• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Aşkı Anlatmaya Çalışsam.

Okunuyor :
Aşkı Anlatmaya Çalışsam.

mopsy

Emektar
Üye
bana aşkı anlat deseler , bana aşkı anlat kitap , aşkı anlat desem , bana aşkı anlat şiir , bana aşkı anlat sözleri , aşkı anlatan sözler , bana aşkı anlat dizi , sus ve bana aşkı anlat

Aşkı bilmeyene aşk nasıl anlatılır? Aşık olduğumu nasıl anlarım diye sordu biri? Olunca anlarsın!dedim. Aşkı bilmenin tek yolu budur!

Aşk, yaşayarak öğrenilir. Hiç aşık olmamışsan, aşkın ne olduğu bilemezsin ancak aşıkların hallerini bilirsin. Dışarıdan, görebildiğin kadarıyla bir fikrin olur ama anlayamazsın.

Aşk, kendinden vazgeçmektir. Sevdiğin kişinin yüreğinde, sözünde, nefesinde yeniden hayat bulmaktır. Onun özünü kabullenip, o olmaktır.

Aşk, bir sihirdir. Etrafında dolaşan renkli yıldızlardan oluşmuş, gözle değil ancak gönülle görülebilen bir sihirdir. Aşık olduğunda değişirsin. Asla yapmayacakları yapabilir, her zaman yaptıklarından vazgeçebilirsin.

Aşk, insana verilmiş en güzel hediyelerden biridir. Yaşamın lezzetidir. Varlığını, yaşadığını hissetmeni sağlar. Sanki dünyaya geliş amacını bulmuşsundur. Aşkın tadına varabilirsen, hediyenin değerini anlayabilirsin.

Aşk bir yolculuktur. Kendi yüreğinden başka bir yüreğe giden, zor ve çetin bir seyahattir. Etrafında dikenli teller olan, zehirli sarmaşıklarla örülmüş bir yolun içinde, yemyeşil ağaçları, renkli çiçekleri görebilme ayrıcalığıdır. Bir gülü koklamak için, bacaklarını kesen tellerden geçmeye razı olursun. Aşk, sonunda varılacak bir yer olmayan yolculuktur. Güzel olan yolculuğun kendisidir.

Aşk, kalbi acıtır. Acıtır çünkü yokluğun en dayanılmaz halidir. Sevdiğinin ellerini tutamadığın, gözlerine bakamadığın, sesini duyamadığın anlarda çektiğin ızdıraptır. Yoksulluktur! Kendini çaresiz, yalnız ve kimsesiz hissettirir çünkü sevdiğin yanında değilse, dünya bomboştur.

Aşk, eninde sonunda biten bir duygudur. Aşk değişir! Kendini değiştirir. Başka bir kılığa bürünür. Sevgiye, nefrete, hiçliğe, öfkeye, dostluğa döner. Aşk, finalde seni seçtiğin başka bir hisse emanet edip gider. Gitmelidir çünkü sırada aşık olmayı bekleyenlerle buluşacaktır.

Aşkı herkes kendince anlatır. Aşk, kendini aşık olanda şekillendirir. Kıvamını, lezzetini, değerini girdiği kalpte bulur. O yüzden ne kadar anlatsam da, aşk ancak yaşanınca anlaşılır. Aşkı, yaşayan bilir.

Candan Ünal
kadin.tr.msn.com
 

grip

Acemi
Üye
Aşk, yaşayarak öğrenilir. Hiç aşık olmamışsan, aşkın ne olduğu bilemezsin ancak aşıkların hallerini bilirsin. Dışarıdan, görebildiğin kadarıyla bir fikrin olur ama anlayamazsın.

KesinLikle Öyle..:) Paylaşım için Teşekkürler..
 

atom

Tecrübeli
Üye
fabrika işçisi ile doktorun hayatını ele alın,doktora aşık olanların sayısı fabrika işçisinden daha fazladır. neden?
 

ümmi

Kıdemli
Üye
fabrika işçisi ile doktorun hayatını ele alın,doktora aşık olanların sayısı fabrika işçisinden daha fazladır. neden?
tam tersine doktora aşık olan daha azdır bence efenim.çünkü kariyeremi,sosyal statüsüne mi,paraya mı yoksa doktorun kendisinemi aşık olunduğu ayırdedilemez çoğu zaman.gerçekten aşıksa bile onuda dr.emin olamaz banamı,paramamı,statüme mi aşık die.
ama bir fabrika işçisine aşık olan ona gerçekten aşıktır.genelde.:prv:
 

atom

Tecrübeli
Üye
aşk cahilken yaşanır,küçükken.
ama ilerleyen yaşlarımızdaki ilişkilerimizdede aşk ın adını kullanırız.
halbuki kendisi yoktur.
yaş kemale erdikçe esas olanın aşk değil "emek" olduğunu anlarız.
selvi boylum al yazmalım isimli filim de anlatılmak istenen de budur.
 
Z

Ziyaretciduygu

Ziyaretci
Aşk ben sen değil biz olmak tek yürek tek kalp olmak dünyaya aynı pencereden bakmak aşkının canı cananı olmak huzur güven vermek
 

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Bir tek aşk yoktur acıya garketmesin
Bir tek aşk yoktur kalpte açmasın yara
Bir tek aşk yoktur iz bırakmasın insanda
Ve senden daha fazla değil vatan aşkı da
Bir tek aşk yok yaşayan gözyaşı dökmeksizin
Mutlu aşk yoktur ama
Böyledir ikimizin aşkı da
Louis ARAGON
 
Üst Alt