• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Askerlik Muayenesi İçin Gerekli Evraklar

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
askerlik muayenesi nasıl yapılır 2019 , e devlet askerlik muayenesi , askerlik muayenesi 2019 , askerlik muayenesi aile hekimliği ,askerlik muayenesi için gerekli evraklar , askerlik muayenesi nasıl yapılır 2019 , askerlik muayenesinde nelere bakılır 2019 ,

Askerlik Muayenesi İçin Gerekli Evraklar, Askere Giderken Gerekli Belgeler

Askerlik Muayenesi İçin Gerekli Evraklar

1) Diploma (Aslı) ve 2 adet fotokopisi
2) 2 Adet Kimlik (Aslı) Fotokopisi
3) 2 Adet fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş)
4) İkametgah Senedi

Asker muayenesi için istenilen evraklar il ve ilçelere göre değişebilir. Bunun için gideceğiniz muayene şubelerinin nizami bölümündeki nöbetçi askerlerden gerekli evrakların listesini alabilirsiniz.
 
Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Aynen bu evraklar yeterli oluyordu bizim zamanımızda Askerlik Muayenesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? bu adresten de bilgi alabilirsiniz. Ayrıca askerlik sorgulama hakkında bilgi almak isterseniz de; Askerlik Sorgulama - E-Devlet Askerlik İşlemleri sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 
Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Benim diplomam yok açık lise için kayıtta okula vermistim nasıl olcak bu iş ?
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Benim diplomam yok açık lise için kayıtta okula vermistim nasıl olcak bu iş ?
Askerlik kanununda (1111 - 35 /c) yapılan değişiklikle Açık öğretim Lisesi öğrencilerine askerlik tecil (erteleme) hakkı verilmiştir. Açık Öğretim Lisesi öğrencisi olup, askerlik çağına gelmiş olan öğrencilerimiz, Halk Eğitim Merkezleri, Liseler ve Açık Öğretim Lisesi iş ve işlemlerini yapan Anadolu Liselerinden (irtibat bürolarından) onaylı Ek.C2 belgelerini almak suretiyle, bağlı bulundukları askerlik şubelerine askerlik erteleme başvurusu yapabilirler.

Öğrencilik durumu Aktif, Donuk ve Silik konumdaki öğrencilere Ek.C2 belgesi düzenlenebilir. Ancak belgenin kabulü Askerlik Şubelerinin sorumluluğundadır.

Şartlara uyuyorsanız diplomanızı alana kadar askerliğinizi tecil ettirebiliyorsunuz .Okuldan mezun olmadan Askere gidicem diyorsanız size okuduğunuz kurumdan tasdikli,onaylı bir belge vermeleri gerekiyor.En doğru bilgiyi alabilmek için Muayene şubelerinin nizami bölümünde nöbetçi askerlerden gerekli evrakların listesini alabilir,sorularını oraya sorabilirsiniz..
 
Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Ben askere gidecegin ama diplomam acik lise kayit yaptirdigim okuka vermistim geri alabilirmiyim? Veya nasil yapmam gerek?
 
Üst Alt