Aşağılık ruhlar

selam ederim;

insanlar bazında düşünmek yanlış bir ideolojidir. günümüzde yapılan büyük yanlıştır bu. insan tektir. birdir. insanlıktır, eksigi noksanı kusuru ile bütün insanlar alemi demektir. ayrı bandlardan yayın yapmıyoruz, aynı dili konuşuyoruz aynı şeye inanıyoruz, fakat konuya ulu Allah karıştığında biz ona inanıyoruz ama o ayrı diyorsunuz. inanıyorsanız o ayrı degil muhterem kardeşim heryerde herşeyde etrafımızı çepe çevre saran ve kuşatan, burada yazdıklarımızı bilen, konuştuklarımızı kayıt altına alan O dur. öyle ise hiçbir buluş yada zafer kişilerin kendi eserleri değildir. kimseye mal edilemez. ulu Allahın makamı vardır, geri kalanı putlaştırılmış şekilleştirilmiş inanışlardır. bu bir peygamberede olabilir, bir liderede, bir güzel sesli sanatçıyada bir türbesi olan evliyaya da, bir keşif yapmış mucidede.

egerki bu fikiri benimserseniz işte ozaman herkez eşit olur. örnegin zeki müren için Allahın güzel sesli kuluymuş veya bir peygamber için Allahın sevdiği kuluymuş dersiniz. kapılar hep ulu Allaha çıkar. bir bölünme bir ümmet olmaz sadece ulu Allah ve onun makamı kalır. bu sosyal bir konudur din degildir. bu alemde insanlar eşittir. burada yapılan gönül alma hoş görme güzel sözlü olma iyi ahlaklı olma temiz olma imanlı olma vasıfları ile diğer tarafta eşitlik bozulur. hiçkimse ama hiç kimse burada değer verdiği ve diğer alemde çok mevki makam kazandığını düşündüğü kişilerden emin olmasın. herkez kendi gelecegini ebedi hayatını düşünsün buna göre birbirini yücelemeden değer versin diyorum ben .
 
Modern Çin Tarihinin baş aktörleri: Proleterler ve Diktatörlükleri

Merhaba

"Proleterya Diktatörlüğü" terimi bir oxymorondur: "Kölelerin Diktatörlüğü" anla mina gelir. Gerçekte herşeyden önce Proleteryanın kendisi üzerindeki diktatörlüğü, sonra en acımasız sömürü biçimlerini aklamaya hizmet eder. İşçi onu sömüren kapitaliste karşı hakkını arayabilir. Ama onu duyunçsuz ve istençsiz bırakan ve en az eşit ölçüde sömüren ortaklaşacıya koşulsuzca boyun eğmek zorundadır, çünkü istencinin ve duyuncunun kendisinde değil, ama partisinde, öncüsünde olduğuna inandırılmıştır. Ve kendinden isteneni yapar. Partinin sömürüsü yerine kleptokrasinin sömürüsünü yeğleyen ve birinciye dönmeyi reddeden Ruslar bunu ikincisi iyi olduğu için değil, ama birincisi ikinciden de dayanılmaz olduğu için yapmışlardır.

Pekin'de kırdan gelmiş işçiler. Kentlere göç eden 150-200 milyon kadar insan modern Çin'in yollarını, gökdelenlerini ve şimdi 2008 Olimpiyat sitesini yaparken sağlıktan eğitime hiçbir güvenceleri olmaksızın uzun saatler boyunca çalışır, tıkış tepiş yaşarlar. Ve Devrim yapmazlar.

