• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Aşk doğulu bir gariptir

Okunuyor :
Aşk doğulu bir gariptir

tantal52

Acemi
Üye
AŞK DOĞULU BİR GARİP/TİR
aşk doğulu bir gariptir
dilinde tan yanıkları

özünde can

mecnunlar

en yakın tanıkları

aşk doğulu bir gariptir

adımlarından

mürekkepler dökülür

yaslı

sirayetinde

dağların beli bükülür

aşk doğulu bir gariptir

masum ve saf

figanı çağları inleten

yüreği

çağlara ney dinleten

aşk doğulu bir gariptir

çöl damlar gözlerinden

eridi yazıldıkça

kalemlerin yavanlığında

ki

dillerin perçeminde

efsunu perdesizdi

aşk doğulu bir garipti

aşk doğuya bağışlanmış

nasip/ti

ARIZA

Tecrübeli
Uzaklaştırıldı
Tantal 52 bu siir tamamen sizemi ait..?

Ben bu tür yazilmis siirleri sevmem demeyeyim ama siir demem, bana göre siir siir tadinda ve kendine özgü kaliplarinda olmali...Lakin sizin ise bu yazdiginiz benim siir anlayisima girmesede cok serbest vezin cok husuma gitti ..
Gercekten tntcool e katiliyorum..
yüreginize saglik...

tantal52

Acemi
Üye
sayın arıza,serbest tarzda yazılan birçok şiiri ben de beğenmem.gerçekten problemdir. şiirin kendine has belli kalıpları vardır. ancak bu kalıplar sadece redif ve kafiyeden ibaret değildir. imgesinden iç kafiyesine, asonansından aliterasyonuna kadar bir çok aheng unsuru şiirin bünyesinde vardır. önemli olan bunları şiire yedirebilmektir.

şiir için yaptığınız yorumlara teşekkür ederim. evet bu şiir bana ait.

ARIZA

Tecrübeli
Uzaklaştırıldı
tntcool ün de bir siiri var burada altina kendi nic namesini yazmis...

Bir ara okumustum, yanilmiyorsam uzlasma idi...

eski bir siiri oldugunuda eklemis ...o siirde cok ho$ ve güzeldi...

tad1960

Tecrübeli
Üye
Çöl damlar gözlerinden.

aşk doğulu bir gariptir

çöl damlar gözlerinden

eridi yazıldıkça

kalemlerin yavanlığında

ki

dillerin perçeminde

efsunu perdesizdi

Fizik dünyaya dokunma çabalarımız boşunadır, bize gerçeği vermez.Çünkü her şey değişerek zamanda akmak zorundadır.Akılın böyle bir vaadi de yok ,onu biz zorluyoruz.Görünüşün dünyasında olan ne varsa karşıtını içerir,onu beraberinde taşır,siyah,beyazı acı,tatlıyı,aşk,nefreti,yaş,kuruyu,ölüm,doğumu... Yaşamda sürekli olarak bu tezatlar nehrinde akarak ölüme ulasır,tutulur,görülür deyildir,sarhoşca bir durumdur ve bu anlamsızlık insanın hoşuna gider.Böylede olmalıdır.Peki biz ne kadarına dokunduk sanırız bunların,tabi ki yazabildiklerimiz seve bildiklerimiz kadarına.Çöl damlar gözlerinden derken,kor halinde erimiş ona kaynak olan bir yürekden aşkın acıdan pay alan güzelliğini , çağlayışını görüyorum ister istemez.şiir gibi şiir yüreğine sağlık.

Son düzenleme:

tantal52

Acemi
Üye
eyvallah sayın tad, iltifatlarınız için teşekkür ederim. evet hayat aslında her adımı sırlarla dolu, ama her sırda binlerce aşk var. biz bu aşkı keşfetmenin ve hissetmenin peşindeyiz insan olarak. bu yolda çekilen tüm çileler bu anlamda kutsaldır; çünkü aşk demiri mum yapmanın bir çabasıdır bir yerde. toplum demiri nara sokmadan şekillendirmenin peşinde. tüm kabalıkların temelinde aslında bu gerçek yatmakta. şiir demirin narıdır, aslında şiir bu anlamda demirin yaridir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Reklam amaçlı yazı ve link içeren yorumlar onaylanmaz.
Üst Alt