Artı 2011Görmedim Duymadım Bilmiyorum

Festival Şehrine Yeni Bir Festival Ekleniyor
“Artı 2011-Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum” Mayıs’ta Mekan Artı’da başlıyor…

Her yıl onlarca farklı festivalin düzenlendiği İstanbul’a yeni bir festival daha ekleniyor. Tiyatro Artı’nın yürütücülüğünü üstlendiği bu yeni festivalin her yıl farklı bir konseptle düzenlenmesi ön görülüyor. “Sanata artı” misyonuyla yola çıkan Tiyatro Artı bu festivalde her disiplinden sanat eserine yer veriyor.
Mekan Artı’da yer alacak festivalin bu yılki sloganı “Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum…” Artı 2011 farklı disiplinlerden sanat eserlerini “Görmedim, duymadım, bilmiyorum…” sloganı altında birleştirerek disiplinler arası olma özelliği taşıyor. Kukla gösterileri, söyleşiler, oyunlar bu festival eşliğinde görmezden, duymazdan, bilmezden geldiklerimizi bize göstermeyi amaçlıyor.
Gündelik hayatın telaşesinde farkında olmağımız görmezden geldiğimiz, duyarsızlaştığımız, belki de kaçtığımız konular “Artı 2011-Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum”la su yüzüne çıkıyor. 8-12 Mayıs 2011 tarihleri arasında fark etmediklerimiz, görmezden geldiklerimiz, belki de duyarsızlaştırıldığımız her şey Mekan Artı sahnesinde…
Bilet Fiyatları:

Tam : 15 tl ind.: 10 tl.
7 Mayıs Cumartesi
- 18:00 İ.Ü DEVLET KONSERVATUARI– PANTOMİM Bölümü
Sanatçıları - "Üftade Çocuklarıyla Pantomim"


Mekan.ARTI'nın bulunduğu Üftade sokağı ve Üftade sokağının çocukları...Topunuz bazen yanlışlıkla sahnemize kaçınca, içeriye korkuyla ve merakla bakışınız bizi mutlulukla gülümsetiyor. Sizler için İstanbul Üniversitenin katkılarıyla bir Pantomim gösterisi düzenliyoruz. Pantomim sanatçıları ve öğrencileri sizler için bir gösteri yapacak ver ardından kısa bir atölye çalışmasıyla sizleri pantomim sanatıyla tanıştıracak. Girin içeri, sizleri bekliyoruz!


8 Mayıs Pazar
- 19:00 Tiyatro. ARTI— Katletme Üzerine Bir Oyun Denemesi
- 20:30 Tiyatro. ARTI— Katletme Üzerine Bir Oyun Denemesi


Birini öldürmeniz mümkün mü? Başka bir canlının canını yakmanız? Sadece zevk için... Ya da güçlü hissetmek adına...Siz birini öldürebilir misiniz? Aynadan size bakan yüz aslında bir katil olabilir mi?
Tiyatro.ARTI'nın yeni oyunu "Katletme Üzerine Bir Oyun Denemesi", insan doğasını irdeliyor.Katletmeye, katledilmeye, yok olmaya, yok edilmeye ve sadece izlemeye hazır olun!


9 Mayıs Pazartesi
- 20:30 Halide Eşber - Son Yarım Saat

Uzun yıllardır görüşmediği anne babasının ani-beklenmedik ölümleri üzerine sadece yarım saatliğine uğramak durumunda kaldığı doğup büyüdüğü evde, anne ve babası ile tekrar geçmişin hesabını gördüğü tek kişilik oyun.

10 Mayıs Salı
- 19:00 TOPLUMSAL BELLEK PLATFORMU—SÖYLEŞİ -
Türkiye'nin Fail-i Meçhul Bırakılan Siyasi Cinayetleri* (ücretsizdir.)

Çok uzun yıllardır Türkiye’nin okuyan, anlayan insanlarının vicdanında kanayan bir yara failleri meçhul bırakılan siyasi cinayetleri araçtıran platform, ARTI2011 Festivalinde toplumumuzdaki körlüğe dikkat çekecek. Faili meçhul bırakılan önemli isimlerin aileleri de söyleşi de bulunacaktır.

12 Mayıs Perşembe
- 20:00 Zihinsel Engelliler Tiyatro Topluluğu (ZET) - Tartuffe

5 sezondur Yaşam Kaya ve Öykü Başar tarafından yazılan “Keşke Hayatım”, “Bedenin Dili”, “Şahane Bir Komedi”, “Oyun İçinde Oyun” adlı eserlerle sahneye çıkan zihinsel engelli bireyler, sizleri yine profesyonelce hazırlanmış bir şölene davet ediyorlar.Detaylı bilgi için: iletisim@tiyatroarti.net
0212 224 57 56
0554 448 21 88
 
Üst Alt