Çin'de politik güç gerçekte olumsuz bir güçtür, ve Partinin gücünün değil ama kitlenin güçsüzlüğünün, istençsizliğinin anlatımıdır. Tüm kültürlerde olduğu gibi, böylesine yeğin bir haksızlık, türesizlik, acımasızlık ancak ve ancak altta kalanların kendilerinin bilinçsizliği, duyunçsuzluğu, istençsizliği yoluyla olanaklı olabilir. Modern eşitsizliğin sürmesi herhangi bir baskıya değil, ama milyarların kendilerini ilkel bir bilinç durumunda tutmalarına bağlıdır. Bu insanlar dünyalarını anlamadıkları için ve anlamadıkları sürece köledirler. Ve bunun sorumluluğunu başkalarına yüklemek Özgürlüğün bilinçsizliğinin, kendi sorumluluğunu üstlenmeye yeteneksizliğin anlatımıdır.

aflcio.org
 
Merhaba

Özgür insan haset duymaz, ama büyük ve yüce olanı seve seve tanır ve onun olmasından sevinç duyar.
Bir uşak için bir kahraman yoktur; bu bilinen bir özdeyiştir; ona şunu ekledim
ve Goethe tarafından on yıl sonra yinelendi :
Gene de ikincisi bir kahraman olmadığı için değil, ama birincisi uşak olduğu için.
O kahramanın botlarını çıkarır, yatmasına yardım eder, şampanya içmeyi sevdiğini vb. bilir.
Tarihsel yazında böyle psikolog uşaklardan hizmet gören tarihsel adlar için işlerin gidişi kötüdür;
onlar bu kendi oda uşakları tarafından budanırlar ve böyle ince insan sarraflarının ahlakları ile
aynı düzleme ya da daha doğrusu birkaç basamak aşağı indirilirler.

Homerosun krallara söven Thersitesi tüm zamanlar için kalıcı bir kişiliktir.
Hiç kuşkusuz her çağda Homerosun zamanında olduğu gibi vuruşlar almaz, e.d.
sağlam bir değnekle dayak yemez; ama hasedi, dikkafalılığı etinde taşıması gereken dikendir
ve onu kemiren ölümsüz kurt eşsiz amaçlarının ve sövgülerinin dünyada herşeye karşın
bütünüyle sonuçsuz kalmalarından duyduğu acıdır.
Ama Thersitesciliğin yazgısından duyduğumuz sevincin zararlı bir yanı da vardır."

die philosophische Geschichte z.31
 
Merhaba

170px-Woman_veil_Louvre_CA4268.jpg


DEVLET USSAL YASA İSTENCİDİR
Ve ona yaklaşan yasa-tanımaz gelenekçi kişilikleri bile hizaya sokar, onları olabildikleri ölçüde uygarlaştırır, kentlileştirir.
Yurttaş Toplumunda, özgür istençlerini Yasa yapan Bireylerin toplumunda 'Aydın' kültürün dibi ile,
Inanç kültü ile ortak yaşam içindedir. Kendini karanlık karşısında tanımlar.
Varoluş nedenini bulamazsa onu sanrılar, çünkü acınması gereken bir ilkellik ve ürkeklik karşısında korku duyar.
 
selam ederim,

ruh ile açılmış olan bu başlığı her gördüğümde yazmak istiyorum elim gitmiyor. ama yazmadan edemeyecegim kusura bakmayın sayın mopsy.

açmış olduğunuz başlıkların içeriği bilgi taşıyor olabilir. ve insanları aydınlatıcı bir misyonda yüklenmiş olabilirsiniz buna saygı duyarım. fakat açtığınız başlıklar belki reyting amaçlı belki bilmeden bir insanın sınırlarını aşan kelimelerdir. bir ruhun aşağılık olma gibi bir durumu yoktur. eğerki ruhtan haberdar olsaydınız bu kelimeleri seçerek özenle kullanırdınız. ruh ulu Allahın nurunu taşır ve her an akıl secde etmesede ruh secdededir rabbimize ve haddini bilendir. insan ruhuna ulaşabildiğinde ermiş denir. evliya denir. ermek kelime anlamını yitirmiş olsada ermiş demek aklı eren ruhunu tanıyan kişi demektir. akıl aşağılık olabilir, aşagılık düşüncelere kapılabilir aşağılık davranabilir. fakat ruh üstündür. insan ne kadar kötü olursa olsun ruh azizdir. ruh bizim maddesel dünyanın dışında içimize doğru olanı yapmamız gerektiriğini söyleyen vicdanımızla aynıdır. burada yazıyorum geçip gidiyor ister doğru ister yanlış olsun demeyin, inanın buradaki herbir harfinde bir hesabı bir sorgusu olacaktır. o vakit bilinki ulu Allah hesap gününde bizleri ruhumuz ile yüzleştirecektir. o ruhturki ulu meleklerdende birer parça taşır. bu dünyaya gelmeden önce verilen yemini ruh bilir ve unutmaz akıla unutturulur ve birlikte bu dünyaya geliriz. her an bizi gören ve gözeten yaptıgımız her işi bilen o yüce ruh tur ulu Allahımızın parçası halefi.

