• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Askerlik Muayenesi İçin Gerekli Evraklar

Okunuyor :

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
askerlik muayenesi nasıl yapılır 2019 , e devlet askerlik muayenesi , askerlik muayenesi 2019 , askerlik muayenesi aile hekimliği ,askerlik muayenesi için gerekli evraklar , askerlik muayenesi nasıl yapılır 2019 , askerlik muayenesinde nelere bakılır 2019 ,

Askerlik Muayenesi İçin Gerekli Evraklar, Askere Giderken Gerekli Belgeler

1) Diploma (Aslı) ve 2 adet fotokopisi
2) 2 Adet Kimlik (Aslı) Fotokopisi
3) 2 Adet fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş)
4) İkametgah Senedi

Asker muayenesi için istenilen evraklar il ve ilçelere göre değişebilir. Bunun için gideceğiniz muayene şubelerinin nizami bölümündeki nöbetçi askerlerden gerekli evrakların listesini alabilirsiniz.

ERLER İÇİN
Son Yoklama Gününden Önce
Aile hekimine gidilir rapor alınacak. Aile hekimi uygun görülürse Verem Sava Dispanseri'ne gidilecek.
Son Yoklamaya Gelirken
Nüfus cüzdanımızın kendisi ve kopyası
9 adet vesikalık fotoğraf
Öğrenim durumumuzla ilgili belgenin aslı ve kopyası
Sanatımızı veya mesleğimizi ibraz eden belge
Sporcuysak, sporcu lisansımız
Sürücü belgemizin aslı ve bir kopyası
Öğrenci isek, hapis durumumuz var ise, yurtdışında işçi veya işveren isek , ilgili kuruluşlardan bu durumumuzu belirten belgeleri almalı 31 Ekim tarihinden önce askerlik şubelerine göndermeliyiz.

Erken Sevk İçin Müracaat Evrakları
Dilekçe
Askerlik durumumuzu belirten belge
Mazeretimizi bildiren bir dilekçe (var ise)

YEDEK SUBAYLAR İÇİN
Askerlik Kararımızı Aldırmaya Giderken Bulundurmamız Gereken Evraklar
Dilekçe
Diploma ve mezuniyet belgesi (aslı ve 3 adet fotokopisi)
2 adet nüfus cüzdanı sureti
8 adet vesikalık fotoğraf
Önce yıllarda geçirdiğimiz ameliyat ve tedaviler bulunuyorsa, bunlara ait raporları yanımızda bulundurmak

Hapis, hasta ve ya yurtdışında işçi ve ya işveren isek, 31 Ekim tarihine kadar gerekli kuruluşlardan aldığımız belgeleri askerlik şubemize göndermeliyiz.
Yüksek okulumuzu yurtdışında bitirdiysek, YÖK tarafından düzenlenecek dört ya da daha fazla süreli lisans eğitimi aldığımızı gösteren belge, diploma ve üç adet fotokopisi, üç suret Türkçe tercümesini ulaştırmalıyız. (Tercümenin noter veya konsolosluk tarafından onaylı olması gerekmektedir.)

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Aynen bu evraklar yeterli oluyordu bizim zamanımızda Askerlik Muayenesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? bu adresten de bilgi alabilirsiniz. Ayrıca askerlik sorgulama hakkında bilgi almak isterseniz de; Askerlik Sorgulama - E-Devlet Askerlik İşlemleri sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Benim diplomam yok açık lise için kayıtta okula vermistim nasıl olcak bu iş ?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Benim diplomam yok açık lise için kayıtta okula vermistim nasıl olcak bu iş ?
Askerlik kanununda (1111 - 35 /c) yapılan değişiklikle Açık öğretim Lisesi öğrencilerine askerlik tecil (erteleme) hakkı verilmiştir. Açık Öğretim Lisesi öğrencisi olup, askerlik çağına gelmiş olan öğrencilerimiz, Halk Eğitim Merkezleri, Liseler ve Açık Öğretim Lisesi iş ve işlemlerini yapan Anadolu Liselerinden (irtibat bürolarından) onaylı Ek.C2 belgelerini almak suretiyle, bağlı bulundukları askerlik şubelerine askerlik erteleme başvurusu yapabilirler.

Öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik konumdaki öğrencilere Ek.C2 belgesi düzenlenebilir. Ancak belgenin kabulü Askerlik Şubelerinin sorumluluğundadır.

Şartlara uyuyorsanız diplomanızı alana kadar askerliğinizi tecil ettirebiliyorsunuz .Okuldan mezun olmadan Askere gidicem diyorsanız size okuduğunuz kurumdan tasdikli,onaylı bir belge vermeleri gerekiyor.En doğru bilgiyi alabilmek için Muayene şubelerinin nizami bölümünde nöbetçi askerlerden gerekli evrakların listesini alabilir,sorularını oraya sorabilirsiniz..

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Ben askere gidecegin ama diplomam acik lise kayit yaptirdigim okuka vermistim geri alabilirmiyim? Veya nasil yapmam gerek?

Üst Alt