• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Aşkın Ömrü Üç Yıldır

• Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 29
  • Görüntüleme 4K

Okunuyor :
Aşkın Ömrü Üç Yıldır

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

İngiliz bilimadamları, “aşkın ömrü ne kadardır?” sorusuna yeni bir yorum getirdi.

Geçmişte yapılan bazı araştırmalarda bir yıl geçtikten sonra aşkın sona erdiği iddia edilmişti. İngiliz bilimadamlarıysa, gerçek ve kusursuz aşka ulaşmak için bir yıl geçmesi gerektiğini savunuyor. Onlara göre, ilişkinin ilk aylarında hissedilenler aşk değil.

İlk görüşte aşka inananlara bilimadamlarından kötü haber. İngiliz Bath Üniversitesi uzmanlarına, göre çiftlerin gerçek aşkı tam anlamıyla hissedebilmeleri için en az bir yıl gerekiyor.

Araştırma kapsamında 147 çiftten gerçek aşkı tanımlamaları ve bu aşka ne kadar sürede ulaştıkları soruldu. Çiftler, gerçek ve kusursuz aşkı, “ihtiras, samimiyet ve bağlılık” sözcükleriyle nitelendirdi. Yapılan incelemelerde de çiftlerin bu tarz bir ilişkiye ulaşması için en az bir yıl gerekli olduğu sonucuna varıldı.

İngiliz bilimadamları, aynı zamanda ilişkinin ilk dönemlerinde samimiyet ve bağlılık duygularının sanıldığının aksine çok da güçlü olmadığını belirledi.

Kadınların aşık olması daha zor
Araştırmanın ilginç sonuçlarından biri de kadınların erkeklere kıyasla çok daha zor aşık olması. Zira, araştırmaya göre, kusursuz ve gerçek bir aşk yaşadığını belirten kadınların oranı yüzde 57’de kalırken erkeklerin oranı yüzde 67’i buldu.

AŞKIN ÖMRÜNÜN BİR YIL...
Ancak aşkın sayısız hali olacağını savunanların sayısı da hiç de az değil. Geçen Aralık’ta İtalyan Pavia Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, aşkın ömrünün bir yıl olduğu sonucuna ulaşılmıştı. İtalyan bilimadamları, bir yılın ardından tutkuyu beraberinde getiren kimyasal salgıların artık daha az salgılandığını açıklamıştı.

NTV

Guney

Kıdemli
Üye
Bir oraya bir buraya hey aşk savrulma ordan oraya..:))

Sürekli değişim gösteren istatistiksel veriler bakalım en son ne verecekler...

Bence yeterki isteyin hemen aşık olursunuz...:))

Guney

Kıdemli
Üye
İşte aşkkk buu..:))
Bravo sevgili dost..
Aşk işte başka bişe değil...
kısaca aşk
basitça aşk
sıradan aşk
olması gereken aşk
büyütülmemesi gereken aşk...

ama sevgi işte orada durun derim hatta bende dururum..:))

İnci

Kıdemli
Üye
Bir oraya bir buraya hey aşk savrulma ordan oraya..:))

Sürekli değişim gösteren istatistiksel veriler bakalım en son ne verecekler...

Bence yeterki isteyin hemen aşık olursunuz...:))
Güney hanım bir kaç konuda daha aynı yorumu yapmıştınız.İsteyin yeterki hemen aşık olursunuz diyorsunuz. Yolun yarısını geçmiş bir kadın olarak sizden ipucu istiyorum.
Gözüme birini kestirip ben bu adama aşık olayım diyip aşık olayım istiyorum zira bugüne
kadar bana aşık olan sayısını hatırlayamadığım adamlara o kadar ben bu adama aşık olayım diye uğraştığım halde değil aşık olmak adamlara etmediğim eziyet kalmadı.
Bana aşık olup olacaklarına bin pişman ettim onları.Sürekli aynı yorumu yaptığınıza göre vardır bir bildiğiniz bizden esirgemeyin yol gösterin bize.:)

Guney

Kıdemli
Üye
Güney hanım bir kaç konuda daha aynı yorumu yapmıştınız.İsteyin yeterki hemen aşık olursunuz diyorsunuz. Yolun yarısını geçmiş bir kadın olarak sizden ipucu istiyorum.
Gözüme birini kestirip ben bu adama aşık olayım diyip aşık olayım istiyorum zira bugüne
kadar bana aşık olan sayısını hatırlayamadığım adamlara o kadar ben bu adama aşık olayım diye uğraştığım halde değil aşık olmak adamlara etmediğim eziyet kalmadı.
Bana aşık olup olacaklarına bin pişman ettim onları.Sürekli aynı yorumu yaptığınıza göre vardır bir bildiğiniz bizden esirgemeyin yol gösterin bize.:)
Estafurullah efendim ne demek sizin gibi yolun yarısını devirmiş birine ipucu verme durumu rica ederim..
Lakin naçizane şunu diyebilirim;