bilgim çerçevesinde nacizane uyarmak istedim gerisi size kalmıştır. televolelerin paparazilerin sunuş biçmi ilgi topluyor reyting yapıyor olabilir, fakat kimse bunun doğru olup olmadığını tartışmıyor. toplum kör kütük yanlışa sürükleniyor. buda decchalin yani cehaletin karekteridir. ne muhammed eşittir Allahtır. nede ruh aşağılıktır. içeriginde bu konu tartışılıyor olmasada insanlık görevi olarak ulu Allahımızı ve ruhlarımızı açmış oldugunuz başlıklardan tenzih ederim. biliyorum Forum yöneticileri var ve gerekli görürlerse müdahele ederler. fakat bilinizki yeryüzünde bu işlerlede ilgilenen melekler vardır. onlar gerekli görürlersede perişan ederler. özellikle bu günlerde herkez çok daha ölçülü ve dikkatli olmalıdır. hata yapmamaya karşı daha az kelime kullanarak sık sık estagfurullah kelimesini dilinden düşürmemelidir. ulu rabbimizin celalini değil güzel sözlerle açılmış başlıklar ile cemalini üzerimize çekelim dilerim. affınıza sıgınarak yazmış oldugum uyarıcı yazımdan dolayı şimdiden sizden özür dilerim. yanlışı görüpde susmak yanlışa ortak olmak demektirki onunda bedeli vardır herbir insana. parasal gücü yeten kurban kessin değil, aklı yeten yanlışın önünü doğruyla kessindir kurbanın özü.
 
Merhaba

sn.tansxx; Bosuna hezeyan yapmayin.
Turkce dilinde
Turkce kelimelerle bir
Turkce metin yaziyoruz!

Tdk sozluk:

ruh

-Dinlerin ve dinci felsefelerin insanda vücuttan ayrıbir varlık olarak kabul ettiği öz, tin.
-Canlılık, duygu.
-En önemli nokta, öz.
-Esans.
-Bedeni etkin kılan canlılık ilkesi, bedenin hayat gücü.
-Hayalet, görünmeyecek kadar zayıf.

Yazi din konusunda degil!
Yani;
(Ruh!) kelimesinin dinsel anlam ifadeleri
Burada gecmiyor.

Sizin anlamamaniz/anlamak istememeniz
Allah cc nun da anlamadigi anla mina gelmez.
Allah cc adina da konusmayin.

Lutfen
Actigim konulara
Konu icerigi disinda
Mesaj yazmayin

Yani
Konu kirliligi yapmayin!

Yalniz
Konu ile ilgili BILGI veya
YORUM'larinizi paylasin!........
 
