• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Aşk Çocuğu

• Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Aşk Çocuğu

mopsy

Emektar
Üye
he answer my friend, is blowing in the wind The answer is blowing in the wind
Janis Joplinin içimi gıdıklayan sesiyle yollardayım

Geçen hafta gittiğim filmin etkisindeyim hala: Across The Universe

Film, Beatlesın şarkılarıyla bütünleşmiş, beni de kendisiyle bütünleştirdi adeta. 67 kuşağına dönerken kendimi yine o hippi ruhumla baş başa buldum. Müziklerle film kareleri öylesine kusursuzca bütünleşmişti ki Kafa olup öyle çıktım diyebilirim!

Birkaç gün sonra, İstiklal yollarını arşınlarken Emek Sinemasına daha gelmemiştim ki ne göreyim, yanından yürüdüğüm duvar aşk resimleriyle donatılmış! Anlaşıldı, bırakmayacağım bu ruhu; reenkarne olduğum şu beden, olduğu gibi Summer of Love çocuğu! Tam 60ları anmaya başlamıştım ki, kulağıma çalınan bu sesle daha da hüzünlendim Ve bir anda aşk doldu içim! Yağmur yağa dursun, ben mavi şemsiyemle pek bir olmuştum ki can dostlarımdan biri elinde kahvesiyle yanıma yanaştı. İşte, dedim içimden, aşk bu olmalı Ve düşlere daldım:

Spiraller çizerek uyanıyorum sonsuzluğa! Her yanım çiçeklerle bezenmiş, yemyeşil bir bahçede koşturarak sevinç çığlıkları atıyorum! Havada taze bahar kokusu Gökyüzü mavi ötesi bir renk ile dalgalanıyor. Güneş beni kucaklarken ben, ciğerlerimi enerjiyle dolduran sihir dolu havayı soluyorum!

Etrafım rengârenk kıyafetlere bürünmüş varlıklarla dolu; her BİRi dans ediyor mutluluk şualarıyla. Şarkılar söylüyoruz, sarılıyor, öpülüyoruz aşk ile. Kelebekler rengarenk kanatlarıyla eşlik ederlerken bize, Poseidonun kumsala ulaşan dalgalarıyla oynaşıyoruz çıplak ayaklarla. Özgürlük ne güzel!..

Bora üflerken ılık rüzgârını, Afroditin deniz kabuklarını topluyor, kolyeler yapıp takıyoruz birbirimize. Kum öyle güzel ki, Kleopatrayı bile kıskandırır ışıltısıyla! Köpüklü dalgalarla birleşirken Afroditle birlikte şarkılar söylüyoruz; dalgalar ise kumlarla sevişirken çağıldıyor adeta!

Çocuklarımız hep birlikte oyunlar oynuyor; bizden ayrı değil, hep birlikte soluyoruz sevgimizi. Sonra ellerimizde flütler, lirler, deflerle sahilden tarlalara doğru şarkılar eşliğinde ilerliyoruz.

Çilek tarlalarında soluklanıyoruz heyecan içerisinde. Çilek kokusu bedenlerimizi dolaşırken, tatlı meyveleriyle besliyoruz ruhlarımızı cennetin. Her yer kıpkırmızı!

Bir anda yağmur yağmaya başlıyor. Pamuk bulutlar gökyüzümüzü taçlandırırken kırlangıçların danslarına şahit oluyoruz. Ardından çıka gelen güneşimiz bizlere muhteşem bir gökkuşağı sunarken, çilek tarlalarının hemen yanındaki tepeden kızıl güneşin batışını izliyoruz gökkuşağı eşliğinde Arkadan yükselen ezgi içimizde şakıyan kuşlar gibi özgür:

Let me take you down, 'cause I'm going to Strawberry Fields.
Nothing is real and nothing to get hung about.
Strawberry Fields forever.

Living is easy with eyes closed, misunderstanding all you see.
It's getting hard to be someone but it all works out.
It doesn't matter much to me.**

Sevdiklerimizle kucaklaşırken güne devam etmek üzere gökkuşağına tırmanıyoruz. Sıcak günün sonunda serin dalgalar gibi gelen göğün kuşakları bizleri göğün ötesine taşıyorlar. Dünya ayaklarımızın altında serilirken, biz hala şarkılar söyleyerek buluşmamızı kutlamaya devam ediyoruz rüzgarda uçuşan saçlarımızda gökkuşağı renginde çiçeklerle

YUVAYA HOŞ GELDİK!!!

If you're going to San Francisco, Be sure to wear some flowers in your hair ***

Didem Çivici,
indigodergisi.com

Üst Alt