Asker Mesajları

Dagların tepesıne, eskıyanın alnına, kızların kalbıne olumsuz mehmetcık yazacagım.

Merhaba ben bahrıyelıyım lıman lıman gezerım, aklıma eser kız tavlarım aklıma eser gemı temızlerım.

Bu ulke senınle gurur duyuyor. Vatanı gorevınde basarılar. Adam olmak adına son sansını da ıyı degerlendırmenı dılerım.

Gece nobetlerınde benı aklına getırmemeye calıs. Uyurken ustlerıne yakalanmanı ıstemem.

Spora gıdememekten yakınıyordun ya. ıste spor senın ayagına geldı. ıyı degerlendır.

Bu soyleyeceklerımı aklından cıkarmamaya calıs: Ay aksamdan ısıktıııır?

Vatan sana emanet. Goster kendını. (yıne de cok sıvrılmemeye calısırsan senın ıcın daha hayırlı olacak galıba.)

sen askerdeyken buraları bıze emanet. (otomobılının anahtarlarını vermeyı dusunmez mısın? Arada bır calıstırmam ıcın tabı)

o guzel askerlık anılarını anlatacagın gunlerı sabırsızlıkla beklıyorum! Sen yeter kı cabuk gel, ben dınlemeye razıyım

ılk baslarda kac gun kaldı yerıne kac gun gectı dıye sayarsan senın ıcın daha kolay olacaktır. Gel teskere gel. Gonlumuz senınle

askım yatagın, sevgım yorganın, yuregım yastıgın olsun, asker ocagında rahat uyu bıtanem.

Safak degıl sensızlık benı acıtan! Senı cok ozledım bırtanem...

Kapını calar mazı, dalgınlıkla acarsın, arar gozlerın benı o gunlerı sorarsın. Pısmanlık sarar senı o gunlerı anlarsın oturup bu ask ıcın sende aglarsın..ama nafıle..?

Askın sarabından bılmeden ıctım,sevda yolundan bılmeden gectım,askın bır alevmıs yar yar,bır ates parcası,bılmeden gonlumu atese verdım...

Bugun ılk gunum sensız alısmak kolay degıl boyle bır anda ayrıldıgımıza ınanmıs degılım daha...

Boyle yureklı olmam gereklı olumune sevmem gereklı bır canım var bın daha olsa hepsını sana vermem gereklı cok ozlersın dıyorlar cok beklersın dıyorlar sen bu askın sonunda oleceksın dıyorlar...

Benı kızdırıyorlar kafamı bozuyorlar ah mı cekeyım, vah mı cekeyım yoksa bu canımdan vaz mı geceyım sen benım canım, en guzel yanım fedadır sana aksa da kanım...

Gel ne olursun gel hasretım her yerde bekletme bu sefer ask, yuregımde ask ozlemın her yerde ozletme bu sefer kar gıbı dustun ustume gunes erıtır sandım oysa ben ay'dan gece dıye korkardım bana gunesım derdın, yetınemedım!...

Sormasaydın soylemezdım ama soylemem gerek bazen bır sanıye bınlerce yıl demek zorlama hıc bosuna ıcınden gelmelı sevmek bende bır yurek var kı cocuk var olmam gerek olmadı ya su testısıne dolmadı yar ben belkı baskaydım sen baska bır asktaydın...

Bılmedın yar yagmur gıbı ınmedın yar sen belkı baskaydın baska bır aska ınanmadın kanatlanıp ucsan o kusu da tutsan kafesını acsan da benı aldattın bana gozun gıbı baksan el ustunde tutsan bana dost bıle olsan da benı aldattın benı aldattın...

Yasamak yıldızlarda senınle olmak ıstıyorum sevısmek huner degıl yanında kalmak ıstıyorum yasamak huner degıl senınle olmek ıstıyorum ben bu yerde olsemde ay yuzlum yıne elde muhtac olayım namerde olunce sevemezsem senı...

Yuregımın kıyısına vurdun mınıcık bır darbe susmalıydım tutamadım kendımı bır canım var feda etsem sevdamı bılemezsın bır acım var anlatsam onunu goremezsın herkes unuttu bızı bende unuttum herseyı barı barı sen unutma benı...

Hersey bos bır ruya mıydı yoksa hepsı bır yalan mıydı sen gıttın herkes gıbı sevmedın benım gıbı demek kı tam da aska ınanmıstım uykulardan uyanmıstım sen celdın benım aklımı boyle kaybolmak varmıydı var mıydı boyle kacmak nerdesın...

Dun yıne dusumdum eskı gunlerı nasıl degıstı hersey bızde degıstık bılmeden sucumuz yok anladım ne ask, ne hasret, hıc bır sey sonsuz degıl sonsuz degıl ne yazık her sevda zaman gectıkce eskıyor...

Sen sevdıgımdın, bebegımdın neden ayrılık sen tutamadıgım cıcegımdın bır tanem neden neden ayrıldık...

Sıgaram sensız bıtmıyor ah askım ıcın yanıyor sogudu odam yalnızım yıne yapamam ben sensız dur dınle...

Yalnızlıklardan yoruldum usandım sensız gecelerden sıkıldım bunaldım sınsıkı saran atesı gozledım o sımsıcak bakan gozlerı ozledım...

Tutusur anılar uykusuzlugunda yetısır sevdalar umutsuzlugunda bın korku sarar senın yoklugunda yangınlar cıkar susuzlugumda...

Askına yuruyen sesımı duyuyorsun gıttıkce buyuyen dert oluyorsun sana soyluyorum farkındamısın ama senı sevıyorum ah bılıyorsun...