selam ederim;

bu hezeyan değil sevgili arkadaşım dostça bir uyarı. ruh ile aşağılık olma sıfatını açtığınız konu okunsun diye bir arada insanlara sunmanız oldukça sebepsiz çirkin bir görüntüdür. buna çok örnek verir sonrada türkçeden kaynaklanıyor diyebilirim. açtığınız konunun okunması için sizin adına DİN dediğiniz benim ise sömürme dediğim bir yöntem bu yaptığınız. ben hiçbiryerde din kelimesi kullanmadım. ulu Allahın isminin geçtiği her konuyu dine bağlamayın rica ederim. o ilimde bilimde sanatta her an heryerde ebedi var olandır. ve onun yarattığı herşeye saygı duymak zorundadır insan. bir köpeğe bile bu başlıkla yazı açsanız bu yanlış olurdu. forumun kalitesi vizyonu amacı yöneticileri ilgilendirir, diyip geçemem ben görürsem yanlışı ve biliyorsam doğrusunu bunu size bildirmek insanlık görevimdir. uymak zorunda değilsiniz.
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

bir köpeğe bile bu başlıkla yazı açsanız bu yanlış olurdu. forumun kalitesi vizyonu amacı yöneticileri ilgilendirir, diyip geçemem ben görürsem yanlışı ve biliyorsam doğrusunu bunu size bildirmek insanlık görevimdir. uymak zorunda değilsiniz.

Bu geceye kadar çok üzrinde durmamıştım , ancak bu geceki diğer bir başlığın ismninin değişmesinden sonra buradaki...;

bir köpeğe bile bu başlıkla yazı açsanız bu yanlış olurdu.

Bu cümle özellikle dikkatimi çekti...Sn.TANSEL siz " Başlık POLİSİ veya KONTROLÖTÜ " müsünüz...Ne yapacak forumdaşlar , acep bu başlık " XXX " hazretlerin hoşuna gider mi diye düşünmek zorunda mı kalacaklar....? Bu nasıl bir mantık ...?

Buradaki konu FELSEFE....Çok derdiniz varsa bırakın müslümanları da gidin derdinizi " materyalistlere - diyalektik materyalistlere " anlatın ve kabul ettirin...Haaa şu konuda uyarayım, burada yazdığınız gibi yazarsanız , şuna emin olun " AĞIZLARIYLA GÜLMEYECEKLERİDR " ....!!!

Ve sizi emin olun " PAÇAVRAYA ÇIKARACAKLARDIR " ....Denemesi bedava....İsterseniz size bir iki site ismi vereyim ,gidin " ileride nasıl bir metod uygalırm konusunda " tecrübe edinin...!!!!

Sağlıcakla kalınız...
 
selam ederim;

sayın bursalı68, eğerki bana ismim ile hitab etmenizi isteseydim ismimi ile nick kullanırdım. bundan rahatsız olmuş değilim aslında. fakat bundaki amacınızı pek anlayamadım. umarım hayırdır.

konu din değilki, malesef siz orada takılıp kalmışsınız. defalarca yazmama ragmen hala din diyorsunuz. konumuz açılan başlıkların reyting amaçlı içerigini vurgulamadan yanlış ifadelere yer verilmesi. ben polis değilim fakat kendi hayatımdada yanlışı görürsem uyarmak benim karakterimde vardır. benim ile alakalı uyarılarıda almak hoşuma gider ve kendimi sorgularım. bu gece tansyonunuz nedense normalden yüksek sürekli bir sataşma içindesiniz. sizin bir eğitimci oldugunuzuda göz önünde bulundurarak belki yarın normal halinize döneceginizi ümid ediyorum. siz kendi ilgi alalnınızda ben kendi ilgi alanımda yazarak bu forumda kendimize yer bulabiliriz. benimle paylaşamadığınız şey sevgili dostunuz mopsy ise benim kendisi ilede bir alıp veremediğim yoktur. ben yazarım dileyen uyar dilemeyen uymaz, dileyen okur dilemeyen okumaz. okunmasını dilerim fakat okunmazsada yapacak birşey yoktur hayırlısı olsun derim. siz meselenizi adminlerle çözseniz iyi olacak sanırım kendinize bu konuda muhattap arıyorsunuz. ben şikayet ederim kayle alınır veya alınmaz. sizde attıysanız başlığı savunmanızı yapınız gerekli yerlere. bana saldırarak bir yere varamazsınız.
 
Üst Alt