Aşk mi?

‎" sevginin haddi aşması, ifrat derecesi AŞK'tır...kendinden vazgeçmeden aşktan bahsetmesin hiç kimse...Aşk sarhoşu ikiyi bir görür, bade sarhoşu ise biri iki görür!!!"

İ.PALA

Korkunç zordu beni sevmek; ve ben buna yalnız birinin gücünün yeteceğini seziyordum. Ama o, henüz istemiyordu beni..

Rainer Maria Rilke

Posta kutusunda tutunamamış sevdaların pulsuz ağıtları var..özür dolu dumanların alevsiz yangınlarını yolculuyorum..güle güle sondan bir önceki yıldız...

Murat Safitürk

Merhaba

dalda-kus.jpg

Kalbinizde yeşil bir ağaç bulundurun,
Belki şarkı söyleyen bir kuş gelir konar...

Çin atasözü

‎"Dost gerçekleri,
Düşman işine geleni,
Deli ağzına geleni,
Aşık içinden geçeni söylermiş."

- Özdemir Asaf -

Ah, küçük bir vatanım olsa kalbinde senin
Birbirine karışsa ölümümüz, ömrümüz...

Nurullah GENÇ

Merhaba

İnci Aral

Aragon ´Mutlu Aşk yoktur der. Aşkın devam edebilmesi için mutlaka iç veya dış engel gereklidir. İç engel o iki kişinin aralarındaki ulaşılmazlıktır. Bir türlü bir çizgide buluşamamak Sevildiklerinden yüzde yüz emin olamamak. Kıskançlık Birbirine kavuşamamak. İçsel gizlenme ve kaybetme korkuları. Dış engellerse daha çok toplumun, ailenin, o iki insana yakın olanların bu aşkı bir biçimde onaylamaması, uygun bulmamasıdır. O iki insanın bir araya gelmesini, ortak bir hayat kurmasını engelleyen ekonomik veya sosyal engeller de olabilir. Ne olursa olsun engeller aşkı güçlendirir, yoğunlaştırır.
Aslında aşk bir imkansızlık ilişkisidir.

Üst Alt