Aşık olmak için ekstra bir efor harcamanıza hiç gerek yok. Şöyle düşünün eğer bahsettiğiniz adamlar sizden kaçsaydı acaba ne olurdu?
Bu psikolojik bir devinimdir az birazda kadınsal..Kadın bu tip reddedilme durumlarında direk şunu sorar kendisine "neden bende kadınım"ve hezeyan başlar..
Şimdi gelelim Güneyin iddiasına;
Aşk tamamiyle cinsel dürtüdür yani hormonal bir durum yani sevişme isteği yani dokunma arzusu..Dokunduğunuz anda ya büyü bozulur yada paylaşımlarla zenginleşen bir sevgi oluşur..
Kısacası bütün işi beyniniz yapar kalbiniz ise kanın hızlı pompalanmasından dolayı diğer zamanlara göre biraz daha hızlı atar..
Yani isteyin aşık olursunuz istemekle alakalı...:))

Sevgi ise başka bir durumdur aman sakın bunu karıştırmayın...
sevgi dolu bir yaşam dilerimmm...

İnci

Kıdemli
Üye
Estafurullah efendim ne demek sizin gibi yolun yarısını devirmiş birine ipucu verme durumu rica ederim..
Lakin naçizane şunu diyebilirim;

Aşık olmak için ekstra bir efor harcamanıza hiç gerek yok. Şöyle düşünün eğer bahsettiğiniz adamlar sizden kaçsaydı acaba ne olurdu?
Bu psikolojik bir devinimdir az birazda kadınsal..Kadın bu tip reddedilme durumlarında direk şunu sorar kendisine "neden bende kadınım"ve hezeyan başlar..
Şimdi gelelim Güneyin iddiasına;
Aşk tamamiyle cinsel dürtüdür yani hormonal bir durum yani sevişme isteği yani dokunma arzusu..Dokunduğunuz anda ya büyü bozulur yada paylaşımlarla zenginleşen bir sevgi oluşur..
Kısacası bütün işi beyniniz yapar kalbiniz ise kanın hızlı pompalanmasından dolayı diğer zamanlara göre biraz daha hızlı atar..
Yani isteyin aşık olursunuz istemekle alakalı...:))

Sevgi ise başka bir durumdur aman sakın bunu karıştırmayın...
sevgi dolu bir yaşam dilerimmm...
Şöyle düşünün eğer bahsettiğiniz adamlar sizden kaçsaydı acaba ne olurdu?

Heytt yürü be kim tutar seni? Erkekliğin onda dokuzu kaçmakmış güle güle derdim.:)
Eğer ki ben birine değer vermişsem ve onu kalbime almışsam o erkek çok ayrıcalıklıdır.
Eğer ki kaçmak isterse benden kaçsın yolun açık olsun derdim. Hayatımda olmak istiyorsada olsun,memnuniyetle alırdım onu hayatıma ve hayatımın en güzel köşesine yerleştirirdim. Ben bildiğiniz kadın modellerine pek uymuyorum sanırım.:)

Sizin iddianıza gelince;Sevgi ve aşk dışında üçüncü bir duygu var bu dünyada o duygunun adı yok ve hiç adı olmayacak. Ben de size sevgi dolu bir yaşam dilerim.:)

mopsy

Emektar
Üye
Heytt yürü be kim tutar seni? Erkekliğin onda dokuzu kaçmakmış güle güle derdim.:)
Eğer ki ben birine değer vermişsem ve onu kalbime almışsam o erkek çok ayrıcalıklıdır.
Eğer ki kaçmak isterse benden kaçsın yolun açık olsun derdim. Hayatımda olmak istiyorsada olsun,memnuniyetle alırdım onu hayatıma ve hayatımın en güzel köşesine yerleştirirdim. Ben bildiğiniz kadın modellerine pek uymuyorum sanırım.:)

Sizin iddianıza gelince;Sevgi ve aşk dışında üçüncü bir duygu var bu dünyada o duygunun adı yok ve hiç adı olmayacak. Ben de size sevgi dolu bir yaşam dilerim.:)
... Sevgi ve aşk dışında üçüncü bir duygu var bu dünyada...

O duygunun adi şevkat olabilir mi?

Üst Alt