Alt