• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Aşk insana ne yapar?

• Konbuyu başlatan Gül@y
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 30
  • Görüntüleme 7K

Okunuyor :
Aşk insana ne yapar?

Masterlord

Kıdemli
Üye
Ama burada da yılların tecrübesi devrede :prv:

masterlord asar,keser,sadece dilinde :freakedout:

simdilik evli değilim
herhangi birinden de yanlış görmedim
o yüzden sadece klavye kısmındayım

yarın bir gün evlenirsem ozmn da hala burdaki ortam olursa
evde estirdigim terörün fotolarını yüklerim buraya :)))

asmak kesmek değil benimki
o son çare ve sadece namussuzluk dahilinde yapabilecegim bir uygulama

kaynana karıştı diye evime, onu niye keseyim
bi kere kızının suratını haritaya çevirdimmi anasını bi daha evin 1 km yakınına sokmaz

anasına bak kızını al demişler
tersi
anasına kızarsan kızını döv
kız gereken çözümü mecburen bulacaktır

iyi forumlar

Arkun

Tecrübeli
Üye
seven insan neylesin
önce derdin söylesin
y.sultan selim

derdimiz aşk,meşk bir fırtına bir fırtına aşkın önünde duran yok,aştan bahseden çok...

"seviyorumn ulenn" demek mi aşktır.
bu lümpenliği yapanlara aşık denir günümüzde

bir gecelik yatmaya,arkadaş olup yatağa atmaya,gazozuna bişeyler katmaya aşk denir günümüzde...

velhasıl aşk bu yüzden ya yataktan kalkarken ya da evlendiğin gece bitiverir kimse anlayamaz.

vücudun kimyası bilmem kaç fırça darbesiyle değişmiş,sevgi,bağlılık,bağımlılık zevke dönüşmüşüvermiş ve sonunda zevkte bilmem kaçıncı dokunuş esnasında vücuttan çıkıvermiş böylece aşık aşktan kurtulmuş

aşk vatana duyulan,allah a duyulan,anneye duyulan sevgi ile aynıdır içinde zevkölçeri bulunmaz."seviyorumm ulenn" diye de bağrılmaz kanımca... sadece istediği verilir. baş istiyorsa baş aş istiyorsa aş ne gerekiyorsa her şey....

simqe

Kıdemli
Üye
aşk vatana duyulan,allah a duyulan,anneye duyulan sevgi ile aynıdır içinde zevkölçeri bulunmaz."seviyorumm ulenn" diye de bağrılmaz kanımca... sadece istediği verilir. baş istiyorsa baş aş istiyorsa aş ne gerekiyorsa her şey....
Haklısın..ama buradaki aşk sevgiliye duyulan aşk :)))

Arkun

Tecrübeli
Üye
mevzu aşka gelince kalem kırılır
aşk nedir diye soran olsaydı mevzu uzayıp giderdi de kimse bir tanım getiremezdi ama aşk insana ne yapar diye sorulmuş.

hz isa Allah tan aşkını istemiş Allah c.c de yolun enarındai adama bakmasını söylemiş hz İsa a.s.v bakmış ki adam üstüne başını yırtıyor,bağrıp çağrıyor
Allah c.c ona aşkımın bir zerresini verdim o hale geldi.

aşkın bir zerresine sahip olan aklından oluyor aşk geliince akıl gidiyor aşkın bir zerresine sahip olmayan bizler ise ona mecnun deyip gülüp geçiyoruz.
sorsalar aşk mı akıl mı istersiniz çünki her ikisi bir arada bulunmuyor
kim ne isterdi acaba

simqe

Kıdemli
Üye
mevzu aşka gelince kalem kırılır
aşk nedir diye soran olsaydı mevzu uzayıp giderdi de kimse bir tanım getiremezdi ama aşk insana ne yapar diye sorulmuş.

hz isa Allah tan aşkını istemiş Allah c.c de yolun enarındai adama bakmasını söylemiş hz İsa a.s.v bakmış ki adam üstüne başını yırtıyor,bağrıp çağrıyor
Allah c.c ona aşkımın bir zerresini verdim o hale geldi.

aşkın bir zerresine sahip olan aklından oluyor aşk geliince akıl gidiyor aşkın bir zerresine sahip olmayan bizler ise ona mecnun deyip gülüp geçiyoruz.
sorsalar aşk mı akıl mı istersiniz çünki her ikisi bir arada bulunmuyor
kim ne isterdi acaba
Bu kadar derin mevzuyu zaten başka konularda işliyoruz arkun..

sevgiliye duyulan aşk..mutlumu eder mutsuzmu?
buradan alalım fikirlerinizi :))

Arkun

Tecrübeli
Üye
hayır platoniten kasıt bir hayal ürünüyse insanı mutsuz etmez aksine mutlu eder ama bir tür hastalık halidir yani deliliktir bu deliliği kabul eden kimse platonik aşka sahip olabilir mecnun da platonik aşıktı
leyla mecnunun arşısına geçip ben leylanım dediği zaman sen leylaysan ben kimim demiştir
platonik aşıklar bir süre sonra aşı oldukları şeyle birleşirler ve derler i ben oyum mecnun artık leyla olduğundan leylaya sen leylaysan ben kimim demiştir.mecnun bunda bir mutsuzluk görseydi aşkından vazgeçerdi

Arkun

Tecrübeli
Üye
Bu kadar derin mevzuyu zaten başka konularda işliyoruz arkun..

sevgiliye duyulan aşk..mutlumu eder mutsuzmu?
buradan alalım fikirlerinizi :))
bakın önce sevdiğiniz kişiyi yüceltirsiniz beyninizde o bulunmaz hint kumaşı oluverir daha sonra yakınlaşır hatalarını görmeye başlarsınız hiç imse hatasız değildir bu sizi mutsuz eder çünkü sevgiliniz sizin için hatasız ve eksiği olmayan bir varlıktır eksiklerini hatalarını gördükçe onunda diğer insanlar gibi bir insan olduğunu keşfedersiniz böylece aşk biter ve hüsrana uğrarsınız neden aşkın tadını almışsınızdır bir kez artık devam etmeyen bir aş ise mutsuz eder
platonik gerçekleştiği zaman mutsuz eder platonik platonik olara kaldığı sürece aşk yaşayacaktır ve mutlu olacasınızdır. acısı bile mutluluk verir.

Üst Alt