• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Arkadaş, arkadaşlık nedir?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
iyi arkadaşlık nedir , arkadaşlık nedir kompozisyon , arkadaşlık nedir eodev , arkadaşlık nedir okul öncesi , arkadaşlık nedir ekşi , yakın arkadaş nedir , arkadaşlık ne demektir arkadaşlığın önemini açıklayınız , arkadaşlık nedir tdk

Arkadaş düştüğünde elinden tutan, paran olmadığında kendi cebindekini paylaşan kişidir.İhanete uğrayan birisi için arkadaşlık, sadakattir. Sorunlarının ağırlığı karşısında yalnız bırakılan için, paylaşımdır. Yanlışları gözardı edilerek sürekli pohpohlanan için, yağcılıktır. Sıkıntısının anlaşılmadığına kanaat getiren için empati kurabilmektir. Aranmayan ve sorulmayan birisi için farkında olunmaktır.

sizce Arkadaş, arkadaşlık nedir?

SEN VE AŞK

Amatör
Üye
bence iyi günde kötü günde yanında olandır bazı şeyleri paylaşabilecegin iyisiyle kötüsüyle anlatabilecegin tartışabilecegin küsmeden darılmadan anlaşabilecegin kişidir.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Başlığı okuyunca aklıma ilk gelen cümle şu oldu:

Arkadaş, kişiye verilen değeri ona hissettirmek ve paylaşmaktır.

ayybben

Tecrübeli
Üye
arkadaş:yoldaş,sırdaş,iyi ve kötü günde yanımızda olmasını istediğimiz kardeş gibi sevdiğimiz dert ve sıkıntımızı paylaşmaktan çekinmediğimiz günümüzü,yediğimizi paylaşmaktan bile zevk duyduğumuz kankamız yoldaşlarımız.

Guney

Kıdemli
Üye
Arkadaş; sıradan biridir zaman zaman gülüp eğlendiğin..
.Vakit geçirdiğin laf olsun torba dolsun meşgalelerde ki konu mankenidir...
Olmalımıdır?
Evet olmalıdır..

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Arkadaş , zaman kavramı olmadan kapsını çalabildiğin , ve anlatıklarını keşke sabah arasaydın diye sana sitem etmeden dinleyen kişidir.

İnci

Kıdemli
Üye
Arkadaşlık bir nevi dostluğun flört dönemidir.Arkadaşlık dostluğun bir adım öncesidir.
Eğer arkadaşlıklar sıkı bağlarla sağlamlaşırsa dostluğa dönüşmesi muhtemeldir.
Arkadaşlık saygıyı gerektirir.Arkadaşlıklar bitse bile bir zamanlar arkadaşlık ettiğin insanın
arkasından laf edilmez.
Arkadaşken paylaşılanların hatırına, karşılıklı içilen bir bardak çayın hatırına saygı gösterilir.

Hep söylerim bir arkadaşını güzel günlerinde ve bir şeyler paylaştığın dönemde asla tanıyamazsın.
Ancak arkadaşlığın bir şekilde bittiğinde sonrasındaki davranışlarını gözlemleyerek onu gerçek
anlamda tanıyabilirsin.

Masterlord

Kıdemli
Üye
kötü günümde yanımda olan arkadasımdır
kötü günümde hem yanımda olup hem yardım eden dostumdur

arkadas
her açıdan anlasabildigin
zevklerin ve renklerin aynı olduğu
hoş vakit geçirebildigin
erkek yada kadın

elfaba

Amatör
Üye
arkadaşlık, ne dense yetersiz kalacak ifadeler silsilesine tekabül edecek. ona çemkirdiğinde seni terketmeyeceğinden emin olduğun kişidir :)

Guney

Kıdemli
Üye
Bu sözü sanırsam ya ben yanlış algılıyorum yada bir gariplik var ama çözemedim..

ARKADAŞ farklı bana göre DOST ise çok farklı.....

B

bursali68

Ziyaretci
Arkadaşlık bir nevi dostluğun flört dönemidir.Arkadaşlık dostluğun bir adım öncesidir.
Arkadaşlık saygıyı gerektirir.Arkadaşlıklar bitse bile bir zamanlar arkadaşlık ettiğin insanın
arkasından laf edilmez.
Arkadaşken paylaşılanların hatırına, karşılıklı içilen bir bardak çayın hatırına saygı gösterilir.

Hep söylerim bir arkadaşını güzel günlerinde ve bir şeyler paylaştığın dönemde asla tanıyamazsın.
Ancak arkadaşlığın bir şekilde bittiğinde sonrasındaki davranışlarını gözlemleyerek onu gerçek
anlamda tanıyabilirsin.

