• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Aşkınızı İtiraf Edin

Okunuyor :
Aşkınızı İtiraf Edin

İnci

Kıdemli
Üye
Bitmeyen işler yüzünden
(Siz böyle olsun istemezdiniz)
Bir bakış bile yeterken anlatmaya herşeyi
Kalbinizi dolduran duygular
Kalbinizde kaldı.
demiş Behçet Necatigil ''Sevgilerde'' isimli şiirinde...

Kalbinizi dolduran duygular kalbinizde kalmasın dostlar!Söyleyin kalbinizde kim varsa ona duygunuzu.Söylerseniz kaybedecek neyiniz var ki? En kötü ihtimalle size hakaret eder, bırakın hakaret ederse etsin!En iyi ihtimalle ise suskunluğa bürünür konuşmaz. Siz duygunuzu paylaştınız diye gelip boğazınıza mı sarılacak yada yakanıza mı yapışacak? Siz duygunuzu Paylaştınız diye sizi rencide edip sizi başkalarına rezil mi edecek? Rezil ederse etsin, isterse dünya aleme söylesin,bu onun ayıbı olur. İnsan kendine yakışanı yapar bunu unutmayın! Siz utanılacak bir şey hissetmediğinizin bilinciyle cesur olun!Sadece kendiniz için duygularınızı kalbinize hapsetmeyin özgür bırakın.

Kalbinizde sakladığınız duyguları ait olduğu kişiye söyleyin ama bir şey beklemeyin, umut etmeyin.Bırakın sizi görmezden gelsin, umursamasın. Siz sadece duygunuza sımsıkı sarılın bırakmayın, duygunuzu söylediğiniz kişiyi de rahat bırakın bunaltıp, daraltmayın.Bir başka insanın özgürlüğünün başladığı yerde sizin özgürlüğünüzün sona erdiğini unutmayın. Hayatın bittiği an ölüm kapınıza geldiğinde keşke dememek için, keşke kalbimdeki duyguyu O’na söyleseydim dememek için hayatınızda bir kez olsun kendiniz için doğru olduğuna inandığınız şeyi yapın.Suyu akışına bırakın, bırakın kalbinizdeki duygular dilediği yere aksın.

Bir şeyi ertelemenin size bir şey kazandırmayacağını aklınızdan çıkarmayın.Siz yada kalbinizdeki kişi şu an var Olabilir ama bir dakika sonrasına kimsenin garantisi olmadığını hiçbir zaman unutmayın. O’nun kulağınızdan Gitmeyen sesinin hatırına, zihninizden gitmeyen gülüşlerinin hatırına, her baktığınızda farklı anlamlar yüklediğiniz gözlerinin hatırına, bir ömür pişmanlık duymamak adına kalbinizi dolduran duygular kalbinizde kalmasın! Siz açın kalbinizin kapısını sonuna kadar, bırakın o kapılarını kilitlesin size hiç açmasın .Zorlamayın kapıları, bırakın kendi isteğiyle açarsa açar, açmazsa kendisi bilir en doğrusunu. İkiniz de bugün varsınız, yarın yoksunuz hayat göz açıp kapatıncaya kadar bitiyor.Artık ölseniz de içiniz rahat bir şekilde ölebilirsiniz.Kalbinizdeki duygular ait olduğu yere ulaştı çoktan. Çok geçmiş olsun!

EFLAMOR

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
[QUOTEKalbinizde sakladığınız duyguları ait olduğu kişiye söyleyin ama bir şey beklemeyin, umut etmeyin.Bırakın sizi görmezden gelsin, umursamasın. Siz sadece duygunuza sımsıkı sarılın

][/QUOTE]

]sakladığımız duyguları söyledikten sonra bişey beklememek insanı kahretmezmi?
hele ki kalbimizi açmışken görmezden gelmesi böylesi yaşayan bir ölüden farksız bırakmazmı kşiyi
madem o umursamayacak ben neden sımsıkı sarılayım duygularıma
bu beni yok etmezmi sakın yüceltir demeyin ... Böyle acı veren bir sevgi eksik olsun istemem

Son düzenleme:

İnci

Kıdemli
Üye
Mekselina yazı ve şiir atölyesinde bugün bu şiiri işleyip tartışmıştık ve bu konuda bazı notlar almıştım.
Bir iki şeyde ben ekleyip notları toparladım buraya ekledim.Sen yazdıklarımı boşver kafana göre takıl.:)

Üst Alt