Aşık olunan özellikler

tunakan

Uzaklaştırıldı
bence, aşkta ota konmayı dilemek ; aşkta aşktan öte şeyleri de bulmayı dilemektir. saygı, sevgi, anlayış, paylaşım, uyum vs. vs.

b.ka konmak ise; bilindiği gibi b.k böcekleri, kendi kendine üreyen varlıklardır. Bu böcek, küre imal edebilen tek böcektir. 30 adet parmağa sahiptir. Ön ayaklarının yardımıyla dışkıdan iri bir küre yapar, bu kürenin içine yumurtalarını aşılar ve küreyi başı hep doğuya dönük olarak, arka ayaklarıyla yuvasına itip gömer. Yirmi dört gün sonra yavruları belirmeye başlayınca, küreyi topraktan çıkarıp suya götürür. Küre suda eridiği zaman da yavrular serbest kalır. (alıntı vikipedi)

böyle olunca da (kadınlar için söylüyorum) bazı erkekler kendilerini; erkekliğin tartışılmaz gücü ile taltif edildiklerini, üreme, bilgelik ve ölümsüzlükle donandıklarını düşünürler.
eeee böyle ukalaca donanıma sahip olan bir erkekle bende yaşayamam...

tunakan

Uzaklaştırıldı
Ota ve b..ka konan aşkları hangi masal kahramanlarına duyulan sempatilere bağlamalıyız peki? :)

valla, İNCİ arkadaşın yukarıdaki sorulu iletisine ve ota, b.ka konmak halk değişini kullanan diğer ileti sahiplerinide göz önünde bulundurarak; ortaya karışık ironik bir yaklaşımda bulundum. tabi hoşgörünüze sığınarak.

selam ederim;

kavuşamazsın aşk olur derler. kavuşuncada bitirmek için elinden geleni yapıyor insan. afedersiniz ama muhabbet bu yönde gittiginden yazıyorum ota ..oka sarıyor insan.

Consume senin bayağı canın yanmış bu aşk olayından.:) Özellikle çok genç yaşlarda aşk genelde seninde dediğin gibi ota değil başka şeylere konuyor. En güzel aşk orta yaşlarda hissedilen bence.

30 lu yaşlarda yaşadığım sevgiden bahsediyorum.Birine değer vermenin cezası hiç bu kadar ağır olamazdı :p Hem orta yaşlıyım evet yaşlıyım ben sen ne demek istiyorsun inci? :p
Basma damarıma de get :p

Diz çökün

İtiraf edin bütün değerlerinizden maalesef yüce ve güçlü,önünde diz çöküp elini öpünki sizi kutsasın.

Üst Alt