• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Ask " BeyinDemi BasLaR yoksa kaLpTemi ?

• Konbuyu başlatan Seyhan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 6
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Ask " BeyinDemi BasLaR yoksa kaLpTemi ?

Seyhan

Amatör
Üye
Aşk kalpte başlar bir süre akıl gider.Ama beyin devreye girdiğinde mantık uymuyorsa kalpte de biter,ya da beyinde de devam edebiliyorsa kalpte de devam eder.

fikirlerinizi alalim, sizce nerde baslar?

Guney

Kıdemli
Üye
Nerden duydunuz bunu kim söyledi eyvahlar olsun yakalandım sanırsam..:))

Psikolog değilim...

danışmanım PDR yani...

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Nerden duydunuz bunu kim söyledi eyvahlar olsun yakalandım sanırsam..:))

Psikolog değilim...

danışmanım PDR yani...
Röportajınıza bir baktım. :) PDR siniz, bir nevi psikolog. Birde burdaki aşkla ilgili, ''istemek''le olur demiştiniz. Ne alakaysa aklıma geldi. Çünkü aşk bildiğim kadarıyla beyinde gerçekleşiyor. Beyinde istemekle alakalı vs. :/

Bana tavsiye ettiğiniz kitapta sizi eleverdi. :) Çünkü böcek olayı beni anlatıyor sanki. :D

Guney

Kıdemli
Üye
O kitap cidden insanın bütün o iç devinimlerini toplumsal baskılara karşı çıkışlarını ve ne kadar güçsüz olduğunu ve aslında sürekli gördüğümüz ama es geçtiğimiz bir çok durumu açıklayan çok önemli bir başucu kitabı..
en az üç sene arayla okunmalı.. bakın her okuduğunuzda başka anlamlar yükleyeceksiniz anlamsızlıklara...

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Toplumsal baskılara güçsüz kalma..

Sadece toplumsal değil daireyi genişletirsek dünyayıda işin içine katabiliriz.

Amaa dediğiniz gibi medeniyetlerle alakalı desek daha doğru olur.

Mesela bizim medeniyetimize en yakın ülkelerle aynı sıkıntıları çekmekteyiz.

Siz dersiniz, İran ben derim azarbeycan, benzer sıkıntılara muzdaribiz?

Çünkü bu baskı evrenin bize uyguladığı bir baskı.(Yaratıcının desek daha doğru olur)

Bu baskıyı yırtıp delip geçebilmek için büyük mücalede etmek, toplumun sıkıntılarıyla orantılı; topulumun bütün sıkıntılarına benzer ve aynısını hemen hemen göğüsleyebilmekle alakalı. Hali hazır olmak ve kaderin sunacağı tüm manevralara boyun eğmek..

Üst Alt