• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

(aşk) fazla söze ne hacet!..

• Konbuyu başlatan kasev
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
(aşk) fazla söze ne hacet!..

kasev

Amatör
Üye
(Sevdin ama söyleyemedin, söyledin ama anlamadı, anladı ama bir şey yapamadı,vs. Kısaca derdine çare bulamadın!... Boşta kaldı ellerin, belki "o" başkasına ait, haketmese bile, siteme sarıldın çünkü yapacak başka bir şeyin yok!.. Baltayı taşa vurdun belki!.. Her neyse işte "YARALIYSAN" bu satırlar senin için!....)

APTALLIĞIN ÂLEMİ YOK, KENDİMİ KANDIRMAKTAN VAZGEÇMELİYİM, YOKSA GEÇ Mİ KALDIM? YA DA ”GEÇ KALIR MIYIM?” BİLMİYORUM!..

KİMBİLİR “BELKİDE ÇOK GEÇ!....”

FAKAT “NE SÖYLEMEDİYSEN” DUYDUM, “NE ANLATMADIYSAN” ÇÖZDÜM….,
SENİ TANIDIM, SENİ BİLDİM, ASIL ÖNEMLİSİ DE ANLADIM SENİ.. “KONUŞMAMIŞTIN” AMA OLSUN, BEN; CEVAPLARI ÇALDIM SENDEN!...
DERDİN VARDI BİLİYORUM, OYSA “DİNLERDİM ANLATSAYDIN”
--------------“DERDİN VARDI” AMA “ANLATMADIN”,

DERDİM VARDI YÜREK DOLUSU, HATTA YÜREĞİMDEN TAŞAN
--------------“DERDİM VARDI!” BENİMLE “PAYLAŞMADIN”

BİR ŞEYLER DİYECEK OLDUM, CÜMLELER BİRİKMİŞTİ DUDAKLARIMDA, İZİN VERSEYDİN KONUŞACAKTIM!.
---------------SEN .“KONUŞTURMADIN!..”

BEN NİYE VARIM O HALDE? HATTA SEN NİYE VARSIN? BEKLENEN NE? BEKLETEN KİM?
YA BEKLEYEN!.. EVET YANLIŞ OLAN BİR ŞEY VAR, AMA NE?!
HERŞEY KOCA BİR YALAN, TOZPEMBE BULUT, BELKİ BİR RÜYA, BELKİ KARABASAN
BİLE BİLE LADES BELKİDE!.. AMA GALİBA “YALANA İNANMAK” YALANLARLA YAŞAMAKTAN DAHA ZOR
ANLADIM NİHAYET!... BİLDİM SONUNDA!... İNANDIM ZOR OLSADA!....

SÖYLEMESEYDİM “BENİ BİLMEZDİN”
SÖYLEMEZSEN BEN DE BİLEMEM,

ASLINDA, BENİM SÖYLEDİĞİMDE, SENİN SÖYLEYEMEDİĞİNDE “BENDEKİ UMUTLARDA” GİZLİYDİ VE NE YAZIK Kİ UMUTLARIM BİTTİ!.. HİÇ BİR ŞEY SONSUZ DEĞİLDİR Kİ!.. UMUDUN BİTECEĞİNİ BİLİYORDUM, BİTECEĞİNİ BEKLİYORDUM… SEN VERMEZSEN BİTECEKTİ ZATEN,
DAHA DA ÖNEMLİSİ; “BEN SÖYLEMİŞTİM”, SEN DE BİLİYORDUN!..
DEDİĞİM GİBİ; DERDİN VARDI
-----------------------------------------“”ANLATMADIN””
DEDİĞİM GİBİ; DERDİM VARDI
-----------------------------------------“”PAYLAŞMADIN””
KONUŞMADIN, KONUŞTURMADIN