Merhaba,

" Hep söylerim bir arkadaşını güzel günlerinde ve bir şeyler paylaştığın dönemde asla tanıyamazsın.
anlamda tanıyabilirsin."

İşte bu !!!

Sağlıcakla kalınız.

simqe

Kıdemli
Üye
ARKADAŞ farklı bana göre DOST ise çok farklı.....
Bravo..kesinlikle katılıyorum,aradaki farkı bana gelen bir mail o kadar güzel anlatmışki,sizinlede paylaşmak isterim :))

Dost Ve Arkadas Arasındakı Fark Arkadaş evinize geldiğinde misafir gibi davranır
Dost geldiğinde buzdolabını açıp istediğini alır

Arkadaş senin ağladığını görmez
Dostunun omuzu ise senin gözyaşlarınla ıslanır

Arkadaş davetine katılınca bir paket hediye ile gelir
Dost sana yardım etmek için erken gelir; toparlanman için geç gider

Arkadaş, onu o yattıktan sonra ararsan rahatsız olur
Dost neden bu kadar geciktiğini sorar, derdini anlatmak için

Arkadaş bir kavgadan sonra her şeyin bittiğini düşünür
Dost ise tekrar arar

Arkadaş senin daima onun arkanda olmanı ister
Dost ise her zaman senin arkandadır

Arkadaş zaaflarınızı öğrenir ve onları kullanabilir
Dost zevklerinizi öğrenir ve onlara hitap eder

Arkadaş zayıflıklarınızı bilirse başınıza kakar
Dost zayıflıklarınızı bilirse örtmeye çalışır

Arkadaş sıkıntınız olmadığında yanınızdadır
Dost sıkıntınız olduğunda size koşar

Arkadas en ufak hatanızda sızı sıler
Dost sıze bır sans daha verır

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Arkadaş düştüğünde elinden tutan, paran olmadığında kendi cebindekini paylaşan kişidir.İhanete uğrayan birisi için arkadaşlık, sadakattir. Sorunlarının ağırlığı karşısında yalnız bırakılan için, paylaşımdır. Yanlışları gözardı edilerek sürekli pohpohlanan için, yağcılıktır. Sıkıntısının anlaşılmadığına kanaat getiren için empati kurabilmektir. Aranmayan ve sorulmayan birisi için farkında olunmaktır. arkadaş:yoldaş,sırdaş,iyi ve kötü günde yanımızda olmasını istediğimiz kardeş gibi sevdiğimiz dert ve sıkıntımızı paylaşmaktan çekinmediğimiz günümüzü,yediğimizi paylaşmaktan bile zevk duyduğumuz kankamız yoldaşlarımız. bence iyi günde kötü günde yanında olandır bazı şeyleri paylaşabilecegin iyisiyle kötüsüyle anlatabilecegin tartışabilecegin küsmeden darılmadan anlaşabilecegin kişidir. Arkadaşlık dostluğun bir adım öncesidir.
arkasından laf edilmez.

anlamda tanıyabilirsin.

İnci

Kıdemli
Üye
Arkadaş düştüğünde elinden tutan, paran olmadığında kendi cebindekini paylaşan kişidir.İhanete uğrayan birisi için arkadaşlık, sadakattir. Sorunlarının ağırlığı karşısında yalnız bırakılan için, paylaşımdır. Yanlışları gözardı edilerek sürekli pohpohlanan için, yağcılıktır. Sıkıntısının anlaşılmadığına kanaat getiren için empati kurabilmektir. Aranmayan ve sorulmayan birisi için farkında olunmaktır. arkadaş:yoldaş,sırdaş,iyi ve kötü günde yanımızda olmasını istediğimiz kardeş gibi sevdiğimiz dert ve sıkıntımızı paylaşmaktan çekinmediğimiz günümüzü,yediğimizi paylaşmaktan bile zevk duyduğumuz kankamız yoldaşlarımız. bence iyi günde kötü günde yanında olandır bazı şeyleri paylaşabilecegin iyisiyle kötüsüyle anlatabilecegin tartışabilecegin küsmeden darılmadan anlaşabilecegin kişidir. Arkadaşlık dostluğun bir adım öncesidir.
arkasından laf edilmez.

anlamda tanıyabilirsin.
Ortaya karışık yorum yapmışsın bakıyorum da sayın ziyaretçi. :) Ben de dahil bir kaç kişinin yorumunu tek yorum yapmışsın. Ayıp olmuş bize ama neyse.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Arkadaşlık, dostluk yolunda ilerleyen ilişkidir.
Gerekli güven sağlandığı takdirde dostluğa dönüşür ve artık başını omuza koyma vakti gelmiştir. :))

Üst Alt