Arkadaşı Sevgiliye Dönüştürme Yöntemleri


İyi bir arkadaşa çıkma teklif etmek, mayın tarlasından yürümeye benzer.

Yanlış tek bir hamle ile geri dönüşü olmayan bir yola girebilirsiniz. Harekete geçmeden önce, bu işi zarar görmeden atlatmak için uzmanlarca hazırlanmış 4 önerimize göz atın.

1 Doğru ortamı yaratın
İkinizin de rahat hissettiği bir mekân seçin. Mümkün olduğunca normal davranmaya çalışın ve abartıya kaçmamaya dikkat edin çünkü gerçek hayatta hiçbir şey romantik komedi filmlerindeki gibi yürümez. Yani penceresinin altında elinizde balonlar ve çiçeklerle sabaha kadar beklemek pek bir işe yaramaz.

2 Vücut diline dikkat edin
Dudaklarınızı sadece konuşmak için kullanmayın. Bazen kelimeler anlamsız gelebilir, hatta onlara gerek bile olmayabilir. Vücuduna dikkat edin, eğer yüzü yeterince yakınınızda ise düşünmeyin ve onu öpün. Riskli gibi gözükse de ne demişler “Az laf çok iş...”

3 Oyun oynamayı bırakın
Uzun süredir arkadaşsanız, karşınızdaki kadın muhtemelen eski kız arkadaşlarınızı ve eski yaramazlıklarınızı biliyor olacağından yalan söylemeyi denemeyin bile. Gözlerinin içine bakın ve ona “Beni tanıyorsun daha önce neler yaşadığımı biliyorsun, başkasını değil seni istiyorum.” deyin. Bu cümle size çok sıradan hatta fazla düz gelse de dürüstlük her zaman işe yarar.

4 Geri çekilin
Yaptıklarınız işe yaramazsa, bu cümleyi aklınızdan çıkartmayın: Her şey olacağına varır. Arkadaşlığınız, eğer temelleri sağlam atılmış ise eninde sonunda normale dönecektir. Siz en azından şansınızı denediniz.

msn.com
 
Üst Alt