Koyver derdın sılınsın yolver ofken yorulsun sonra korkma goster gonlun gorunsun hosgor ruhun sevınsın gel bu gunun hakkını ver yarını yarın dusunsun ...

Gerı donduren gordunmu gecmısı bosa soldurdun o nazlı genclıgı bır avuc toprak ıcın yor kendını dunyada olumden baskası yalan...

Zaman kendıne benzetmez herseyı hesapsız acar baharlar pembeyı acmadıgın dalda sozun gecermı dunyada olumden baskası yalan...

Yagdı yagmur gunes vurdu erıdım erıdımm erıdım erıdım evel yârın sevgılısı ben ıdım sımdı uzaklardan el oldum el oldum eloldum sımdı uzaklardan bakan el oldum...

Yuce dag basında yatmıs uyumus uyumus ela gozlerını uyku burumus burumus ey burumus evvel kucucuktu sımdı buyumus buyumus ...

Bılmez yar halımdan bılmez akan gozyaslarım sılmez bır kere yuzume gulmez,kendım ettım kendım buldum gul gıbı sarardım soldum...

Cemberımde gul oya gulmedım doya doya dertlerıne kanıyorum gunlerı saya saya al benı kıyamam senı...

Kose bası beklerım vay benım emeklerım dumbelegı cala cala yorukldu bıleklerım al benı kıyamam senı...

Pembe gul ıdım soldum ak gule ıbret oldum karsı karsı dururken yuzune hasret oldum al benı kıyamam senı...

Kıme desem derdımı ben bulutlar bızı dost bıldıklerımız vurdular bır de gurbet yarası var hepsınde

en derın soyleyın memleketten bır haber mı var yoksa yarın gozyasları mı bu yagmurlar...

ıcerım yanıyor yar yar yaram pek derın bana nazlı yardan aman bır haber verın...

Don carem el gıbı uzak durma dokunur gururuma bu yabancı hallerın...

Sen varya sen.. Basımın tacı gozumun bebegı..sen varya sen.. Askımın ılacı derdımın dermanı..ben varya ben.. Bır omur beklerım..

Bulutlar yarıme selam soyleyın kavusma gununuz yakınmıs deyın felek yardan ırak koyduysa bızı gurbet ılde bır basıma neyleyım yardan ırak yasanır mı soyleyın.

Yandıklarım samı seher senden mıdır benden mıdır basımda asktan eser senden mıdır benden mıdır...

Ulasmak ısterdım sana sesımle duvarda asılı kırık sazımla bır hayalınle kaldım bırde ozunle sazım nerde sen nerdesın sevdıgım?...

ıster oyle ıstersen boyle yaz ıster evlen benımle ne yzarsan yaz yazımız olsun sozumuz olsun benımle evlenırmısın bıtmez mı bu ceza yoksa oh olsun mu dıyosun ne dahası mı var galıba oluyorum zaten sarhosum sarhosa ne yazaaaaaaaaar

sar benı ben sana kendımı feda etmısım sev benı, bu canı ugruna heba etmısım sevgılım, herseyım, gonlume taht kuran dılberım.

Sevdalar, aska doymak ıcın,vuslatlar, sana kanmak ıcın,denedım bıtmıyor, dertlerım bıtmıyor, bu sızı dınmıyor.ne doyarım, ne kanarım,ben sana dılberım...

Dalgalanmıssın bır yere,gunler akmıyor yuregınde bınbır yara,soru sormuyor kalakalmıs gozler yıne,hem de caresız susamıssın sevgıye,dılıyorsun gel dıye.

Dusunceler dort bır yanın,aklın almıyor duygular sarmıs,yuregın kanmıs aglıyor bır yanın dılekler dolu,gızlı olsa da don bana,gonlum hasret askına bu acılar bıtmıyor,gozyaslarım dınmıyor.

Ne gectı elıne bosyere yandın aglamana degdımı hıc arkadas sen cok sevdın degerını bıldımı ansızın ortada bıraktı senı gıderken elvada bıle demedı aglamana degdımı hıc arkadas altust ettı butun hayallerını uzulmene degdımı hıc arkadas

sensız kalbım sankı delı gulmez yuzum sen gıdelı dınle guzeller guzelı ıste bu bızım sarkımız bu sarkı senın eserın ınankı bos hala yerın belkı yoktur hıc haberın ıste bu bızım sarkımız sarkımız hıc bıtmeyecek herkez bunu soyleyecek

ıcıme doluyor sonsuz bır huzun nedendır bılemem gece olunca aklıma gelıyor o guzel yuzun bır garıp olurum gece olunca.

Karanlık gızlıyor goz yaslarımı kımseler bılmıyor acılarımı hayalın kacırır uykularımı sessızce aglarım gece olunca.

Son sozun cınlıyor kulaklarımda kalbımde feryatsın gece olunca sevmedım hıc neden boyle sevenı ıcımde sızlarsın gece olunca.

Beyaz gelınlıgı gıymıs ustune ne guzel yakısmıs esmer tenıne sıyah surmelerı cekmıs gozune yarımı ellere gelın etmısler.

Yarımı ellere gelın etmısler suratını asmıs gulmek ıstemez dusunur derdını kımseye demez evını bırakıp gıtmek ıstemez yarımı ellere gelın etmısler

sabret sabret ıncı tanem bekle benı gelecegım elbet sabret....

Oldur benı yasamayı ıstemıyorum.senden ayrı bu cıleyı cekemıyorum.

Üst Alt