Artık Aldatmak Zorlaştı!

Bir zamanlar sevgililerini cep, çekmece karıştırıp gömlek koklayarak kapana kıstırmaya uğraşan kadınlar; günümüzde cep telefonları, e-posta ya da çeşitli sohbet programlarından medet umarak aldatıldıklarına dair kanıt bulmaya çalışıyorlar. Ancak aşırı şüphecilik erkeği mutsuz ederken, ilişkiye de zarar veriyor!

En gözde yöntemler

Yabancı bir telefon numarasından sevgiliye baştan çıkarıcı mesajlar atılır ve ne yapacağına bakılır.

Yakın bir kız arkadaşla sevgiliye kur yapması için anlaşılır; sevgilinin nasıl tepki vereceği gözlemlenir.

Sevgili bir görüşme yaptıktan sonra, son aranan telefon numarasının kime ait olduğu araştırılır.

Sevgilinin arabasında saç teli, parfüm kokusu (en çok emniyet kemerine siner) gibi izler aranır.

Kredi kartı ekstreleri ve alışveriş fişleri incelenir.

Eve gizli kamera hatta dinleme cihazları yerleştirilir.

Prezervatiflerin kaç tane olduğu, azalıp azalmadığı kontrol edilir.

Özel dedektif tutulur!

Sevgilinin sekreteri, şoförü ya da yakın arkadaşlarıyla samimiyet kurulup ağızlarından laf alınır.

Güven önemli

Teknolojik imkanların gelişmesiyle insanlar her türlü arkadaşlığa açık hale geldiler. Evde otururken yıllardır görmediğiniz eski sevgilinizin sizi eliyle koymuş gibi bulabiliyor. Ve siz onunla eşiniz yan odada uyurken konuşabiliyorsunuz. Bazen bu durum aldatmalara da yol açabiliyor ve güven duygusu doğal olarak derinden sarsılıyor. Başınıza gelmese de duyduklarınızdan etkilenebiliyorsunuz. Aldatılma kaygısı insanı yer bitirir. Ve kişi, tüm bunların başına gelmeyeceğinden emin olmak için takibe başlayabilir. Ama tabii bu çabalar kimseyi mutlu etmez. Kişi eğer kendini bu konuda kontrol edemiyorsa terapiye gitmesi iyi olur. Aşırı şüphe ilişkinin büyüsünü bozar. Üstelik sevgiliniz bunu yapacaksa onu engelleyemezsiniz.
iVillage
 
Yöntemlere bakar mısınız ! Sanki darbe yapmayı planlayan ya da Bülent Arınç'a suikast yapmayı planlayan birini takibe almışız.
Altı üstü bir çiçek sulama durumu var :))
 
Eğer seven -veya öyle zanneden- biri sevdiğine başka bir numaradan mesaj atıp veya başka yollarla onu sınamaya başladıysa burada asıl başkalaşan aldattığı düşünülen değil aldatıldığını farzedendir. Çünkü aldatıldığını düşünüp saplantılara boğulan kişi güvenin kendisine ihanet etmiştir.
 
Üst Alt