Aspirin hakkında Dogru bilinenler yanlısmı?

Dünyanın en eski ilacı olarak belirtilen aspirin, bir darbe de Oxford Üniversitesi’nden yedi.

Aspirin'in kanı sulandırıp damar tıkanıklığını ortadan kaldırarak felç riskini azalttığı görüşünü çürüten Harvard Üniversitesi’nin araştırmasından sonra dünyanın en eski ilacı bir darbe de Oxford Üniversitesi’nden yedi.

Üniversitenin uzmanları, düzenli Aspirin kullanımının damarları genişletip patlamasına yol açtığı ve felç riskini artırdığını ortaya çıkardı. Felç, iki şekilde oluşuyor.

1’incisi beyne giden damarların tıkanması, 2’ncisi damarların patlayarak beyin kanamasına yol açması. Belli bir dozda Aspirin damarları genişleterek ilk riski azaltıyor. Fazla alındığında da damarları patlatıp felce neden oluyor.

1000 vakayı inceleyen uzmanlar bu riskin önünü almak için düzenli Aspirin içen 75 yaş üzeri kişilerde kanamayla gelen felcin son 25 yılda 10 kat arttığını tespit etti.

Kime inanacagımızı sasırdık,Yokmu aramızda Bu konuda dogru bilgiler verebilecek bir kişi?
 
Hakikaten neye ve kime inanacağımızı şaşırttık.Geçenlerdede sütün kemikleri zayıflattığı haberi çıkmıştı,oysaki hep bildiğimiz süt özellikle kemikleri güçlendirir diye ama sadece bildiğimizle kalıyoruz herzamanki gibi belkide.
 
Üst Alt