Aslı Tohumcu kimdir?

Aslı Tohumcu kimdir? Yazdığı yazı ile sosyal medyayı sarsan, Yazdığı yazıyla büyük tepki toplayan Aslı Tohumcu kimdir?

aslı tohumcu kitapları, aslı tohumcu biyografi, aslı tohumcu kimdir, aslı tohumcu yazıları, aslı tohumcu ot dergisi, aslı tohumcu taş uykusu, aslı tohumcu yok bana sensiz hayat

Sosyal medyayı yazdığı yazıyla karıştıran Aslı Tohumcu gündem konusu oldu. Yazdığı yazıyla dikkatleri üzerine toplayan Aslı Tohumcu kimdir sorusu hemen googlede en çok arananlar listesine girdi. Sürekli araştırılan Aslı Tohumcu kimdir sorusunun cevabı bu yazımızda.

asli-tohumcu-kimdir.Jpeg

ASLI TOHUMCU KİMDİR?

Aslı Tohumcu kimdir? Aralık 1974'te Leverkusen'de doğdu, Bursa'da büyüdü. İngiliz dili ve edebiyatı öğrenimi gördü; çeşitli yayınevlerinde editörlük, TRT2'de sunuculuk ve danışmanlık yaptı, kitap ekleri çıkardı. 2003'te Abis, 2006'da yok bana sensiz hayat, 2010'da Şeytan Geçti ve Taş Uykusu, 2014'te Ölü Reşat adlı kitapları yayımlandı. 2015'te Kutlukhan Kutlu ile Güçoburlar adlı derlemeyi hazırladı. Kitapları çeşitli dillere çevrilen Tohumcu, Kadın Öykülerinde İstanbul, İstanbul Sokakları (101 Yazardan 100 Sokak) ve Merhaba Asker adlı derlemelere öyküleriyle katkıda bulundu. Çocuklar için Bolbadim Günlükleri, Eksimus Serüvenleri, Karadankaçanlar, Dünyayı Döndüren Kız, Üç, İkiii, Birr, Ateş! ve Hışır Hışır, Kırt Kırt adlı kitapları yazdı. Kızı Tomris'le İstanbul'da yaşıyor.
 
Yazar Aslı Tohumcu'nun, Bavul derginin Aralık sayısında yayımlanan 'Sen de yaptın, sen de!' başlıklı yazısı sosyal medyada gündem oldu. Tohumcu, konuyla ilgili olarak, 'Kendi başımdan geçen tacizleri dergiye yazarken, niyetim elbette taciz mağdurlarını incitmek, tacizi övmek ya da tacizciyi cesaretlendirmek değildi. Yazım yüzünden eli, gözü ya da kalbi yanan kadınlar olması beni de üzüyor' dedi.
 
Üst Alt