“NE DEMEDİYSEN” ANLADIM “NE ANLATMADIYSAN” ÇÖZDÜM, BİLDİM, İNANDIM, ANLADIM!...
GAYRI SANA AŞK’TAN SÖZ ETMEM, HEM NEDEN EDEYİM Kİ;
“AŞK BENDİM” ZATEN! SEN “BENİ DİNLEMEZSİN Kİ!...”
BEN AŞKI ANLATAMADIM SANA!..
AŞK MASAL DEĞİLDİ Kİ!..
SATIRLARA HAPSOLMUŞ ŞİİR DEĞİLDİ.. AŞK “YARIN” DEĞİLDİ, AŞK BİR VAAD DEĞİLDİ, SÖZ DEĞİLDİ,
AYBAŞI DEĞİLDİ AŞK, KREDİ KARTI DEĞİLDİ, ÖDEDİĞİN TAKSİT, ALDIĞIN MAAŞ DEĞİLDİ!...
BİR STATÜ DEĞİLDİ AŞK, ETİKET DEĞİLDİ, BROVE YA DA DİPLOMA HİÇ DEĞİLDİ!.. DÜNE DAİR HAYAL KIRIKLIĞI BU GÜNE DAİR ACABA VEYA YARINA DAİR ”KİM BİLİR” DEĞİLDİ AŞK!..
NE DÜŞÜNÜRSEN DÜŞÜN, HANGİ ENGELE TAKILIRSAN TAKIL HEP “MÜMKÜN’DÜ” AŞK!...
BAŞKA SEVGİLERİN İÇİNDE YAŞAMAZDI,YAŞAYAMAZDI, GÖNÜLDEN BAŞKA YERE TAKILAMAZDI, YÜREKTE Kİ KÖŞKÜN DIŞINDA SAKLANAMAZDI..
HERKES DEMEK DEĞİLDİ AŞK “HERŞEY” DEMEKTİ!.. ORASINDAN BURASINDAN BİRAZCIK DEĞİLDİ “YA HEP YA HİÇ” DEMEKTİ!...
KORKU DEĞİLDİ, ÖDLEKLİK DEĞİLDİ, KARAMSARLIK YAKIŞMAZDI ONA, CESARET DEMEKTİ AŞK, YÜREKLİ BİR MEYDAN OKUYUŞ DEMEKTİ, “İŞTE BEN” DİYEBİLMEKTİ!..
AKŞAMIN SABAHIN BİRBİRİNE KARIŞMASI DEMEKTİ, GECEYLE GÜNDÜZÜN HARMAN OLMASI DEMEKTİ, ZAMAN DENEN MEFHUMUN ANLAMINI YİTİRMESİ DEMEKTİ,
İKİ KİŞİNİN “TEK” OLMASI DEMEKTİ, AYNI BEDEN DE, AYNI NEFESTE “BENDE” OLMASI DEMEKTİ!... BERABER UYANABİLMEK, GÜNEŞİN DOĞUŞUNA BİRLİKTE ŞAHİTLİK EDEBİLMEK DEMEKTİ, DUDAKLARA KONAN BİR BUSEYLE UYANABİLMEK DEMEKTİ AŞK!..
AŞK; SEVDİĞİNİN TENİNDE KENDİNİ BULMAK, BULDUĞUN YERDE KENDİNİ KAYBETMEK DEMEKTİ, BİRLİKTE NEFES ALIP VERMEK DEMEKTİ,
ATEŞTE YANMAK DEĞİLDİ AŞK, “ATEŞİ YAKAN ATEŞ” OLABİLMEKTİ,
YAKININDAYKEN “ÖZLEMEK” , UZAKTAYKEN “YAKIN” OLABİLMEKTİ, O BİLDİĞİN HİÇ BİR ŞEY DEĞİLDİ AMA OLABİLECEK HERŞEY DEMEKTİ..
BİR YÜREĞİN İÇİNDE MUHAFAZA EDİLEBİLECEK KADAR “MİNNACIK” LAKİN AKLIN HAFZALANIN ALAMAYACAĞI KADAR DEVASA BİR ŞEYDİ!..
KÜÇÜK VE ÜCRA BİR KÖŞEDE MUTLU OLABİLECEK KADAR MÜTEVAZİ İKEN, DÜNYA’YA SIĞMAYACAK KADAR TEZCANLI, HEYECANLI BİR ŞEYDİ!..
ÜÇ HARFTEN İBARET DEĞİL, DÜNYAYI “ÜÇGEN’E” ALMIŞ BİR DUYGUYDU O!..
AŞK SAKLANMAK DEĞİLDİ, AŞK “PAYLAŞABİLMEKTİ” , SÖYLEMEK, ANLATABİLMEK
HATTA HAYKIRABİLMEK DEMEKTİ,

İSYAN EDER GİBİ “SEVİYORUM” DİYEBİLMEKTİ!..

SEVİLMENİN ANLAMINI BİLMEK, O DEĞERLE KARŞILIK VEREBİLMEKTİ, SEVİLMEKTEN DAHA ÇOK SEVMEK DEMEKTİ…
SEVİLMENİN HAZZINI YAŞAYARAK MUTLU OLMAK(!) DEĞİLDİ AŞK!.. “SEVEREK MUTLU OLMAYI ÖĞRENMEK” DEMEKTİ!..
GÖZLERİME DAHA DİKKATLİ BAKSAYDIN ANLARDIN, GÖRÜRDÜN AŞK NE DEMEK!..
AŞK; GÖZLERİ “OKUMAK” DEMEKTİ… GÖZLERLE KONUŞMAK, GÖZLERLE ANLAŞMAK DEMEKTİ!...
“SÖZLER SADECE SÖZLEŞMEK İÇİNDİR” GAYRISINI GÖZLERDEN BEKLEMEK DEMEKTİ!...
HATTA BİLİYOR MUSUN;?
“AŞK” BURADA SÖYLENMEYEN, BURADA YAZILMAYAN “HERŞEY DEMEKTİ!..”
“DERDİN VARDI” BİLİYORUM!... Dinlerdim… ANLATMADIN!...
“DERDİM VARDI” BİLİYORSUN!.. Dinleyebilirdin!. PAYLAŞMADIN!...
AMA İŞTE!.... ANLATAMADIM!.... ANLAYAMADIN!.... YANİ ANLAŞILAMADI BİR ŞEYLER!....

YA DA DEDİĞİ GİBİ BİRİLERİNİN;
-------- “AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGULARI YAŞAYANLAR İYİ ANLAŞIRMIŞ!..”

Fazla söze ne hacet!!!!!!

“Kadir Albayrak”

Üst Alt