• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Ata'mızın beğendiğiniz sözlerini yazınız..

• Konbuyu başlatan simqe
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 60
  • Görüntüleme 21K

Okunuyor :
Ata'mızın beğendiğiniz sözlerini yazınız..

simqe

Kıdemli
Üye
Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün beğendiğiniz sözlerini paylaşalımmı?
Ben başlıyorum.

Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.

Medeni olmayan insanlar, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar.

Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

D€NiZ

Kıdemli
Üye
AHLAK
Tehdide dayanan ahlak, bir erdemlilik olmadığından başka, güvenilmeye de layık değildir.
Birtakım kuşbeyinli kimselere kendinizi beğendirmek hevesine düşmeyiniz; bunun hiçbir kıymeti ve önemi yoktur.
Bir milletin ahlak değeri, o milletin yükselmesini sağlar.
Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür.
Saygısızlığın, saldırının küçüğü, büyüğü yoktur.
Samimiyetin lisanı yoktur. Samimiyet sözlerle açıklanamaz. O, gözlerden ve tavırlardan anlaşılır.
Medeniyetin esası, ilerlemesi ve kuvvetin temeli, aile hayatın-dadır. Bu hayattaki fenalık mutlaka toplumsal, ekonomik ve politik beceriksizliği doğurur.
Bir millette, özellikle bir milletin iş başında bulunan yöneticilerinde özel istek ve çıkar duygusu, vatanın yüce görevlerinin gerektirdiği duygulardan üstün olursa, memleketin yıkılıp kaybolması kaçınılmaz bir sondur.

D€NiZ

Kıdemli
Üye
ÇALIŞMAK

Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur.
Denebilir ki, hiçbir şeye muhtaç değiliz, yalnız bir tek şeye ihtiyacımız var: Çalışkan olmak! Servet ve onun doğal sonucu olan rahat yaşamak ve mutluluk, yalnız ve ancak çalışanların hakkıdır. . Yaşamak demek çalışmak demektir.
Türk, öğün, çalış, güven.

simqe

Kıdemli
Üye
"Ben diktatör değilim. Benim kuvvetim olduğunu söylüyorlar. Evet bu doğrudur. Benim isteyip de yapamayacağım bir şey yoktur. Çünkü ben zoraki ve insafsızca hareket etmesini bilmem. Ben kalpleri kırarak değil kazanarak hükmetmek isterim. "
M.Kemal Atatürk

jurgen

Tecrübeli
Üye
Selam

Actiginiz konu icin tesekkurler.Ataturk hayraniyim..

"Türkiye Türklerindir."

"Bu ülke tarihte Türk'tü, şimdi Türk'tür ve sonsuza dek Türk olarak yaşayacaktır."

"Diyarbakır'lı, Van'lı, Erzurum'lu, Trabzon'lu, İstanbul'lu, Trakya'lı ve Makedonya'lı, hep bir ırkın evlâtları, hep aynı cevherin damarlarıdır."

"Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz.

"Cumhuriyetimiz'in dayanağı Türk Topluluğu'dur. Bu topluluğun bireyleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa o topluluğa dayanan Cumhuriyet de o kadar güçlü olur."

"Türkiye Cumhuriyetini kuran Türk halkına Türk ulusu denir."

"Ne mutlu Türk'üm diyene."

Saygilar..

DevilMoon

Acemi
Üye
"Efendiler ve ey millet, biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.”

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
''Bağımsızlık ve özgürlük benim karekterimdir''

Ülkeyi satanlar ve satılmasına sessiz kalan cüzdan milliyetçileri Atatürkçüyüm diye ortalıkta dolaşmasınlar.
Çünkü düşünceleriyle yaptıkları hiç uyuşmuyor.:shocked::shocked:

atmaca34

Kıdemli
Üye
BENİM NACİZ VUCUDUM ELBET BİRGÜN TOPRAK OLACAKTIR. FAKAT TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR...Mustafa Kemal ATATÜRK

~Mine~

Tecrübeli
Üye
"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."

Mustafa Kemal ATATÜRK...

Üst Alt